Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Спиннербейт своїми руками: як зробити і ловити

  1. Загальне уявлення про приманки
  2. різноманітність модифікацій
  3. Конструкція власного виготовлення
  4. Практичне застосування

Спиннербейт - порівняно нова для наших рибалок снасть, призначення якої одне - лов хижої риби, як на прісноводних водоймах, так і в морі

Спиннербейт - порівняно нова для наших рибалок снасть, призначення якої одне - лов хижої риби, як на прісноводних водоймах, так і в морі. В Америці ця снасть використовується досить тривалий час і успішно, а в нашому регіоні Центральної Росії з'явилася відносно недавно, але вже встигла викликати симпатії багатьох рибалок. Як снасть працює? Наскільки вона ефективна? Чи можна зібрати спиннербейт своїми руками? Такі і подібні питання хвилюють багатьох спінінгістів - професіоналів і новачків.

Загальне уявлення про приманки

Загальна форма нової приманки абсолютно незвична і на перший погляд може здатися навіть безглуздою, але з огляду на позитивні відгуки рибалок, можна припустити, що вона досить уловиста. Важливим критерієм на користь цієї конструкції стає той факт, що вона рідко зачіпається за корчі і водну рослинність, тому ловля на спиннербейт безпечніша за частиною зачепів і обривів.

Сама конструкція являє собою каркас з жорсткою дроту, зігнутої буквою «Г», яка на місці згину і по обох краях має петлі. Центральна петля призначена для приєднання до основної жилки або повідця, до однієї з крайніх петель кріпиться гачок з головкою - вантажем, до іншої - своєрідний спиннер, тобто блискучий пелюстка, що приводиться в обертання через вертлюжок. Гачок споряджений своєрідною «спідницею» з силіконових волокон. Таким чином, під час проводки, насадка рухається в товщі води рухомим пелюсткою вгору. Одинарний гачок, з загнутим вгору жалом, який до того ж прикритий «спідницею», по суті, стає невразливим для водоростей і корчів і це дозволяє припустити, що серед спінінгів блешень, мало що складе конкуренцію спиннербейтов по частині незацепляємость.

Фото 1. Один з варіантів спиннербейта.

Спробуємо розібратися, як ловити хижака новим пристосуванням. На першому етапі проводки рибу приваблює шум і блиск активно рухається пелюстки, який грає, як блешня, але в міру наближення до передбачуваної видобутку риба захоплюється яскравим силіконом і атакує саме його, що і дозволяє зловити її на гачок.

Перераховані переваги:

  • універсальність;
  • уловістость;
  • здатність уникати зачепів;

дозволяють вести ужение риби із застосуванням цієї оснастки практично в будь-яких водоймах, в тому числі з заростями водоростей або суцільними корчами.

різноманітність модифікацій

Незважаючи на свою новизну в нашому регіоні, спиннербейт має свою історію і вже встиг пройти певну еволюцію в своїх видозмінах. Наприклад, не завжди в якості підсікати елемента використовується гачок в «спідниці»: іноді його функцію виконує воблер невеликого розміру або твістер. Крім того існує така конструкція, як бассбейт, що відрізняється від нашої снасті тим, що замість обертового пелюстки у нього встановлений мініатюрний пропелер з лопатями.

У деяких випадках, рибалки доповнюють дротяний каркас кольоровими намистинами, щоб краще привернути рибу і збільшити свій улов.

Взагалі, використовуючи різні модифікації, можна застосовувати спиннербейт на щуку, жереха , окуня , судака , сома і інших хижаків. Різновидів пелюсток (за формою і кольором) і гачків (по виду насадок) предостатньо.

Різновидів пелюсток (за формою і кольором) і гачків (по виду насадок) предостатньо

Фото 2. Варіант з силіконовою приманкою і пелюсткою.

