- особливості обробки
- ртутні мазі
- Гас і його розчини
- Оцтово-солона суміш
- Цибулю і часник
- рослинні засоби
- Репейникова відвар
- Кмин і яблучний оцет
- Корінь дудника і біла черемха
- М'ята і гранатовий сік
- Журавлина і мед
Боротьбу з таким паразитом, як воші, ведуть давно і успішно. Для цього сьогодні застосовуються сучасні препарати, здатні за короткий термін вивести всіх кровососів. І хоча виробники вказують про нешкідливість складу при короткочасному контакті, є багато тих, хто вважає за краще використовувати народний засіб від вошей. У більшості випадків до складу них входять компоненти, які практично завжди знаходяться під рукою і зарекомендували себе багаторічним практичним досвідом. Чи так це корисно і в чому плюси і мінуси в порівнянні з новими методиками?
Перш ніж влаштовувати лікування педикульозу народними засобами, варто проявити увагу в питанні діагностики. Для цього необхідно орієнтуватися на симптоми. Головним з них є інтенсивний свербіж. При тривалому захворюванні голова немов присипана борошном і має загальний неохайний вигляд.
запущений педикульоз
З появою головних паразитів він відбувається практично по всій голові:
- на маківці;
- за вухами;
- в потиличній області.
Якщо турбують платтяні кровососи, то свербіти будуть місця щільного прилягання одягу. Площіци (лобкові воші) доставлять занепокоєння в області паху.
Без застосування лікарських препаратів можуть виявлятися гнійники або фурункули в області укусів. Відкриті рани в такій ситуації підвищують ризик проникнення різних інфекцій в організм. Та й сильне свербіння викликає психологічний роздратування і неприємні відчуття, причому не тільки у власника вошей, але і в оточуючих його осіб.
особливості обробки
Починаючи лікувати педикульоз народними засобами, варто врахувати, що для кожного типу вошей використовується найбільш дієвий засіб. Препарати групуються в залежності від паразитів, на яких вони спрямовані, щоб забезпечити максимальний ефект.
Обробка від вошей включає обов'язковий етап вичісування гнид
- У боротьбі з лобковими шкідниками прийнято задіяти рецепти з гасом від вошей, а також застосування ртутної мазі, насіння чорного кмину, білої чемериці.
- Виводити головних вошей зручніше за допомогою гранатового соку з листочками м'яти, зерен чорного кмину, натурального журавлинного соку, оцтово-сольового розчину, часниково-цибулевої суміші, а також гасових сумішей.
- Позбутися від платтяна воші допомагає якісна прання одягу і постільної білизни сучасними миючими засобами при високих температурних режимах (понад 50 ° С). Також впливати на паразитів температурним режимом вдасться за допомогою прасування гарячою праскою. При наявності можливості речі вивішують на відкритому просторі протягом 7-10 днів. За цей час платтяні воші просто загинуть від нестачі їжі.
У кожному разі враховуються індивідуальні особливості ситуації.
З цією статтею читають: З якою швидкістю розмножуються воші
ртутні мазі
Лікування народними засобами педикульозу нерідко полягає в використанні агресивних препаратів. Одним з них є ртутна мазь або подібні з нею за складом препарати. Останнім часом її застосовують більше для позбавлення від лобкові воші.
Ртутна мазь - дієвої засіб в боротьбі з вошами і гнидами, але в даний час виробництво таких препаратів в лікарських цілях заборонено
Алгоритм полягає в наступних пунктах:
- область обробки виголюється наголо;
- проводяться водні процедури із застосуванням теплої води і господарського мила;
- тонкий шар мазі наноситься на поверхню і втирається.
Щодня операція проводиться двічі протягом тижня.
Потрібно знати, що до складу ртутної мазі входять токсичні робочі компоненти, які можуть викликати побічні явища.
Хоча мазь є ефективною навіть в боротьбі з гнидами, її не застосовували за рахунок великої кількості протипоказання і побічні ефекти. Більшого поширення набула мазь борна 5% -ва. Технологія обробки у неї така ж, але ступінь токсичності набагато менше.
Це цікаво! На відміну від борної і навіть ртутної мазі, спеціалізовані засоби знищують паразитів всього за одне застосування. У професійних інсектицидів також є побічні ефекти і протипоказання, але за рахунок меншої концентрації і меншої кількості вживаної речовини удар по імунітету незрівнянно нижче.
ВІДЕО: Воші і короста - Школа доктора Комаровського
Гас і його розчини
Класичне лікування вошей народними засобами не обходиться без використання гасу.
