- Які види вошей паразитують на людині?
- Як з'являються воші?
- Як розпізнати педикульоз?
- Як позбутися вошей народними засобами?
- Сіль і оцет від вошей і гнид
- Гас від педикульозу
- Дігтярне мило від вошей
- Дустовое мило від вошей
- Перекис водню від вошей
- Журавлина від вошей
- Масло герані від вошей
- Лікування педикульозу чорним кмином
- Чи можна вивести вошей за допомогою горілки
- Дихлофос від вошей
Для більшості людей педикульоз стає справжнім шоком. Важко уявити, що в наш час це захворювання ще поширене, і будь-яка людина може виявити у себе в волоссі огидних комах. Позбутися від них буває непросто, адже навіть найсучасніші засоби не завжди допомагають знищити небажаних гостей за один раз, хоча більшість з них досить токсичні. Тому багато хто воліє народні засоби від вошей.
Які види вошей паразитують на людині?
На тілі людини можуть паразитувати цілих три види вошей - головні, платтяні та лобкові. Як можна зрозуміти з назви, перший вид живе в волоссі на голові. Вони мають порівняно невеликі розміри - до 3 мм. Ще менше лобкові воші, що мешкають в волосистої частини статевих органів. Довжина їх тіла - до 2 мм. Якщо вчасно не позбутися від цих паразитів, вони можуть розселитися по всьому тілу і жити навіть в пахвових западинах, на грудях і на обличчі - в вусах, бороді, бровах і віях.
Найбільші воші - платтяні. Вони досягають 5 мм в довжину і живуть в складках одягу і в постільній білизні. На тіло людини ці паразити переміщаються тільки на час годування. Тому найчастіше від них страждають ділянки шкіри, які тісно пов'язані з постіллю або одягом - це лопатки, шия, поперек і пахвові западини.
Як з'являються воші?
Існує думка, що захиститися від педикульозу можна простим дотриманням гігієни. Але це не зовсім так. В деякій мірі акуратність і обережність захищає від лобкових і білизняних вошей. Адже підхопити їх можна тільки при тісному контакті з зараженим людиною або його речами.
Якщо ви уважно вибираєте своє коло спілкування і проявляєте обережність в місцях підвищеного ризику, наприклад, басейні, сауні і т.д. Для вас ймовірність заразитися білизняними або лобковими вошами буде мінімальною.
Зовсім по-іншому справа йде з головними вошами. Ці паразити легко можуть переміщатися не тільки по волоссю, але і по хутряним коміром та іншому одязі. Заразитися можна в транспорті в години пік, коли людям доводиться торкатися один до одного, під час примірки головного убору в магазині, залишивши верхній одяг в гардеробі. Тому вважати себе повністю захищеним від головного воші не може практично ніхто. Більш того, вошам набагато легше пересуватися по чисто вимитим волоссю, тому акуратні і доглянуті люди першим потрапляють під удар.
Як розпізнати педикульоз?
Головний симптом, що дозволяє запідозрити присутність вошей на голові - сильний свербіж. При головному педикульозі найбільше свербіти буде на потилиці і за вухами, на решті волосистої частини голови свербіж буде не таким сильним. Посилюється свербіння вечорами.
Якщо негайно не позбутися від паразитів, поступово в місця укусів можуть сформуватися гнійники, фурункули або ранки. Це відмінне середовище для розмноження хвороботворних мікроорганізмів, які можуть викликати інфікування шкіри і всього тіла.
Крім того, постійна сверблячка заважає нормального життя людини, порушує його сон і не дає сконцентруватися на виконанні роботи. Постійна втома, поганий сон і дратівливість - це також наслідки педикульозу. Найбільше проблем доставляють головні воші. Приховати їх непросто, так як світлі тільця комах і гниди бувають добре помітні, особливо на темних волоссі.
Як позбутися вошей народними засобами?
Воші доставляли людям дискомфорт протягом всієї історії людства. Тільки в середні віки їх вважали «божими перлинами», а в решту часу нещадно знищували. Саме тому до нас дійшла величезна кількість народних рецептів для лікування педикульозу. Звичайно, їх ефективність нерідко нижче сучасних ліків. Але тим, хто недолюблює аптечні препарати, такі рецепти допоможуть позбутися від ненависних паразитів.
