Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як правильно на час відключити бойлер, і чи варто це робити для економії електрики

  1. Відключення на ніч
  2. Відключення на період відсутності

Зміст статті

Від автора: здрастуйте, дорогі наші читачі! Водонагрівачі - це, мабуть, одне з кращих винаходів людства. Адже тепер люди можуть не залежати від роботи централізованої системи водопостачання. Раніше при відключенні ГВС на період профілактики або ремонтних робіт все запасалися тазиками та великими каструлями, в яких гріли воду для того, щоб помитися або зробити якісь побутові процедури. Напевно з цим стикався практично кожен з вас. Причому триває це, як правило, не день-два, а близько двох тижнів. Загалом, дуже незручно.

З появою водонагрівачів проблема відключення ГВП стала мало кого хвилюватиме. Бойлери стають все доступніше, і тепер вони є практично в кожній оселі. Але є у них і значний мінус, який ви обов'язково помітите, отримавши першу після установки устаткування квитанцію на оплату комунальних послуг. У цей момент у всіх зазвичай виникає питання про те, як правильно на час відключити бойлер для економії електрики.

Так, побачивши суму в квитанції, будь зрозуміє, що невпинна робота водонагрівача на максимальній потужності влітає в копієчку. Тому давайте розбиратися, як знизити витрати на електроенергію, чи можна взагалі відключати бойлер і чи варто це робити.

Відключення на ніч

Багатьом здається досить логічним відключати бойлер на ніч - адже в цей час люди зазвичай сплять, і в гарячій воді немає необхідності. А значить, електроенергія на підігрів витрачається даремно. З одного боку, такі міркування справді видаються здоровими. З іншого - необхідно врахувати, що на періодичний підігрів йде набагато менше електроенергії, ніж на доведення цілого бака холодної води до потрібної температури.

Тому повне відключення ви, звичайно, можете практикувати, але економія від цього буде так собі, прямо скажемо. Пропонуємо розглянути дещо інший варіант. Практично у будь-якого водонагрівача є кілька режимів роботи, тобто ви можете виставляти певний рівень температури. При цьому слід орієнтуватися не тільки на те, щоб було комфортно митися, але і на питання здоров'я людини.

Справа в тому, що в воді живуть різні бактерії, які далеко не завжди корисні. Деякі з них здатні викликати серйозні захворювання. При цьому активність і розмноження цих крихітних істот залежить від умов середовища, в якій вони живуть. Зокрема, від температури:

  • від 30 до 50 градусів - бактерії активно живуть і розмножуються;
  • від 50 до 80 градусів - не вмирають, але мирно сплять, чи не розмножуючись;
  • від 80 до 100 градусів - гинуть.

Як бачите, експлуатація бойлера при самому низькому температурному режимі викличе активне розмноження містяться у воді бактерій, що тягне за собою безсумнівну шкоду для здоров'я. А максимальний режим, звичайно, є дезинфікуючим, але вимагає великих енергетичних витрат.

Тому оптимальним варіантом вважається наступний. Повсякденна експлуатація відбувається при режимі 50-80 градусів. На ніч можна переводити бойлер на низькотемпературний рівень - таким чином, він не буде витрачати багато енергії на підігрів, і разом з тим вам вранці не доведеться витрачати багато часу (і, знову ж таки, електроенергії) на те, щоб дочекатися нагріву до потрібного рівня.

А для того щоб знищити розплодилися за ніч бактерії, раз на тиждень влаштовуйте дезінфекцію. Переведіть водонагрівач в режим максимального підігріву і дайте йому так постояти пару годин. За цей час бак очиститься від всього шкідливого, і ви зможете спокійно користуватися обладнанням далі.

Відключення на період відсутності

Бувають ситуації, коли водонагрівач все ж необхідно відключати від електроживлення. Це відбувається в тих випадках, коли ви збираєтеся зробити перерву в його експлуатації на тривалий час - наприклад, їдете у відпустку, або прилад розташований на дачі, де ви буваєте тільки влітку. Зрозуміло, що в такій ситуації підігрів води - це марна трата грошей. Тому відключати водонагрівач можна і потрібно.

Але важливо зробити це правильно, щоб в подальшому не виникало проблем при експлуатації. Конкретніше, питання стосується необхідності зливу води з відключеного пристрою. У цій справі обов'язково потрібно звірятися з інформацією, вказаною в супровідній документації.

Наприклад, багатьом водонагрівачів протипоказано перебувати з сухим ТЕНом протягом тривалого часу. Якщо залишити їх без води, то згодом трубчастий нагрівальний елемент просто не буде працювати. Відповідно, зливати воду з таких моделей є неприпустимим.

Але є і обладнання, яке цілком непогано переносить посуху. Крім того, потрібно врахувати ще ось який момент. Якщо водонагрівач в період бездіяльності буде перебувати в умовах негативних температур, то при наявності води в баку може статися деформація корпусу і, як наслідок, порушення його герметичності.

Висновок наступний. Якщо обладнання можна зберігати з сухим ТЕНом, то воду потрібно злити . Якщо не можна - то навпаки. Але в останньому варіанті зберігати обладнання потрібно строго в теплі. Не нехтуйте цими нюансами, тоді ваш водонагрівач даруватиме вам комфорт навіть після вашої тривалої відсутності. Успіхів!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»