Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Зварювальний апарат з електричного двигуна

Зварювальний трансформатор

З ЕЛЕКТРИЧНОГО ДВИГУНА

Ті, хто люблять Майструвати, завжди мріють про хороше зварювальному апараті Ті, хто люблять Майструвати, завжди мріють про хороше зварювальному апараті. Пропоную свою конструкцію апарату, мені вона здається, дуже простий. Спробуйте, і ви залишитеся задоволені. Маса цього зварювального трансформатора (рис. 1) 50 кг. Зварювальний струм регулюється плавно з 20 до 400 А. Трансформатор універсальний. Його можна включати в мережу 220 або 380 В. Матеріал для виготовлення беру в основному з металобрухту. Магнитопровод (рис. 2) зі списаного електродвигуна, потужність якого більше 20 кВт, причому необхідно взяти тільки статор. Щоб це муздрамтеатр витягти з корпусу статора, його треба розбити і видалити обмотку електродвигуна. Вийшов чистий муздрамтеатр 3.

Приступаємо до монтажу зварювального апарату. Саморобним зубилом (рис. 4) вирубувати на муздрамтеатрі 11 пазів для намотування первинної обмотки. Ми залишаємо місце приблизно в один паз і далі вирубувати наступні 3 паза. Ця ділянка використовуємо як кріплення муздрамтеатру до текстолітовими основи 7 (рис. 2). Решта пази робимо через один.

Вирубувати пази зубилом неважко, метал муздрамтеатру м'який. Але обов'язково потрібно користуватися захисними окулярами, зрубані пластинки можуть потрапити в очі. У пазів треба зрубати кути, як показано на розрізі А-А.

Потім починаємо готувати ділянку. Для цього добре заізоліруем його - обмотаємо мішковиною і просочити її епоксидним або іншим клеєм (замість клею можна використовувати лак). Коли клей висохне, на цю ділянку намотаємо первинну (W |) обмотку (рис. 3).

Наметовому її в 4 шари, початок, і кінець обмотки повинні бути внизу котушки. Кожен шар первинної обмотки ізолюємо мішковиною і просочуємо клеєм або лаком. Як тільки один шар висихає, наметовому наступний.

Вхідні провідники для первинної обмотки повинні бути гнучкими багатожильними з гарною ізоляцією до кінців первинної обмотки їх припаюють.

Коли буде намотаний останній четвертий шар, первинну обмотку слід ретельно ізолювати і просочити епоксидним клеєм. Верхній шар повинен служити надійним захистом обмотки від механічних пошкоджень.

Тепер приступаємо до виготовлення каркасу для вторинної обмотки (VV 2). Її потрібно зробити так, щоб вона вільно могла переміщатися по колу муздрамтеатру.

Каркас 5 (рис. 2) робимо так. На готову первинну котушку наметовому в один шар допоміжну обмотку з гнучкого провідника (кабелю) товщиною разом з ізоляцією 6 ... 8 мм. Ця обмотка потрібна для виготовлення каркаса. Її видаляють, як тільки каркас буде готовий. При намотуванні допоміжної обмотки з внутрішньої сторони муздрамтеатру витки укладаємо поруч, а із зовнішнього - з проміжками, які потім заповнюємо відрізками того ж кабелю. Потім цю обмотку обмотуємо поліетиленовою плівкою, а на плівку - мішковину, просочену епоксидним клеєм. Лак тут не годиться.

Лак тут не годиться

Коли клей затвердіє, допоміжну обмотку разом з поліетиленовою плівкою викидаємо. Отримуємо поки що слабкий пересувний каркас вторинної обмотки. Його треба відразу ж зміцнити, намотуючи мішковину і просочуючи її епоксидним клеєм. Слід не забути вклеїти ще сюди і утримує пластину 4 і клеми 6. Роблять їх з алюмінієвих шин товщиною 5 мм. Клеми і пластина також утримують витки вторинної обмотки на каркасі. Утримують пластини навіть краще зробити не тільки на внутрішній стороні, як це показано на кресленні, а й збоку.

Коли пересувний каркас 5 досить засохне і стане жорстким, починаємо намотувати вторинну обмотку. У цей момент утримують пластини потрібно відігнути, щоб вони не заважали укладанні витків вторинної обмотки.

Зварювальний струм регулюється переміщенням W 2. При положенні вторинної обмотки, яке показано на малюнку 2, зварювальний струм буде найменший. Щоб при регулюванні зварювального струму вторинна обмотка утримувалася в установленому місці на муздрамтеатрі, в пази муздрамтеатру вставляємо текстолітову або дерев'яну планку 10.

Коли обидві обмотки готові, муздрамтеатр зміцнюємо на текстолітової або дерев'яній основі 7 двома скобами. Ці скоби повинні бути заізольовані від муздрамтеатру і не складати замкнутий виток. Якщо цього не зробити, скоби будуть нагріватися.

Зварювальний трансформатор розраховуємо для роботи в мережі 380 В, але працювати з ним можна і від мережі 220 В. При включенні в мережу 380 В зварювальний струм можна регулювати в межах 80 ... 400 А, а при 220 В - від 20 до 180 А .

Думаю, що такі можливості апарату влаштовують будь-якого зварника. Це не тільки універсальний і простий по конструкції трансформатор, він ще і не перевантажує мережу 220 В, в яку зазвичай можна включати пристрої великої потужності.

Для розрахунку числа витків первинної і вторинної про моток спочатку визначаємо перетин муздрамтеатру (S cm 2):

S = LH (розміри L і Н дані на кресленні).

Потім определяем- число витків для одного вольта напруги:

T = 40: S

де число 40 - постійний коефіцієнт.

Розраховуємо число витків в первинній (W 1) і вторинної (W 2) обмотках:

W 1 = TX 380; W 2 = TX 75.

Число 380 для зварювального трансформатора на 380 В, 75 - напруга у вторинній обмотці без навантаження повинно бути 75 В.

Для прикладу розрахуємо число витків котушок зварювального трансформатора, даного на малюнку 1.

Н = 3,5 см; L = 13,8 см;

S = 3,5 13,8 = 48,3 см 2;

Т = 40: 48.3 = 0,828.

Число витків первинної і вторинної обмоток буде:

W1 = 380- 0,828 = 314,6;

W2 = 75 0,828 = 62,1.

Отримані числа округляем. Отримуємо, що первинна обмотка буде 315 витків, вторинна - 62.

Тепер про провідниках. Для намотування первинної обмотки діаметр мідного провідника повинен бути не менше 2,6 мм. Якщо провід знайдете товщі, це навіть краще. Ізоляцією провідника може служити лак або бавовняна нитка.

Для намотування вторинної обмотки добре застосувати багатожильний мідний або алюмінієвий кабель, діаметр якого 8 ... 12 мм. Ізоляція кабелю значення не має.

Після того, як повністю намотали первинну обмотку, її відразу треба випробувати. Для цього її включаємо в мережу: якщо в мережі 380 В, струм холостого ходу повинен не перевищувати 0,8 А, якщо 220 В, струм не повинен перевищувати 0,3 А. Коли струм холостого ходу перевищує зазначені величини, це означає, що первинна обмотка намотана неправильно або в ній є міжвиткові замикання.

Ще хочу сказати, що електродвигун для розбирання краще брати той, де Н = 3,5 см. У багатьох електродвигунів ця величина буває менше, але і зварювальний трансформатор виходить гірше. Успіхів вам. .


Ну, а в Москві Ви можете замовити недорого різноманітні електромонтажні вироби.


Ну, а в  Москві Ви можете замовити недорого різноманітні електромонтажні вироби


Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»