Гас небезпечний засіб, концентрацію якого категорично заборонено порушувати
- Його зазвичай перемішують з будь-яким рослинним маслом в співвідношенні 1:10.
- Підготовлену суміш наносять на волосяний покрив.
- Зовні область обробки вкривають пакетом або шапочкою. Також підійде вощений папір.
- Тривалість процедури залежить від віку пацієнта.
Дітям не рекомендується знаходитися з цією масою більше півгодини, так як гас є досить агресивним за своєю дією на молодий організм.
- Після зняття маски волосся необхідно змити звичайним шампунем, а потім провести вичісування. З запахом складніше, він збережеться на волоссі на кілька тижнів.
Для того, щоб рідина не стікала на обличчя або шию, окантовку імпровізованій шапочки можна оперезати хусткою або старим шарфом.
Гас і маски на його основі значно поступаються професійним інсектицидною препаратів з безпеки застосування. Ця горюча суміш настільки сильно впливає на шкіру, що призводить до опіків і пошкоджень.
З цією статтею читають: Який шампунь від вошей абсолютно безпечний для дитини
Оцтово-солона суміш
У кожному будинку знайдеться небагато оцту і кухонної солі. Їх спільно можна використовувати, як народні засоби від педикульозу у дітей.
Оцет допомагає не тільки позбутися від комах, але і зняти свербіж
Процедура виконується в такій послідовності:
- Готуємо 3% -ний оцтовий розчин, розбавивши його до потрібної концентрації водою.
- Відміряємо стакан підготовленої рідини і додаємо до нього 40-45 г кухонної солі.
- Ретельно перемішуємо до повного розчинення соляних кристалів.
- До суміші вливаємо 5 г чистого етилового спирту.
Волосся повинні бути вимиті і висушені, щоб на них наносити заготовлену суміш. Процедуру проводять у вигляді компресійних примочок протягом двох діб. Операція чергується вичісуванням за допомогою дрібного гребеня. Такий процедурою вдається зняти докучливий свербіж.
Оцет, міцний соляний розчин і етиловий спирт також згубно впливають на шкіру голови і вбираються в кров, що загрожує отруєнням і алергією.
ВІДЕО: Олена Малишева: Воші в голові. Як позбутися від непрошених гостей?
Цибулю і часник
На дрібній тертці труть головку цибулі і головку часнику. Утворену кашку наносять на помиті волосся. Поверх обробленої голови загортають рушник. Для забезпечення дієвого ефекту необхідно витримати таку маску протягом години. Побічних негативних ефектів метод не дає.
Ефективні народні засоби від вошей
рослинні засоби
Народні методи від вошей на увазі застосування виключно рослинних препаратів. До них відносяться:
Репейникова відвар
- Приблизно в рівних частинах беруться сухі і свіжі рослини.
- Все заливається окропом.
- Наполягати потрібно протягом години.
- Відфільтровують великі частинки.
- Рідиною миють голову.
Найчастіше засіб використовують для обробки дитячої голови.
Кмин і яблучний оцет
- Мелють чорний кмин на кавомолці.
- У рівних пропорціях перемішують з яблучним оцтом.
- Кашку наносять на уражені ділянки.
- На 15-20 хвилин піддають дії ультрафіолету.
Операцію повторюють протягом тижня.
Корінь дудника і біла черемха
Готується мазь з кореневища дудника і білої черемхи. Інгредієнти беруться в рівній кількості. Їх перемішують з будь-якої жирної основою, наприклад вазеліном. Суміш прибирають в темне місце на 5-7 днів. Протягом тижня проводять втирання в голову.
М'ята і гранатовий сік
М'ята і сік граната швидко допоможуть впоратися з вошами в домашніх умовах
Можна використовувати і оригінальні рецепти для обробки від педикульозу. Для цього береться свіжа м'ята і кип'ятиться в склянці гранатового соку. Потім остиглий розчин втирають в уражені ділянки голови, особливо інтенсивно в місцях свербіння.
Журавлина і мед
Природні речовини, що містяться в журавлині, сприяють виведенню бліх. Для приготування розчину використовують сік з 1-2 жмень ягід, перемішаний зі столовою ложкою меду. Маска інтенсивно втирається в шкіру голови і волосся.
При всьому різноманітті рослинних інгредієнтів і народних засобів від вошивості, краще все ж використовувати професійні інсектицидні засоби. Їх склад є більш ефективним, але при цьому менш травматичним і з меншими наслідками для здоров'я і зовнішнього вигляду.
ВІДЕО: Як швидко вивести вошей народними засобами
Чи так це корисно і в чому плюси і мінуси в порівнянні з новими методиками?Як позбутися від непрошених гостей?