- Що таке кератин?
- Що впливає на цілісність структури волосся?
- Цікавий факт!
- Кератин в складі лікувальних засобів
- Принцип дії кератинового шампуню
Якщо очі - це дзеркало душі, то волосся відображає стан вашого здоров'я цілком. По блиску (або його відсутності), структурою і ступеню ламкості можна визначити, наскільки організму вистачає вітамінів. Якщо волосся мають здоровий блиск, не випадають і не січеться, значить, щаслива власниця може бути спокійна за стан своєї шевелюри. Якщо ж локони помітно потьмяніли, через сухість стали занадто ламким і січеться вже навіть не на кінцях - значить, пора рятувати зачіску і починати заповнювати недолік поживних речовин.
Що таке кератин?
Всім відомо, що кератин - це елемент, який відновлює структуру волосся, роблячи їх блискучими і красивими, як у дівчат з реклами. Але не кожен знає, що конкретно з себе представляє ця речовина, в чому полягає і як працює, а між тим, саме він є головним будівельним елементом, займаючи 85% складу волосяного стрижня.
Кератин - це фібрилярний білок, який має підвищену механічну міцність. А якщо простими словами, то це складова частинка рогів, кігтів, вовни тварин, а також волосся і нігтів людини. Кератини діляться на тверді (роги і нігті) і м'які (шерсть і волосся), і обидва види займають основну частку складу - майже 90%.
Саме завдяки кератину людську волосину насправді володіє небувалою силою, а деяким особливо спритним навіть допоміг майнути на сторінках книги рекордів Гіннеса.
Кератин безпосередньо впливає не тільки на міцність, але і на швидкість росту волосся. Стрижень майже повністю складається з лусочок, які шарами прилягають один до одного.
Верхній шар - це вже ороговілі частинки, а щільність цілого волоса безпосередньо залежить від того, наскільки тісно ці лусочки прилягають один до одного:
Якщо шари лежать щільно, то в результаті утворюється міцне з'єднання, і локони знаходять блиск і еластичність. Вони гладкі на дотик, вільно струменіють мають доглянутий вигляд.
Коли цілісність структури порушена, і верхні лусочки відшаровуються, волосся пушатся, погано відбивають світло, від цього втрачають блиск і виглядають тьмяними. Через втрату вологи вони стоншуються, стають слабкими і ламкими.
Що впливає на цілісність структури волосся?
Здоров'я волосся прямо залежить від синтезу кератину в їх складі. В сучасних умовах доводиться докладати чимало зусиль, щоб забезпечити локонам належне харчування і зберегти їх зовнішню привабливість.
На красу і здоров'я зачіски впливають:
Екологічні фактори. Сухий вітер, сонце, низькі температури - все це справжній стрес для шевелюри, особливо для довгого волосся.
Термічний вплив. Щодня в гонитві за акуратною укладанням ми користуємося феном, праскою, щипцями і термобігуді. Ці аксесуари поза всякими сумнівами зроблять вас модною і красивою, а ось волосся зокрема - питання спірне. Високі температури сильно сушать поверхню, а масла у вогонь і в гаряче повітря підливають різні засоби для укладання. Маючи досить агресивна дія, вони стають причиною крихкості і ламкості.
Порада: Під час гарячої укладання завжди користуйтеся термозахисними спреями і маслами. Але коли мова йде про випрямленні волосся праскою, спочатку висушіть їх - ні в якому разі не користуйтеся інструментом вологим волоссям!
- Харчування. Сучасний ритм життя часом диктує свої правила, і не завжди вдається дотримуватися збалансоване харчування, не кажучи вже про режим. А адже стан здоров'я волосяних цибулин безпосередньо залежить від продуктів, які ми вживаємо в їжу.
Порада: Щоб волосся було сильними і тьмяніли, налягайте на легкозасвоюваний білок (жирна риба, курка і будь-який птах, бобові, яйця, молочні і кисломолочні продукти, горіхи), а також цілісні зерна, фрукти і овочі, особливо морква.
Цікавий факт!