Якщо ви вирішите використовувати саме народні методи, будьте готові до того, що лікування буде тривалим, важким і нерідко неефективним.
Деякі народні способи позбавлення від вошей набагато більш небезпечні, ніж сучасні аптечні засоби. Наприклад, використання для лікування педикульозу гасу або дустового мила загрожує отруєнням не тільки вошей, але і пацієнта. Крім того, багато засобів є сильними алергенами, і спрогнозувати їх вплив на людину, ослабленого дією паразитів, складно. Багато народні способи протипоказані дітям.
Сіль і оцет від вошей і гнид
Один з досить популярних способів лікування головних вошей - за допомогою солі і оцту. За рецептом треба взяти склянку винного (за іншою версією столового) оцту і розчинити в ньому 43 грама звичайної солі. В отриману суміш треба влити 5 мл медичного спирту і ретельно перемішати. Ця суміш повинна не тільки вбити паразитів, але і зняти свербіж і загоїти шкіру.
Перед використанням уксусно-сольового «ліки» треба ретельно вимити голову і злегка підсушити волосся рушником. Приготованим розчином необхідно рясно просочити марлеву пов'язку і накласти її на голову, на місця, де найбільш сильно відчувається свербіж. Через кілька хвилин компрес треба зняти і замінити на новий. Цей метод лікування передбачає використання таких компресів протягом цілої доби.
Даний спосіб дійсно ефективний проти гнид. Кислота розчиняє клей, яким воші кріплять свої яйця до волосків. Після такого компресу видалити їх буде набагато легше.
Суміш солі і оцту не здатна вбивати дорослих особин паразитів. Безсумнівно, перебування в такому концентрованому розчині не піде на користь їх здоров'ю. Але варто задуматися, як воно відіб'ється на стані волосся і шкіри. Цілком можливо, що після накладання уксусно-сольового компресу свербіж зменшиться, але тільки тому, що на зміну йому прийде печіння. Використовувати цей метод не варто через його низьку ефективність, складності і потенційної шкоди для шкіри і волосся.
Гас від педикульозу
Гас - одне з найпопулярніших народних засобів від вошей. Причини такої любові людей в його порівняно високу ефективність:
- він непогано отруює як дорослих комах, так і личинок;
- він розчиняє клей, що прикріплює гнид до волосся;
- його різкий запах відлякує комах.
Гас здатний проникати крізь хітинову оболонку на тілі воші. Також він закупорює дихальця комахи, викликаючи смерть від удушення.
Використовуючи гас, пам'ятайте - це речовина не призначене для нанесення на шкіру людини. Воно може викликати опіки, подразнення, руйнувати волосяні цибулини і негативно позначатися на подальшому зростанні шевелюри. Особливо небезпечний гас для маленьких дітей.
Також важливо враховувати, що гас не вбиває гнид. Він тільки послаблює їх зв'язок з волосками, тому вичісування після такого «лікування» обов'язково. Вбити гниди може тільки гас високої концентрації за умови тривалого впливу. Але в таких умовах опік шкіри неминучий.
Для лікування педикульозу краще брати освітлювальний гас або технічний, так як автотракторний і авіаційний дуже агресивні. На один раз необхідно приблизно півсклянки речовини. Його наносять на суху шкіру голови і волосся за допомогою ватного тампона. Щоб знизити шкідливий вплив гасу на шкіру, його можна змішати з шампунем або рослинним маслом в будь-якій зручній пропорції, наприклад 1: 1.
Чистий гас нерідко призводить до ламкості і знебарвлення волосся, тому його категорично забороняється використовувати на забарвлених волоссі.
Після нанесення складу на голову надягають поліетиленовий пакет, а зверху обертають рушником. Сидіти в такому тюрбані треба близько півтора-двох годин. Потім пакет треба зняти, а волосся кілька разів ретельно промити з шампунем. В кінці їх можна обполоснути підкисленою водою для кращого усунення гнид. Ні в якому разі не можна допускати контакту гасу зі слизовими оболонками. Процедуру треба проводить далеко від відкритого вогню через небезпеку загоряння.
