Роль, яку відіграє масло обліпихи для волосся, складно охарактеризувати двома словами. Ще стародавні греки помітили корисні властивості олії з плодів обліпихи і почали використовувати їх для повернення шевелюрі краси і здоров'я. Сьогодні масло обліпихи все також вважається чудодійним еліксиром, подарованим самою природою. Хочете дізнатися, що вже кілька тисячоліть поспіль воно підкорює жіночі серця? Читайте в статті.
Фото: just-hair.ru
Масло обліпихи для волосся: користь
Масло обліпихи - результат дифузійної переробки підсушеної м'якоті, кісточок або цільних плодів обліпихи. Незважаючи на трудомісткість його виробництва, коштує воно недорого і широко використовується в медицині і косметології.
Фото: skrabi.ru
Масло обліпихи для волосся - це безкрає море, що увібрало в себе все краще і цілюще, що тільки можна уявити для цієї частини людського тіла. Про його користь найкраще розповість хімічний склад:
- Жирні кислоти.
У обліпихи найбільше міститься олеїнової, ліноленової і пальмітолеіновой кислот: на кожні 100 г масла доводиться 28,3, 6,9 і 29,9 мг кислоти відповідно.
Вони володіють пом'якшувальною і заспокійливу дію. Тим, у кого неслухняне волосся, живлячи шкіру під ними, вони подарують гладкість, шовковистість і доглянутий вигляд.
- Амінокислоти.
Масло обліпихи містить 18 різних амінокислот, які відповідають за харчування волосяних цибулин. Без них неможливий ріст волосся в довжину.
- Фруктові кислоти.
Серед них бурштинова, винна, щавлева, яблучна і ін. Їх механізм дії чимось нагадує косметичний скраб. При контакті з волоссям і шкірою вони адсорбують змертвілу кутикулу, частинки пилу, залишки мусу або лаку, розчищаючи шлях для росту волосся.
Фото: volosylady.ru
У маслі з обліпихи знаходиться величезна кількість вітамінів: групи В, К і Р. Вони беруть участь в процесі обміну речовин, стимулюють зростання волосяних фолікулів і їх відновлення.
- Мінеральні сполуки.
Всього в обліпихи налічується до 27 різних мінералів: феррум, магній, молібден, кальцій, сірка, купрум, фосфор і ін. Кожен з них по-своєму корисний волоссю. Наприклад, залізо усуває ламкість волосся і ефективно бореться з січеться кінчиками. Без міді волосся потьмяніють, ніж візуально додадуть своєї господині зайвий десяток років.
Беруть участь в побудові клітинних оболонок. Вважаються потужними антиоксидантами, які нейтралізують негативний вплив навколишнього середовища на волосяний покрив. Дефіцит в організмі цих речовин - прямий сигнал до облисіння або початку запальних процесів.
Одні з небагатьох з'єднань, які забезпечують безперервне виведення продуктів обміну з клітин. За рахунок специфіки будови живлять кожну пасмо зсередини, вирівнюють їх і додають живого блиску.
- Дубильні речовини.
Величезне значення для волосся мають фітонциди. Вони загоюють мікротріщини, вбивають хвороботворні бактерії і грибки.
Фото: time-for-lady.ru
Також масло обліпихи - рекордсмен за вмістом вітаміну Е, аскорбінової кислоти і ретинолу - основи для формування вітаміну А. Подружитися з цим помаранчевим маслом повинен кожен, хто:
- Страждає від випадіння волосся або не може відростити їх після невдалої стрижки.
- Помітив, що волосся стали рідше, а на шкірі з'явилася лупа.
- Розчарувався в покупної косметиці для волосся.
Читайте також: Масло обліпихи для обличчя: маски
Масло обліпихи для волосся: застосування
Склад масла з обліпихи настільки багатий, що для перерахування варіантів його використання не вистачить пальців обох рук. Зробити волосся шовковистим, підгодувати коріння, пом'якшити, усунути лупа - всі ці завдання подужає масло обліпихи, застосування якого має ряд нюансів.
Розглянемо основні з них:
- Для росту волосся.
