Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Будова волосся, їх основні властивості і життєвий цикл

Розробляючи кошти для догляду за волоссям, компанія MODUM незмінно дотримується наукового підходу: ми вивчаємо причини виникнення проблем в стані волосся і шкіри голови, аналізуємо властивості сучасних косметичних компонентів, механізм їх впливу на шкіру і волосся і створюємо рецептури, спрямовані на ефективне усунення проблем

Розробляючи кошти для догляду за волоссям, компанія MODUM незмінно дотримується наукового підходу: ми вивчаємо причини виникнення проблем в стані волосся і шкіри голови, аналізуємо властивості сучасних косметичних компонентів, механізм їх впливу на шкіру і волосся і створюємо рецептури, спрямовані на ефективне усунення проблем.

Працюючи над новою серією засобів, нашою метою було зробити Ваше волосся сильними, здоровими і красивими. Для цього ми проаналізували матеріал з великої кількості джерел про проблему випадіння волосся, з'ясували, яким чином косметичні засоби допомагають в боротьбі з випаданням і які їхні можливості в догляді, захист і надання здорового зовнішнього вигляду пошкодженим волоссю.

Інформації, якої хотілося б поділитися c Вами, так багато, що ми підготували цілу серію статей "Догляд за волоссям та косметичні засоби". У першій статті головний технолог фабрики «Модум - наша косметика» Олена червоний розповість про будову волосся, їх основні властивості і життєвому циклі.

Догляд за волоссям та косметичні засоби

Крім чисто біологічної функції, воно відіграє і іншу роль: вони можуть відображати культурні особливості, соціально-економічне становище людини, його прагнення слідувати модним тенденціям і навіть емоційний стан. Гарне волосся - невід'ємна частина жіночої привабливості, і природно, що ми прагнемо зробити їх ще красивіше. Але за якими принципами слід доглядати за волоссям і чого можна очікувати від косметичних засобів, призначених для догляду за ними? Насправді це досить непрості питання, відповіді на яких вимагають розуміння анатомії і фізіології волоса і можливостей сучасних косметичних продуктів.

Будова волосся, їх основні властивості і життєвий цикл

Видима частина волосся - стрижень - складається з декількох концентричних шарів. Самий зовнішній шар - кутикула. Вона являє собою тісно перекриваються на зразок черепиці шари веретеноподібних клітин; кількість цих шарів в середньому становить від 6 до 10. Луска кутикули покривають волосся від коренів до кінчиків, і їх вільні межі спрямовані до кінчиків волосся. Луска скріплені між собою ліпідами, складовими близько 5% загальної маси волосся. Ліпіди надають поверхні кутикули гидрофобность, впливають на блиск волосся, їх тактильні властивості і міцність. Завдяки таким особливостям будови, кутикула утворює міцний бар'єр, що захищає внутрішню частину волоса.

Під кутикулою лежить кортекс, що становить 2/3 товщини волосся. Він складається з щільно упакованих подовжених клітин. Ці клітини, в свою чергу, складаються з довгих волокон, або фібрил, які містять закручені в спіраль кератинові нитки в аморфній матриці. Така будова допомагає волосу витримувати навантаження і відновлювати форму після зняття зусилля. Кортекс також містить гранули пігментів, що обумовлюють колір волосся. Саме кортекс надає волоссю його форму і механічні властивості. Міцність волоса на розрив, його еластичність тісно пов'язані зі станом кортекса.

Внутрішня частина волоса - медулла - складається з позбавлених вмісту відмерлих клітин, вона відсутня в дитячих і дуже тонких волоссі. Медулла може бути цілісною, переривчастої і фрагментарною. Заповнені повітрям внутрішні порожнини медулли можуть впливати на відтінки кольору і блиск волосся. Медулла присутній в шерсті багатьох тварин. Вважається, що вона відіграє певну роль у терморегуляції, допомагаючи зберегти тепло. Не виключено, що медулла людської волосини є своєрідним атавізмом.

Малюнок 1. Сканирующая електронна мікрофотографія пошкодженого волосся з чітко помітними елементами структури: а - кутикула, b - кортекс, з - медулла
(Джерело: С. Bouillon, J. Wilkinson. The Science of Hair Care. - CRC Press (Taylor & Francis Group), 2005)

Волосяний фолікул являє собою невелике чашеобразное поглиблення, що лежить глибоко в шкірі голови. В середньому шкіра голови налічує близько 100 000 волосяних фолікул.

Волосяна цибулина - внутрішня частина фолікула. Це комплекс активно зростаючих клітин, поступово формують стрижень волосини.

Життєвий цикл волоса

Кожен волосяний фолікул проходить через повторювані цикли, що складаються з декількох фаз.

1. Анаген - стадія активного ділення клітин і росту волосся, що триває в середньому від 2 до 6 років. Зазвичай в фазі анагена знаходиться 80-90% волосяних фолікул. У цій фазі волосся росте зі швидкістю від 0,8 до 1,3 см на місяць, в залежності від етнічної приналежності і індивідуальних особливостей людини. Саме тривалістю стадії анагена і швидкістю росту волосся обумовлена ​​гранична довжина, до якої можна відростити волосся. Зазвичай вона становить не більше 100 см, хоча відомі випадки, коли волосся відростало набагато довше - до кількох метрів. Як правило, це пояснюється збільшенням тривалості фази анагена (теоретично вона може тривати до 10 років). З віком тривалість фази анагена скорочується.

2. Катаген - фаза регресії, коли припиняється вироблення пігментів, клітини фолікула перестають ділитися, волосяний фолікул коротшає, а його основу зміщується до поверхні шкіри. Ця фаза триває 2-3 тижні.

3. Телоген - фаза спокою, коли волосся не росте; він продовжує утримуватися в шкірі, але легко може випасти - як мимовільно, так і при легкому зусиллі (наприклад, при розчісуванні). Фаза телогена триває близько 3 місяців, і в цьому стані в нормі знаходяться одночасно від 5 до 20% волосяних фолікул, причому точний відсоток їх відрізняється не тільки у різних людей, але і на різних ділянках шкіри голови. В кінці фази телогена кластер стовбурових клітин, розташованих в середній частині фолікула, починає швидко ділитися, формуючи новий волосся в фазі анагена замість випав.

Це означає, що в нормі велика частина волосся знаходиться в фазі росту, але є і певна «природне зменшення». Щодня втрачати кілька десятків волосся - цілком нормально.

Важливо також зазначити, що для волосяних фолікул характерно стохастическое асинхронне поведінку, завдяки чому волосся росте досить рівномірно по площі волосистої частини голови. Незважаючи на те, що певна сезонна залежність у функціонуванні волосяних фолікул існує, в цілому синхронізація їх життєдіяльності не встановлена. Однак теоретично вона можлива як відповідь на певні зовнішні і системні дії. Це означає, що в нормі ріст волосся регулюється таким чином, щоб не відбувалося ні масове випадання, ні масове «заростання», ні нерівномірність розподілу волосся, так що в цілому щільність волосяного покриву залишається постійною в межах невеликих варіацій. Значні відхилення від цієї норми говорять про наявність певних проблем. Про це піде мова в наших подальших публікаціях.

Олена червоний, головний технолог СВАТ "Парфумерно-косметична фабрика" Модум - наша косметика ""

Дивіться також інші матеріали на цю тему:

Косметичні проблеми волосся

Випадання волосся

шампуні

Бальзами, кондиціонери і маски для волосся

Незмивні кошти для волосся

Можливості косметики в рішенні проблем волосся

Але за якими принципами слід доглядати за волоссям і чого можна очікувати від косметичних засобів, призначених для догляду за ними?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»