- Чистка вело-ланцюга. Два методу, перевірені практикою
- спосіб перший
- спосіб другий
- Змазування велосипедної ланцюга після чистки
Як і будь-яка інша частина велосипеда, вело-ланцюг потребує якісного догляду - регулярному чищенні, а також хорошою мастилі. Адже від того, в якому стані знаходиться цей елемент, залежить простота і плавність перемикання передачі, та й легкість руху в цілому.
Профілактична чистка та змащування велосипедної ланцюга відбувається, як правило, після закінчення зимового зберігання з початком експлуатаційного транспортного сезону. Крім того, ця деталь чиститься і змащується в міру необхідності. Наприклад, після тривалої поїздки в сильний дощ і / або по бруду, а також при ліквідації будь-якої поломки.
При цьому слід мати на увазі, що очистити ланцюг абсолютно повністю, як то кажуть, «до котячого блиску» неможливо, не варто і намагатися. Але утримувати цю деталь у відносній чистоті - це завдання кожного велосипедиста, серйозно ставиться до свого транспорту.
Рекомендуємо прочитати: Догляд за ланцюгом велосипедаЧистка вело-ланцюга. Два методу, перевірені практикою
Очистити ланцюг від пилу і бруду по максимуму можна одним з двох випробуваних способів, що мають принципове відмінність - один вимагає зняття цієї деталі, інший - ні. Саме тому досвідчені велосипедисти віддають перевагу другому метод. Адже занадто часте зняття (та й взагалі зняття) велосипедної ланцюга може призвести в подальшому до її розриву, причому, в самий невідповідний момент.
спосіб перший
Чистка вело-ланцюга проводиться в кілька послідовних етапів:
- Спочатку ланцюг необхідно зняти.
- Далі перемістити її в ємність в одним з розчинників - гасом, соляркою або скипидаром.
- «Прополоскати» ланцюг в очищающем речовині.
- Злити брудний розчинник і налити новий.
- Повторити промивання.
Міняти очищуючий склад до тих пір, поки зливається рідина не стане щодо прозорої. Як правило, вистачає 2-3-х разів. Однак, крім ризику для знімається вело-ланцюга, цей метод ще і досить витратний за кількістю використовуваного розчинника.
спосіб другий
Цей метод очищення велосипедної ланцюга є найбільш раціональним і безпечним для деталі, оскільки вона під час процедури залишається на місці. Спосіб ще називають «машинним», оскільки під час процесу клінінгу застосовується «спецзасіб» - для чищення машинка в пластиковому корпусі. Це пристосування оснащене спеціальними шестернями, які захоплюють ланцюг, а далі згинають її і занурюють в розчинник. Велосипедист, який займається очищенням, тільки крутить педаль і стежить за процесом, щоб припинити його як тільки ланцюг стане досить чистою.
У комплекті до «машинці» йде і спеціальний розчинник, за допомогою якого вона діє. А купити таке пристосування сьогодні можна практично в будь-якому спеціалізованому вело-магазині. В апарата і ціна невисока і розміри компактні (легко поміщається в вело-рюкзак),
Змазування велосипедної ланцюга після чистки
Рекомендуємо прочитати: Чим змастити ланцюг велосипедаОчищену вело-ланцюг неможливо взяти і ось так відразу почати експлуатувати. Вона вимагає обов'язкової мастила. А це теж процес, що вимагає певних знань. І конкретних складів для змазування. А вони різні, тому доведеться вибирати.
Кожен з можливих змащувальних складів для велосипедного ланцюга має свої плюси і мінуси (куди ж без них). І велосипедист, порівнюючи характеристики засобів, вибирає для свого «коня» краще:
- Масла. Вони все досить ефективні, механізм передачі з ними працює як годинник фірми Буре. Але головний їхній недолік в липкості. Відразу ж весь пил і будь-яка можлива бруд виявляться на свежеочіщенной ланцюга. Тобто клінінговий процес буде необхідний досить часто.
- Тефлоновий мастило. Відмінний варіант у всіх відносинах. Крім ціни - для багатьох вона здасться занадто високою (про мастило який би фірми не йшлося, якщо склад дійсно якісний). Тефлоновий мастило, опиняючись на вело-ланцюга, утворює на її поверхні тонку захисну плівку. Ця плівка хороша тим, що здатна відштовхувати бруд і пил! Таким чином, кількість чисток і мастил ланцюга зведеться до розумного мінімуму, а ціна тефлоновим мастила вже не буде здаватися занадто дорогий. Крім того, засіб дуже економно - одного стандартного флакона вистачить надовго.
Тефлоновий мастило є у всіх вело-магазинах і спеціалізованих сервісах. Кращий варіант, який можна вибрати, це спрей. Тоді витрата стає зовсім невеликим.
Велосипедні мастильні склади для ланцюгів також класифікуються за умовами подальшої експлуатації транспортного засобу. Є для «сухих умов», а є для «вологих». Однак велосипедистів, які їздять виключно в дощ або, навпаки, посуху, небагато. Так що вибирати мастило для ланцюга за цією ознакою варто тільки перед якоюсь конкретною поїздкою в певних умовах.
Правила змащування будь велосипедної ланцюга прості:
- сама ланцюг повинна бути чистою;
- мастило гарною і грамотно підібраною;
- а спосіб нанесення «тільки в потрібні місця» - на кожен ролик з внутрішньої сторони;
- і не переборщити із засобом.
Спосіб нанесення будь мастила крапельний або методом розбризкування з пульверизатора. Останній простіше і ефективніше.