Зрозуміло, блискавичний ефект у вигляді 5-6 см до наявної довжині одноразова процедура не принесе. Але для тих, хто шукає способи оздоровити волосся і пробудити в них закладені природою механізми зростання, він буде до речі.
Принцип роботи обліпихової олії для росту волосся схожий на дію елітної розрекламованої косметики від облисіння. Живлячи волосся і шкіру, воно покращує стан вже наявних і змушує піти в зростання ті волосяні цибулини, які з якихось причин стали неактивними. Це може бути наслідком гормонального збою в організмі, перенесеного стресу або несприятливої екологічної обстановки.
Фото: beauty.ua
Щоб домогтися максимального результату і повернути собі розкішну шевелюру, дотримуйтеся таких порад:
- Активні речовини олії обліпихи почнуть діяти швидше, якщо волосся прогріти. Для цього використовуйте фен або просто закутайте голову в шапку або рушник.
- Чи не змивайте маски з обліпихою через 2-3 години після нанесення. Вони встигнуть засвоїтися не раніше, ніж через 7-8 годин.
- Косметику для росту волосся з обліпихової олії робіть на основі аптечних настоїв, наприклад гіркого перцю), або ефірних масел.
- Дотримуйтесь періодичність. Подібні процедури проводите раз в тиждень, комбінуючи з іншими - по догляду за січеться кінчиками або лікування грибка.
- Для зупинки випадання волосся.
Причин, за якими волосся починає безконтрольно випадати, дуже багато. Найпоширеніші - це:
- Дефіцит вітамінів.
- Порушення в роботі нервової і травної систем.
- Побічний ефект ліків, сушки волосся феном, зловживання засобами для стайлінгу.
Притому що їх набагато більше, лише в цих 3-х випадках масло обліпихи зможе допомогти. Зберегти волосся допоможуть:
- маски і бальзами на основі обліпихи, нанесені на вологе волосся під час миття голови;
- змазування сухого волосся маслом обліпихи.
Фото: maskadljavolos.ru
Алопецію, спровоковану спадковістю, хіміотерапією або променевою хворобою, маслом з обліпихи не зупинити.
- Для загоєння посічених кінчиків.
Посічені кінчики - одна з найнеприємніших проблем сучасних жінок. Неправильний догляд за волоссям в комплексі з нерегулярним харчуванням і впливом сонячних променів і вітру виливаються в ламкість волосся, з якої починається їх руйнування.
В цьому випадку масло обліпихи для кінчиків волосся застосовувати можна 2-ма способами:
- Змащувати їм злегка вологе волосся за кілька годин до купання, а потім змивати. Після цієї процедури не сушіть волосся феном. Дайте їм висохнути природним шляхом, щоб підсилити ефект.
- Як незмивною препарату. Для цього відміряйте 2 краплі олії і акуратними рухами пальців змочіть ними пошкоджені ділянки.
Фото: frauwow.com
- Масло обліпихи проти лупи.
Вітаміни В6, В12 і Е - головні захисники від лупи, які містить в собі масло обліпихи. Проникаючи всередину шкіри, вони спочатку уповільнюють, а потім нормалізують швидкість відділення відмерлих лусочок шкіри, які ми звикли називати лупою. В результаті цього епідерміс перестає свербіти і бути відкритими воротами для проникнення хвороботворних мікробів.
Застосовувати масло обліпихи проти лупи можна так:
- Втираючи його в коріння під час вечірнього масажу голови.
- Додаючи 3-4 краплі олії в звичайний шампунь або бальзам.
- Намазуванням волосся за годину до прийняття душу.
Масло обліпихи не панацея від усіх проблем з волоссям, а лише ключ до неї. Уміло скориставшись їм, кожен може відкрити двері в світ естетичної досконалості. Зробіть це і ви, щоб одного разу в дзеркалі побачити нову себе з копицею густих і довгих волосся!
Читайте також: Ефірні масла для обличчя та волосся: застосування
Хочете дізнатися, що вже кілька тисячоліть поспіль воно підкорює жіночі серця?