На зорі розвитку лазерної техніки французький фізик Луї де Бройль сказав: «Лазеру уготовано велике майбутнє. Важко передбачити, де і як він буде застосовуватися, але я думаю, що лазер - це ціла технічна епоха ». З тих пір пройшло більше 40 років і слово лазер більше не асоціюється з фантастичними розповідями і не порівнюється з бозонами Хіггса. Час показав, що вчений мав рацію.
Лазер в косметологічному салоні - це реальність, яка увійшла в наше життя і міцно закріпилася в індустрії краси. Сьогодні дуже широко використовується лазер для вирішення багатьох проблем естетичного плану. За допомогою лазера видаляють не тільки небажане волосся, але і пігментні плями, судинні сіточки, татуювання, татуаж, шліфують і відбілюють шкіру і т.д. Будь-яка людина може вибрати що-небудь з цього величезного переліку і для себе. Але конкуренція в сфері косметології та маркетингові атаки, які, здавалося б, повинні допомогти у виборі, тільки ще більше заплутують і лякають.
Актуальна на сьогодні тема - лазерна епіляція - також зазнає від недобросовісної реклами, і допомогти розібратися в ній - наша задача. То який же лазерний апарат вибрати для настільки тонкого і делікатного справи, як видалення небажаного волосся? На ринку Києва і України представлені всі варіанти апаратів для лазерної епіляції, так звані, різні покоління. ми розповімо про переваги основних апаратів, застосовуваних в центрах лазерної епіляції, виходячи не тільки з технічних характеристик, представлених на сайтах виробників, а й з досвіду фахівців, що мають багатий досвід в цій сфері.
Досить нетривала, але гучна, майже тридцятирічна історія лазерної епіляції - це результат відкриття під назвою «селективний фототермоліз». Суть цього відкриття була величезним проривом в дерматології, а надалі - і в косметології. Рокс Андерсон в 1986 сформулював принцип поглинання світла людськими тканинами. Виходячи з цієї теорії, пофарбовані людські тканини мають можливість поглинати світло вибірково. До пофарбованим тканин належать, наприклад, поверхневі судини на шкірі, пігментні плями і волосся. Після поглинання світла тканини спочатку нагріваються, а потім руйнуються. Абсолютно зрозуміло, що всі апарати для лазерної епіляції створені на основі цього принципу.
Рубіновий лазер.
Для почав розглянемо причину такого «дорогоцінного» назви. Сам лазер часто іменується за матеріалом стержня, він повинен бути прозорим, щоб світло пронизував його наскрізь. Так, в рубінових лазерах знаходиться кристал штучного рубіна розміром з олівець. Ось і всі премудрості чарівного назви.
Першим приладом для лазерної епіляції був саме рубіновийлазер. Довжина хвилі випромінювання цього лазера - 694 нм, воно активно поглинається меланіном волосся і шкіри, однак застосування рубінового лазера сьогодні обмежена, оскільки з його допомогою можна робити епіляцію тільки темного волосся, і тільки на світлій шкірі. Смаглявим лазерна епіляція на рубіновому апараті загрожує придбанням висветленних плям на шкірі або опіками. До того ж, швидкість видалення волосся при використанні рубінового лазера дуже невисока - частота проходження імпульсів 1 Гц (один імпульс в секунду).
Олександритовий лазер.
Тут назва, як Ви самі розумієте, також відповідає матеріалу використовуваного джерела - олександрита. Його винахід відбулося практично одночасно з рубіновим лазером. Довжина хвилі олександритового лазера трохи більше, ніж у рубінового, і становить 755 нм. Використання подібної довжини хвилі дозволило в значній мірі розширити застосування лазера для епіляції. Олександритовий лазер видаляє волосся при I-III фототипу шкіри. Частота спалахів - 2 в секунду, що дає можливість як раз переставити маніпулу з місця на місце. При лазерної епіляції олександритовим лазером, волосся підгорає відразу під час процедури, що дає можливість побачити результат негайно. Оброблена чи шкіра, видно по згорілим волосках.
До недоліків процедури лазерної епіляції на олександритовий лазерів можна віднести його високу вартість - дорогий сам апарат і дорогі витратні матеріали. Це призводить до завищення вартість самих процедур.
Доданий сапфіровий лазер .
Це одне з останніх поколінь апаратів для лазерної епіляції - четверте. З його появою вперше стало можливим говорити про перманентну епіляції волосся.
У цьому випадку назва «доданий» обумовлено способом вимушеного випромінювання атомів - робочим тілом виступає напівпровідниковий лазерний діод.
Чому ж сапфіровий, запитаєте Ви?
В цьому випадку свою назву лазерний апарат отримав через використовуваного каменю - сапфіра - в наконечнику маніпули. Квадратний штучний 9-ти міліметровий сапфір вінчає робочий наконечник, що дозволяє йому залишатися холодним під час процедури.
Також до позитивних моментів слід віднести довжину хвилі - 800 нм, це і є область повного поглинання меланіном. Тобто якщо промінь потрапив на волосся, то 100%, що він буде знищений, тому що вся потужність буде поглинена меланіном волосся. Така довжина хвилі більша, ніж у рубінового і олександритового лазера, допомагає світлу проникати досить глибоко в шкіру. Це дозволяє ефективно проводити епіляцію темного волосся з шкіри темних відтінків, що вельми проблематично при використанні інших видів лазерів. А також містять малу кількість меланіну на всіх ділянках тіла.
Таким чином, діодний сапфіровий лазер, застосовується для всіх типів шкіри від 1-го до 4-го, включаючи людей з темним типом шкіри, без ускладнень і неприємних наслідків.
За даними клінічних досліджень, зниження числа волосся після епіляції доданими лазером становило 66% до кінця першого місяця після обробки, 27% через 3 місяці і 4% через півроку. З цих даних стає ясно, що для епіляції необхідно меншу кількість процедур, вони швидкі і більш комфортні, ріст волосся між процедурами припиняється.
Крім усього іншого, слід зазначити, що цей апарат має один великий плюс і для власників клінік і салонів і для бажаючих зробити лазерну епіляцію. Полягає він в легкості обслуговування, швидкості ремонту та мобільності діодного сапфірового лазера. Це означає, що Ви зможете від початку і до кінця зробити лазерну епіляцію на одному і тому ж апараті, в будь-якому місті України, не перериваючи запланований курс процедур.
Також по темі лазерної епіляції читайте на нашому сайті:
Сапфіровий лазер - рекламний трюк чи реальність?
Лазерна епіляція брів
Наслідки лазерної епіляції.
7 секретів ефективності діодного сапфірового лазера.
Міфи про лазерної епіляції і їх наукове викриття.
Делікатна епіляція. Лазерна епіляція зони бікіні.
Коли можна робити лазерну епіляцію? Літо чи зима?
То який же лазерний апарат вибрати для настільки тонкого і делікатного справи, як видалення небажаного волосся?Чому ж сапфіровий, запитаєте Ви?
Коли можна робити лазерну епіляцію?
Літо чи зима?