Дігтярне мило від вошей
Дігтярне мило є одним з найпопулярніших засобів від педикульозу. Це й не дивно - воно не має протипоказань, коштує недорого і добре усуває свербіння після укусів. Але фахівці зазначають, що педікуліцідное дію цього засобу невисоко. щоб позбутися вошей за допомогою дігтярне мила , Доведеться неабияк постаратися.
Дігтярне мило містить багато лугу і похідних фенолу. Ці два компоненти в поєднанні допомагають ефективно усувати бактерії, грибки і деяких мікроскопічних паразитів. Але вбити досить велика комаха, яким є вшак, цього засобу не під силу. Але довгостроковий вплив мильної піни на тіло паразита викликає у нього хворобливий стан. Таке ослаблене комаха легше піддається вичісування. Від гнид дігтярне мило не допомагає зовсім.
Для знищення вошей мильну піну наносять на вологе волосся і загортають на 30-40 хвилин. Якщо немає дискомфорту, можна потримати трохи довше.
Щоб повністю вилікуватися від педикульозу, необхідно провести кілька процедур поспіль, закінчуючи їх ретельно вичісування волосся. Через 1-2 тижні обробку необхідно повторити. Не варто використовувати цей засіб людям з сухою шкірою, так як це призведе до погіршення її стану. Якщо є сумніви, можна провести тест на чутливість. Фарбоване волосся після застосування дігтярне мила можуть злегка змінити свій колір в бік освітлення.
Дустовое мило від вошей
Дустовое мило - одне з найбільш неоднозначних засобів від педикульозу. Воно дійсно допомагає позбутися від ненависних паразитів, але при цьому дуже токсична і небезпечно для здоров'я самого пацієнта. Діючою речовиною в складі цього засобу є ДДТ (дуст) - сильний інсектицид, який раніше застосовувався для знищення комарів, сарани і численних шкідників сільськогосподарських культур.
ДДТ - один з найсильніших інсектицидів, створених людьми. Його винахідник навіть отримав Нобелівську премію, а сам отрута допоміг підвищити врожаї і запобігти не одну епідемію тифу, малярії та інших захворювань, завдяки знищенню комах - шкідників і переносників захворювань. Раніше вважалося, що отрута впливає тільки на комах і нешкідливий для теплокровних. Але в середині минулого століття було доведено, що він може накопичуватися в тканинах, викликаючи віддалені наслідки. Крім того, попадання в стравохід людини великого обсягу ДДТ може привести до сильного отруєння і навіть летального результату. Сьогодні ДДТ заборонений для застосування в більшості країн світу. Дозволяють його тільки в тих місцях, де немає інших методів боротьби з малярією.
Якщо ви все ж таки зважитеся скористатися дустовий милом для видалення вошей, то, швидше за все, це у вас вийде з першого разу. ДДТ здатний проникати через хитнув оболонки комах, викликаючи миттєву смерть. Вбиває він і гнид. Досить просто нанести піну на волосся і потримати 20-30 хвилин, але робити це треба правильно:
- той, хто обробляє голову, повинен надіти рукавички і респіратор;
- пацієнту також бажано захистити дихальні шляхи і закрити очі;
- після ретельного нанесення мильної піни, на голову треба надіти гумову шапочку або поліетиленовий пакет;
- хоча піну рекомендується тримати до півгодини, при будь-яких ознаках печіння на шкірі або нездужанні краще відразу змити її;
- вологе волосся після змивання мила необхідно вичесати, так як мертві гниди залишаться висіти на них.
Попадання ДДТ на шкіру не завдає особливої шкоди, але необхідно уникати його проникнення в очі, ніс, подряпини. Але деяка кількість отрути всерівно потрапить в організм через укуси і подряпини на голові. Крім того, цей засіб не підходить людям з чутливою і сухою шкірою, так як пересушує її і викликає роздратування.
Дустовое мило не можна використовувати регулярно. Зазвичай паразити пропадають вже після першої обробки. Якщо вони залишилися, краще вибрати інше противопаразитарное засіб.
Основні симптоми отруєння дустом:
- головний біль;
- блювота і нудота;
- висип;
- слабкість в м'язах;
- задишка, загострення хвороби у астматиків.
