- Симптоми грибка шкіри голови
- Причини грибкового ураження шкірних покривів
- Як вилікувати грибок шкіри голови
- Інші заходи лікування
- профілактичні заходи
Якщо ваша розкішна шевелюра початку тьмяніти і рідшати, а шкіра неприємно свербить і лущиться - саме час звернути увагу на стан епідермісу - можливо, ви стали мішенню грибка шкіри голови.
Захворювання, викликані грибковими бактеріями відомі медицині давним-давно, проте запобігти їх поширення, на жаль, не вдається. Усупереч значному технічному прогресу, гриби не тільки не канули в небуття, а й стрімко розплодилися в умовах погіршення екології і активної урбанізації. На сьогоднішній день є дані про більш ніж півтора мільйона видів інфекцій, викликаних грибами.
Збудниками патологічного процесу на шкірі голови є дріжджові грибки Pityrosporumovale - природні складові мікрофлори шкірного покриву у здорової людини. Системні порушення в організмі можуть стати причиною надмірного росту чисельності грибкових бактерій, що, в свою чергу, і призводить до розвитку себорейного дерматиту шкіри голови.
Симптоми грибка шкіри голови
- Сухість і почервоніння шкірного покриву, сильний свербіж, поява невеликих круглих бляшок рожевого відтінку, рясна лупа у вигляді ороговілих лусочок білястого або сіруватого кольору.
- Хворобливий вигляд волосся - витончення, сухість, перетин кінчиків, ламкість волосяного стрижня по всій довжині. В осередках ураження може спостерігатися часткове або повне випадання волосся.
- Посилення інтенсивності роботи сальних залоз, волосся швидко втрачають свіжість і жирніє біля коріння вже через кілька годин після миття.
- При важких формах грибкових уражень можуть початися гнійні запальні процеси через закупорювання сальних проток.
У разі відсутності лікування бактерії Pityrosporumovale безконтрольно розмножуються, і може наступити ураження шкірних покривів обличчя і шиї.
Щоб попередньо «впізнати» грибок шкіри голови, можна вивчити фото симптомів в інтернеті. Однак, в будь-якому випадку, курс лікування повинен призначити досвідчений лікар-дерматолог.
Причини грибкового ураження шкірних покривів
Шкіра, як індикатор внутрішніх порушень, може сигналізувати про різні збої в роботі внутрішніх систем. Зокрема, стимулами для інтенсивного розмноження грибів можуть стати такі відхилення від норми:
дисбаланс гормонів статевої системи і щитовидної залози;
хронічна перевтома нервової системи - регулярні стреси і недосипання;
збої в роботі системи травлення і порушення обміну речовин;
зниження загального імунітету на тлі перенесених хвороб або в результаті медикаментозного лікування;
авітаміноз і брак життєво важливих мікроелементів в раціоні.
Грибок шкіри голови може розвинутися не тільки в результаті захворювань. Причиною може стати спадкова схильність, неправильний догляд за волоссям, використання чужих засобів особистої гігієни та інше.
Як вилікувати грибок шкіри голови
Приступити до лікування грибка шкіри голови необхідно вже при перших симптомах, інакше це може привести до випадання волосся, а у важких випадках і до їх повної втрати. Лікування повинно бути спрямоване не тільки на усунення естетичних недоліків, але і на відновлення природної роботи сальних залоз за допомогою нормалізації діяльності всіх систем організму.
Лікування та усунення симптомів грибка шкіри голови на увазі застосування місцевих і системних препаратів. Найбільшу ефективність мають протигрибкові засоби зовнішнього застосування, дія яких спрямована безпосередньо на вогнище ураження. Як правило, до таких засобів відносяться шампуні з вмістом кетоконазолу, клімбазол, цинку і піроктонаоламіна (октопірокс). Ці компоненти вражають грибкові бактерії, усуваючи причину виникнення запальних процесів і свербіння.
Кетоконазол- володіє протигрибковим, фунгіцидною і антиандрогенною дією, зупиняє синтез необхідних для клітинної мембрани речовин, через що порушується життєдіяльність грибкових бактерій.
Препарати з вмістом кетоконазолу ефективні щодо дріжджоподібних грибків роду Candida, а також цвілевих грибків. При зовнішньому застосуванні речовина практично не всмоктується.
Клімбазол -фунгіцідний препарат нового покоління, що пригнічує активне зростання грибків, що викликають утворення лупи і себорейного дерматиту. Препарати з вмістом клімбазол не порушують природну бактеріальну флору шкіри голови, надаючи заспокійливу, регенеруючу і антисептичну дію на уражені ділянки.
Цинк-оксиди цинку в складі лікувальних препаратів швидко знімає запалення і перешкоджає подальшому поширенню грибкової інфекції. На відкритих ділянках шкіри (віскі, шия, зона за вухами) використовують мазі з вмістом цинку для зняття свербіння і лущення. Ефективність таких препаратів обумовлена швидким загоює і відновлює діями.
Піроктон оламін - блокує розмноження грибкових бактерій, швидко знімає свербіж і запалення шкіри, збільшує доступ кисню до волосяних фолікулів, має протимікробну властивістю. Препарати з вмістом піроктонаоламіна нормалізують життєдіяльність клітин епідермісу і захищають їх від проникнення токсичних речовин.
При попаданні в ядро хвороботворних грибків речовина блокує клітинний обмін, що призводить до загибелі мікроорганізмів.
Лікувати грибок шкіри голови необхідно як зовні, так і зсередини. Однак слід пам'ятати, що боротьба з недугою знаходиться в зоні компетенції лікаря трихолога, а самолікування може лише посилити проблему.
Інші заходи лікування
нормалізація діяльності ендокринної системи та шлунково-кишкового тракту;
прийом протизапальних препаратів і кератолітіков;
введення в раціон продуктів з високим вмістом вітамінів А, В, С, цинку, селену, нікотинової кислоти, а також бездоганне дотримання дієти, прописаної лікарем;
відмова від солодкої їжі і продуктів з вмістом дріжджів (хлібобулочні вироби, пиво і т.д.);
медикаментозна терапія системного захворювання, що викликало порушення мікрофлори шкіри голови;
нормалізація сну і відновлення нервової системи.
профілактичні заходи
Для підтримки результатів лікування, а також для зведення до мінімуму можливості рецидиву необхідно дотримуватися деяких запобіжних профілактики навіть після закінчення курсу лікування:
профілактичне використання протигрибкових шампунів (1 раз на місяць);
контроль вмісту необхідних нутрієнтів в щоденному раціоні;
нормалізація режиму праці та відпочинку, дотримання встановленого фахівцем режиму сну;
своєчасне вжиття заходів з лікування внутрішніх захворювань.
При перших симптомах грибка шкіри голови в якості додаткового засобу можна використовувати Шампунь ALERANA® від лупи , Який містить піроктонаоламіна, провітамін В5 (пантенол), Procapil. Систематичне використання шампуню дозволить придушити розмноження грибкових бактерій, відновити структуру шкіри і волосся, а також простимулювати ріст волосся.
купити