Конструкція власного виготовлення

Процес починається з визначення, яка саме снасть (розмір, вага, колір) повинна вийти, який матеріал і які інструменти для цього знадобляться. Ніяких спеціальних пристосувань шукати не доведеться. Інструкція, як зробити спиннербейт самостійно, наведена нижче. матеріали:

  1. Нержавіюча або пружна сталевий дріт діаметром 1мм.
  2. Шматки жерсті або тонкого металу (можна від консервної банки або банки від кави), або готові пелюстки з рибальського магазину.
  3. Свинець.
  4. Гачок з подовженим цівкою.
  5. Вертлюжок.
  6. Застібка-карабін або стопор-кільце.
  7. Різнокольорові намистини.
  8. Канцелярські гумки.

Каркас снасті згинається з дроту у формі літери «Г», причому коліно формується у вигляді кільця або петлі. Один кінець каркаса робиться довжиною 3 см (втім, є варіанти), інший на 2-3 мм довше. На короткому кінці робиться петля, в яку втягається вертлюжок. До нього, через застібку-карабін пристібається пелюстка. Якщо він придбаний в магазині, то питання вирішене, якщо немає - його можна зробити самостійно в кілька етапів:

  • з жерсті або з бляшаної банки, вирізається пластина, яка укладається на гумову або повстяну поверхню;
  • по ній, з невеликим зусиллям, наноситься удар молотком, щоб вийшло округле заглиблення;
  • жесть навколо поглиблення, обрізається, надаючи пелюстці потрібну форму;
  • тонким свердлом, у верхній частині, просверливается отвір.

Порада! Важливо знати, що від форми пелюстки багато в чому залежить робота всієї оснастки.

Звичайна овальна форма застосовується при швидкій проводці, так як при малій швидкості, погано приводиться в обертання. Форма сплюснутого еліпса (вербовий лист) починає обертатися навіть при самому слабкому русі. Пелюстка округлої форми взагалі більше працює, як колебалка , Але в деяких випадках це теж корисно, адже ніколи не знаєш заздалегідь, на що спокуситься рибка.

Фото 3. Принципова схема спиннербейта.

Монтаж нижній частині приманки більш трудомісткий і вимагає деяких навичок в роботі зі свинцем. Довгий кінець дротяного каркаса монтується з вушком гачка скручуванням в петлю. Місце з'єднання поміщається в формочку з глини або гіпсу і заливається розплавленим свинцем. Після застигання, отримане грузило обробляється надфілем до симетричної форми. Зазвичай вага такий тягар - головки робиться від 3 до 5 грамів, але якщо рибалка планується на великих глибинах, то вага може коливатися в більшу сторону.

Корисна порада: якщо виникла необхідність швидко змонтувати приманку, то можна використовувати звичайну джиглголівку від твистера. Жорсткість з'єднання з каркасом, в даному випадку, створюється за допомогою кембрика, який щільно натягується на місце стикування.

«Спідниця» оформляється наступним чином: канцелярські гумки потрібного кольору, розрізають ножицями, а отримані смуги просто прив'язуються до гачка тонким рибальським шнуром. Пам'ятайте, що «спідницю» завжди можна замінити силіконової рибкою.

Практичне застосування

Визначившись, з чого складається і, що таке є ця нова снасть, залишається розібратися, як вона діє на практиці.

Щоб ловити на спиннербейт, потрібно знати техніку лову на звичайний спінінг . Просто він дозволяє закинути себе далі ніж, наприклад, блешню вертушку і зробити проводку там, де інші насадки просто залишаться в водної траві або на корчі. Конструкція і опірність зачепам роблять оснастку популярної і шанованою в колі рибалок все більше і більше. Наприклад, ловля щуки на спиннербейт, стає доступною навіть для початківців любителів рибної ловлі, тому що всі знають про схильність зубастої хижачки ховатися в густій ​​водної рослинності або в укритті під корчами. А прохідність даної приманки, дозволяє виманити щуку із засідки, спровокувавши її на атаку наживки, не маючи достатнього досвіду і техніки складних проводок для таких місць.

Як снасть працює?
Наскільки вона ефективна?
Чи можна зібрати спиннербейт своїми руками?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»