При появі таких симптомів необхідно звернутися до лікаря. Домашнє лікування, наприклад, промивання шлунка або вживання сорбентів в такій ситуації неефективно.
Перекис водню від вошей
Перекис водню не надто ефективна як ліки від вошей. Комах вона не вбиває, а лише травмує. Вона пошкоджує їх зовнішній покрив і проникає в дихальця, викликаючи опіки. При цьому вона може бути небезпечна для шкіри і волосся пацієнта. Неправильне застосування перекису загрожує опіками. Гниди також не гинуть після обробки цією речовиною, але розчиняється секрет, що кріпить їх до волосся. Тому в деяких випадках гниди відлітають самі, хоча набагато частіше доводиться все ж вичісувати непроханих гостей спеціальним гребенем від вошей .
Після обробки перекисом водню практично завжди залишаються живі воші, тому потрібно бути готовим до тривалого вичісування або повторного лікування.
Перед використанням перекис треба розбавити водою вдвічі. Це допоможе знизити ризик отримання опіків. Також можна провести тест на чутливість - нанести трохи розчину на згин ліктя і почекати пару хвилин. Якщо немає почервоніння і свербіння - можна наносити на волосся. Робити це треба швидко і рівномірно. Губкою з розчином промакивать не тільки пасма, а й шкіру під ними. Через 7-10 хвилин треба помити волосся з милом і обполоснути слабким розчином лимонної кислоти. Якщо почнеться печіння або пощипування, змити розчин треба раніше.
Не можна використовувати перекис для лікування дітей та підлітків. Освітлення волосся після такої процедури є нормальним.
Журавлина від вошей
Натуральний журавлинний сік без підсолоджувачів та інших добавок - непогане народний засіб від вошей. Щоб лікування було максимально ефективним краще видавити сік самостійно. Знадобиться всього 1-2 великі жмені ягід. Отриманий з цієї кількості журавлини сік, необхідно змішати з чайною ложечкою меду і ретельно втерти в шкіру голови і у волосся. Потім голову треба укутати поліетиленом і рушником, і почекати від 20 хвилин до півгодини.
Щоб було легше видавити сік з ягід журавлини, можна попередньо їх заморозити. Значна частина соку виділиться вже в процесі розморожування.
Використовуючи цей метод лікування, потрібно розуміти, що журавлинний сік не є інсектицидом і вбити вошей він не може, але кислота робить їх більш повільними і безпорадними. Крім того, вона розчиняє клей, що прикріплює гнид до волосків. Тому після обробки журавлинним соском обов'язково треба провести вичісування спеціальним гребенем. Обробляти волосся доведеться кілька разів, поки всі воші і гниди не будуть видалені.
Масло герані від вошей
Деякі ефірні масла можуть викликати дискомфорт у вошей і навіть призводити до їх паралічу. Тому їх використовують для лікування педикульозу. Одне з найпопулярніших - масло герані. Воно є непоганим антисептиком і має антибактеріальний ефект, тому не тільки усуває вошей, але і допомагає залікувати ранки після їх укусів. Крім того, воно впливає на склад клею, яким гниди кріпляться до волосків, і послаблює його. Це одне з найприємніших і ароматних засобів від педикульозу, але він не рекомендовано дітям до шести років, а також пацієнтам зі схильністю до алергії і астми.
Зазвичай ефірні масла використовують в суміші з іншими рослинними оліями. Це допомагає підвищити їх ефективність і знизити ймовірність виникнення подібних ефектів. Базове масло обволікає тільця вошей і порушує їхнє дихання, а ефірне викликає параліч.
Для приготування ліків від вошей беруть 30 г будь-якого рослинного масла, наприклад, соняшникової або оливкової, а потім додають в нього приблизно 15 крапель ефірного масла герані. Такий склад наносять на волосся приблизно на півтори години, а потім змивають звичним шампунем. Ця суміш абсолютно не шкодить волоссю, навпаки, масляні маски дуже корисні. Вони допомагають укріпити і оздоровити суху і ослаблену шевелюру, волосся придбають особливий блиск і шовковистість.
Але чекати блискавичного видалення вошей і гнид від таких ліків не варто. Робити масляні маски доведеться кілька разів, доповнюючи їх ретельно вичісування. Також доведеться провести процедуру через 10 днів, щоб виключити можливість повторного інфікування.
