Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Червона помада: ознака вульгарності або символ жіночності?

Психологи стверджують: перше, на що звертає увагу чоловік при знайомстві з жінкою - наскільки звабливо виглядає її рот. Чи не ноги, не груди, а саме рот. Яскраві губи незмінно приковують до себе погляд і вважаються ознакою жіночності і чуттєвості. Чи завжди це було так? Ми вирішили з'ясувати, звідки з'явилася мода на червону помаду, і що тому передувало. Психологи стверджують: перше, на що звертає увагу чоловік при знайомстві з жінкою - наскільки звабливо виглядає її рот Наталі Портман

Винаходом макіяжу ми зобов'язані жінкам Месопотамії, які проживали в середині IV століття до нашої ери. Виявляється, вже тоді слабка стать придумував свої маленькі хитрощі для залучення статі сильного. Красуні давнину прикрашали губи і повіки дорогоцінними каменями, які дробилися в дрібну крихту для зручності нанесення.

Однак саме в Стародавньому Єгипті макіяж був зведений в культ. У ті далекі часи еталоном краси вважалися витончені особи з високими вилицями і чітко окресленої лінією рота. Тому жінки підфарбовували губи пурпуровим барвником, виготовляли його з бурих морських водоростей з додаванням йоду і хни. Як свідчить історія, для цариці Клеопатри був придуманий ексклюзивний склад фарби: в неї крім перерахованих вище компонентів підмішували яйця мурашок. Від цього губи набували більш насичений криваво-червоний відтінок.

Губна помада Matte Revolution Lipstick, Urban Decay; губна помада Vibrant Melon, Avon; губна помада Joli Rouge, Clarins; губна помада Rouge Dior, Christian Dior; губна помада Lipstick, MAC; губна помада Lovers Rouge, Eveline; губна помада Rouge Artist Intense, Make Up for Ever.

У середні століття інквізиція категорично забороняла будь-які «прикрашення» своєї зовнішності. Жінку, яка користувалася косметикою, оголошували відьмою і спалювали живцем на багатті.

А ось в XVI столітті в Англії яскрава помада стала неймовірно популярна у жінок багатих станів. Не дивно: вони хотіли бути схожими на свою королеву. Єлизавета Перша, від народження мала дуже бліду шкіру, користувалася помадою насиченого червоного кольору. Помаду в той час доручали виготовляти медикам, основу її становив воски, в них додавалися різні рослинні пігменти.

В епоху Ренесансу в волелюбної Франції всіляко заохочувалося використання косметики, причому не тільки жінкам, а й чоловікам. При дворі короля Людовика XVI увійшло в моду яскраво підводити губи і рясно припудрювати особа.
У XVIII столітті стався черговий переворот в історії червоної помади. Парламент Англії заборонив її офіційно, прийнявши відповідний закон, згідно з яким всі жінки, фарбували губи, проголошувалися распутницами. Англійська королева Вікторія також виступала проти використання макіяжу, вважаючи його проявом вульгарності.

Аж до кінця XVIII століття в пуританської Англії фарбувати губи дозволялося тільки акторам для вистав. Помада в той час «розфасовувалася» в маленькі круглі баночки, наносили її пензлем.

У 80-х роках 19 століття в Парижі з'явилася помада в новій упаковці, вона була обгорнута в щільний папір. В її складі були присутні оленячий жир, касторова олія і віск. Це засіб макіяжу мало істотний недолік: його не можна було носити з собою.

І тільки в 1923 році в Америці була вперше випущена губна помада в вертикальному металевому футлярі з висувним грифелем. Коштувала вона дуже дорого. Трохи пізніше футляри стали робити вже з пластмаси. Але зовнішній вигляд помади зберігся до наших днів.

У 20-і роки XX століття в наше життя стрімко увійшов кінематограф. На екрані зірки того часу блищали з темно-червоною помадою на губах - це виглядало дивно красиво. Тому винні відтінки стали популярними і в повсякденному житті. Бренди Max Factor, Tangee і Coty випустили цілі палітри помади. В її формулу тепер додавалися хімічні пігменти підвищеної стійкості, завдяки яким колір «причеп» до губ намертво. З одного боку, це було плюсом, макіяж не вимагав корекції протягом дня, але з іншого боку, він сушив шкіру, і змити його вдавалося лише з третього разу.

Починаючи з 1950-х років пішла мода на пухкі яскраві губи. Червона помада стає ознакою сексуальності. Зобов'язані ми цим кінодівам того часу: Мерлін Монро , Елізабет Тейлор , Риті Хейворд, Вів'єн Лі і Одрі Хепберн.

У наступні десятиліття мода на помаду постійно змінювалася. У різні роки було актуально носити на губах то пастельні відтінки, то фіолетові, то рожеві, то майже чорні ... І тільки червоний колір і всі його варіації незмінно залишався в топі. Тому що саме цей відтінок асоціюється з жіночою силою, пристрастю і привабливістю.

У наш час червона помада є не тільки інструментом зваби, вона ще й універсальний аксесуар, який органічно поєднується як з вечірнім, так і повсякденним чином. Правильно кажуть: не існує жінок, яким би не йшлося червона помада, але є жінки, які не знайшли свій ідеальний відтінок.

ЯК ПІДІБРАТИ ІДЕАЛЬНИЙ ЧЕРВОНИЙ КОЛІР:

Перш за все, помада повинна гармоніювати з відтінком вашої шкіри. Ось невелика «шпаргалка», яка допоможе вам зробити правильний вибір.

Якщо у вас дуже бліда шкіра: ваш вибір - помаранчеві і коралові відтінки. Але при цьому намагайтеся уникати холодних домішок фіолетового пігменту, від цього обличчя придбає нездоровий синюшний відлив. Ідеальна текстура помади для блідолицих жінок - матова.

Якщо у вас світла шкіра: ваш вибір - темний червоний. Намагайтеся уникати помаранчевих і червоних квітів, які можуть надати обличчю жовтизну. Ідеальна текстура помади для жінок зі світлою шкірою - глянцева.

Якщо ви смаглява: ваш вибір - червоний, кораловий, малиновий, суничний. Намагайтеся уникати яскравих помаранчевих кольорів, які будуть підкреслювати всі недосконалості шкіри. А також темно-червоних кольорів, вони старять. Ідеальна текстура помади - з мерехтливими частинками.

Чи завжди це було так?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»