Іншій і світле волосся від природи містять в складі меншу кількість кератинів, тому що вони відображаються на сонці. В цьому плані брюнеткам повезло більше: темні пасма не мають такої здатності, зате мають перевагу у вигляді достатнього початкового запасу кератину для захисту від УФ-променів.
Кератин в складі лікувальних засобів
Чим довше волосся, тим складніше забезпечувати для них життєво важливий запас вологи і поживних речовин, тому не кожна жінка може похвалитися струмливими, пашить енергією локонами. Щоб повернути красу, зазвичай вдаються або до використання лікувальних кератіносодержащіх коштів, або до послуг перукаря, а ті, в свою чергу, - до ножиць.
Спеціальні засоби з вмістом кератину в формулі складу допомагають врятувати волосяні цибулини від руйнування. До такої уходовой косметики відносяться шампуні, бальзами, сироватки. Всі вони мають однаковий принцип дії: подрібнені частинки кератину після нанесення проникають всередину стержня і заповнюють порожнечі, запаюючи розшарується лусочки. Різниця лише в часі впливу засобу, який впливає на те, наскільки глибоко білок проникне всередину. Відповідно, чим довше час впливу, тим інтенсивніше заповнення будівельним білком. У бальзамів і сироваток цей час довший, ніж у шампуню.
РАДА: Кератин має властивість обтяжувати волосся, що особливо неприємно для власниць жирного волосся. Ускладнення може навіть призвести до випадання, тому щоб цього уникнути, фахівці рекомендують використовувати шампуні на основі цибулевого настою.
Принцип дії кератинового шампуню
За типом кератіносодержащіе шампуні поділяються на:
кошти з часткою змісту кератину та інших добавок (сульфатів або замінюють їх речовин);
концентровані склади з рідшою консистенцією.
І в тих, і в інших присутні подрібнені частинки кератину, отримані шляхом розщеплення до молекулярного рівня з вовни тварин, панцирів і рогів тварин.
Концентрати та засоби з добавками відрізняються один від одного не тільки консистенцією, а й самим принципом роботи. Склади, доповнені сульфатами, утворюють рясну піну, яка полегшує процес намилювання. По-перше, її легше розподілити по всій шевелюрі, ніж концентрований рідкий склад, по-друге, пінистий шампунь економічніший.
На цьому плюси сульфатних шампунів закінчуються. Сульфати отримують від похідних, отриманих шляхом переробки нафтових продуктів, тому є досить сильним алергеном. Вони не вимиваються повністю з шкіри голови, залишаючись на поверхні і викликаючи сухість епідермісу. Крім того, сульфати досить агресивні: сприяють розпаду природного кератину і вимивають його з шампуню.
Звертайте увагу на етикетку! Присутність кератинів ще не наділяє шампунь стовідсоткової користю, тому уважно вивчайте написане і стежте за тим, щоб в засобі не просто був присутній будівельний білок, але бажано не згадувалися сульфати (позначаються як SLS і Sodium Laureth Sulfate).
Останнім часом виробники все частіше замінюють сульфати іншими натуральними інгредієнтами, наприклад, вівсом, маслом авокадо або кокоса. наприклад, зволожуючий шампунь «Brown Rice» виготовлений на основі органічного масла висівок, коричневого рису і масла лемонграсу. Останнє особливо корисно для жирної шкіри голови - воно нормалізує вироблення шкірного сала і вирішить проблему волосся, жирних біля коріння.
Або продукт Японського бренду Volo ute - шампунь «Глибоке відновлення» , Який створений на основі масла Баобаба і набору натуральних трав. Масло дерева пом'якшує і зволожує, роблячи ваші локони поступливими і слухняними.
Використовуйте кератиновий шампунь в помірних кількостях, щоб уникнути обважнення. І не забувайте, що волосся з часом звикають навіть до найулюбленішого і дієвого засобу, тому міняйте шампунь раз на півроку-рік, і це допоможе зберігати розкіш зачіски.
Що таке кератин?
Що впливає на цілісність структури волосся?
Що таке кератин?
Що впливає на цілісність структури волосся?