Цукровий діабет - одне з тих захворювань, яке тісно пов'язане з режимом харчування та смаковими звичками людини. Більш того, хронічне вживання шкідливої їжі може істотно збільшити ризик появи підступного захворювання або істотно погіршити його протягом після отримання офіційного діагнозу.
Звичайно, така кореляція зі складом їжі, що вживається накладає масу зобов'язань на пацієнта щодо дотримання правильної дієти при діабеті. Серед численних продуктів існують такі, які їсти діабетикам категорично не можна. Але є такі продукти, вживати які хворим на цукровий діабет не тільки можна, а й треба. Один з таких смачних лікарів є мигдаль.
Горіх мигдаль славиться прекрасним смаком і масою корисних властивостей. Не дарма жителі Сходу називають його «королівським горіхом». Особливо корисний мигдаль при ендокринних патологіях, оскільки здатний якісно відновлювати порушений обмін речовин.
користь мигдалю
Даний продукт повністю позбавлений холестерину. З цієї причини його активно включають в дієту при будь-яких захворюваннях, пов'язаних з порушенням обміну. При цьому кісточки здатні регулювати рівень хорошого холестерину в організмі, борючись таким чином з імовірним появою атеросклерозу та інших хвороб судинної системи. Для діабетиків така властивість дає прекрасний шанс відсунути на невизначений термін появи пізніх ускладнень цукрового недуги.
Добре почати їсти плоди в період нервового напруження, стресових ситуацій. Фахівці вважають, що регулярне використання в їжу горіха мигдаль сприяє поліпшенню пам'яті, спокою, кращої опірності стресовим ситуаціям. Також відвари з насіння допомагають в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, оскільки володіють хорошим обволакивающим властивістю, знімають запалення слизових оболонок внутрішніх органів. Зміцнення ясен і профілактика будь-яких захворювань порожнини рота - ще один прекрасний бонус.
Велика кількість корисного кальцію, магнію, вітамінів (особливо групи В і Е), міді, клітковини зробили плід улюбленим вибором дієтологів і лікарів багатьох спеціальностей. Так, мигдаль значно збільшує чутливість організму до інсуліну, що є важливим фактором при лікуванні як діабету 1 типу, так і ЦД 2.
Дуже важливо їсти мигдаль всім людям, які мають діагноз преддиабет . Регулярне вживання смачного продукту в рази знижує ризик переходу стану в істинний діабет 2 типу. Такі висновки отримали американські дослідники в ході масштабного вивчення здоров'я людей з встановленим діагнозом порушення толерантності глюкози. Завдяки відновленню нормального рівня холестерину в ході дотримання дієти з обов'язковим включенням в раціон мигдальних горіхів в переважній більшості випадків вдалося нормалізувати рівень цукру в крові!
Як вживати мигдаль при діабеті
Оскільки продукт відрізняється досить великою кількістю калорій їсти бездумно мигдаль небажано. Ендокринологи радять своїм підопічним з'їдати 100 грамів в день (приблизно 10 горішків). Цієї кількості цілком достатньо для отримання істинної користі без шкоди для фігури, що особливо актуально для хворих 2 типом цукрового діабету. При ожирінні перший час даний продукт доведеться виключити з раціону тільки через його високу калорійність, втім, як і всі горіхи.
Теплова обробка не змінює властивостей кісточок. Їх сміливо можна додавати у випічку, салати, другі страви. Незважаючи на невеликий вміст вуглеводів і пристойний відсоток клітковини, все ж, будь-які горіхи здатні злегка піднімати цукор в крові. Тут потрібно зрозуміти індивідуальне сприйняття продукту організмом, можливо, при поїданні мигдалю потрібно коректування дози цукрознижувальних препаратів або додаткова планована фізичне навантаження.
Існує кілька сортів рослини. При діабеті варто віддавати перевагу солодким плодам. Гіркі сорти також можна їсти, але з них доведеться зняти тонку шкірку. Також саме солодкі кісточки мають перераховані властивості покращувати чутливість клітин до інсуліну. Передбачається, що вони роблять і позитивний ефект на відновлення бета-клітин поджелудкі, відповідальних за синтез власного гормону.
Пам'ятайте, будь-які способи терапії при ендокринних патологіях можуть застосовуватися тільки після узгодження з лікуючим лікарем! Самолікування може бути небезпечним.