Лікування педикульозу чорним кмином
Чорний кмин або чорнушка посівна - це приємно пахне рослина, яке використовується в кулінарії як приправа. Але крім цього воно ще має інсектицидною дією, тому його часто використовують для захисту шаф від молі. Але впорається з вошами сам по собі кмин не може, він є одним з компонентів ліків.
Найпопулярнішій народний рецепт рекомендує потовкті або подрібніті в кавомолці насіння кмину и перемішаті его з яблучно оцтом. Потрібно брати рівну Кількість обох компонентів. Готовий розчин необходимо процідіті и втертий в голову и волосся. После цього нужно війта на сонце и Постоята 15-20 хвилин під прямими Променя, піддаючі волосся впліву ультрафіолету. После цього п'ять годин нельзя міти голову. Повторювати процедуру треба щодня, поки воші не пропадуть повністю.
Головний мінус такого способу лікування - його ефективність залежить від пори року. Природно взимку в наших широтах з мокрою головою на вулиці не постоїш.
Переваги чорного кмину перед деякими іншими ліками - відсутність неприємного запаху і негативного впливу на волосся. Але занадто концентрований оцет в складі рецепта може викликати печіння і пересушування волосся. Тому його можна розмішати з водою. Ефективність ліки з кмину не надто висока, але якщо проводити процедури щодня і регулярно вичісувати паразитів і їх яйця, поступово вони пропадуть.
Чи можна вивести вошей за допомогою горілки
Наш народ любить використовувати горілку для лікування будь-яких захворювань. Нерідко вона дійсно допомагає, але педикульоз - не той випадок. Вошей вона не вбиває, хоча і може доставити їм істотний дискомфорт при проникненні в дихальця. Зате горілка непогано розчиняє клей, який зміцнює гнид до волосків, тому полегшує вичісування.
Використовувати горілку для лікування педикульозу нескладно:
- волосся треба розчесати і розділити на пасма;
- обробити всю шкіру і волосся ватним диском, просоченим горілкою;
- потримати 10-15 хвилин;
- вичесати гнид і вошей спеціальним гребенем;
- вимити волосся під проточною водою.
Такі процедури необхідно проводити щодня до повного виведення паразитів. Головні переваги горілки для лікування педикульозу - доступність і відсутність у складі інсектицидів. Але при цьому спирт може проникати через шкіру в організм, тому таке лікування не підходить дітям і людям, яким протипоказаний алкоголь.
Дихлофос від вошей
Дихлофос - це високотоксичний інсектицид на основі диметил-діхлорвінілфосфата, який користувався популярністю в минулому столітті і широко використовувався в побуті для знищення мух, молі, клопів і тарганів. В даний час оригінальний Дихлофос не проводиться і не використовується. Його замінили більш ефективними і безпечними пиретроидами. Сьогодні випускається багато інсектицидів з таким або схожою назвою, але їх склад не має нічого спільного з оригінальним рецептом.
Використання будь-якого з інсектицидів під назвою Дихлофос для лікування педикульозу - це дуже ризикована авантюра. Хоча вони вважаються безпечними для людини, потрапляння цих речовин на шкіру або в дихальні шляхи нерідко викликає важкі побічні ефекти.
До складу сучасних дихлофосом зазвичай входять піретрини, циперметрин і піперонілбутоксід в високих концентраціях. Ці речовини ефективно знищують будь-яких комах, в тому числі і вошей. Але при їх застосуванні в приміщенні необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, щоб уникнути отруєння. Категорично забороняється наносити їх на шкіру або допускати потрапляння в дихальні шляхи і на слизові оболонки. Недотримання цих правил може призвести отруєння, яке проявляється запамороченням і блювотою. Також Дихлофос часто викликає важкі алергічні реакції. Тому використовувати його для знищення вошей не можна ні в якому разі.
Схожі матеріали:
Наступні матеріали:
Попередні матеріали:
Які види вошей паразитують на людині?Як з'являються воші?
Як розпізнати педикульоз?
Як позбутися вошей народними засобами?
Які види вошей паразитують на людині?
Як з'являються воші?
Як розпізнати педикульоз?
Як позбутися вошей народними засобами?