Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Блохи. Як з ними боротися. - Ветеринарія - Природа і тварини

Тіло бліх чудово пристосовано до швидкого переміщення серед волосся: воно сильно сплющене з боків Тіло бліх чудово пристосовано до швидкого переміщення серед волосся: воно сильно сплющене з боків. Голова у бліх маленька і закруглена попереду. Це дозволяє їм легко проникати в шерсть і швидко рухатися в ній. Цьому сприяють також гребені з щетинок і шипів, розташовані на поверхні тіла. Як і у всіх комах, у бліх шість ніг, однак дві останні розвинені у них сильніше, завдяки чому вони можуть робити великі стрибки.
Блохи проколюють шкіру своїми зазубреними щелепами, а потім наповнюють кров'ю шлунок, здатний сильно роздуватися. Цим займаються і самці, і самки. І ті, і інші можуть прожити без їжі до півтора років.
Самці у бліх дрібніше самок. Самки відкладають білі овальні яйця, як правило, порціями трохи більше 4-8 штук. Яйця не клейкі, тому вони не залишаються на шерсті тварин, а падають куди завгодно: на підлогу, на підстилку, на землю. Самі підходящі місця для розвитку личинок - підстилка, бруд в тріщинах клітини, статі, брудні килими і т. Д. Живучи в пилу та сміття, личинки харчуються розкладаються органічними залишками і фекаліями дорослих бліх, які містять залишки неперетравленої крові.
В середньому через 12 днів розвиток блохи закінчується. Однак вона може залишатися в коконі, якщо поблизу немає тварини. Якщо ж органи чуття повідомлять блоху, що тварина поруч, вона миттєво вибирається з кокона. Залежно від умов навколишнього середовища цикл розвитку блохи може тривати від 19 днів до місяця і більше.
На одній кішці може жити до 200 паразитів. Самка блохи відкладає до 400 яєць щодня і понад 2000 за своє життя.
У тварин , Уражених блохами, періодично з'являється занепокоєння через сильного свербіння шкіри: слина бліх, що потрапила в рани, викликає алергічні реакції. Кішки намагаються зловити комах зубами. Крім того, тварини розчісують шкіру, і на ній з'являються садна, подряпини, виникає дерматит. Волосся випадає і звалюються. Дитинчата уражаються блохами сильніше і переносять захворювання важче. У них розвивається недокрів'я, вони худнуть. Якщо бліх дуже багато, нерідко настає загибель тварин.
Одна з найпоширеніших проблем, пов'язаних з блохами, це свербіж. Багато кішки страждають від укусу блохи алергічним дерматитом. Один укус може викликати свербіж протягом 3-7 днів. Рясна колонія бліх часом стає причиною анемії, особливо у кошенят. Хоча багато кішки успішно вичісують бліх зі своєї шерсті, все ж залишилися можуть викликати у особливо чутливої ​​кішки блювоту.
Блохи сприяють зараженню глистами, яйцями яких живляться личинки бліх. Яйце може продовжувати розвиватися і всередині дорослої блохи, яку кішка іноді проковтує. Тоді розвиток паразитичного хробака відбувається в кишечнику кішки. Боротьба з блохами ускладнюється тим, що вони можуть довгі місяці обходитися без їжі і протягом року перебувати в сплячці, повертаючись пізніше до звичайного життя. Діагноз ставлять на підставі виявлення комах, їх яєць і темних крупинок напівперевареною крові біля коріння волосся вовняного покриву. Улюблені місця проживання бліх - Міжщелепний простір, верхня частина шиї і живіт.
Лікування. Блохи дуже живучі, і ще не розроблено засіб, що вбиває паразита на всіх стадіях розвитку. Проте найбільш ефективний спосіб боротьби з блохами: обробка кішки, будинку, саду безпечними для тварин і людини антіпаразітіческіе препаратами. Є цілий арсенал цих засобів. Але необхідно знати, що деякі препарати для боротьби з блохами містять хімічні речовини, які можуть зашкодити кішці, коли вона вилизує себе. Тому при використанні антіпаразітіческіе коштів необхідно уважно читати всі ярлики і не купувати препарат, якщо ярлик не повідомляє, що він призначений саме для кішок.
Не можна змішувати різні препарати без консультації з ветеринаром. Навіть якщо ці речовини окремо безпечні і їх дія перевірено на тваринах, при змішуванні рівень токсичності може зрости.
Комбінація методів боротьби також шкідлива для тварини, як і суміш різних препаратів. Наприклад, антиблошиний нашийник і купання в інсектицидах безпечні для кішки, якщо застосовуються окремо, а не одночасно. Для того щоб позбавити від бліх кошеня, старе або хвору тварину, потрібно перш за порадитися з ветеринаром. В організмі кішки іноді накопичуються деякі "безпечні" речовини, велику кількість яких може викликати отруєння.
Застосовуючи засіб в перший раз, краще використовувати меншу дозу, ніж вказано в інструкції. Помітивши будь-які ознаки негативної реакції тварини на застосовується засіб, необхідно відразу викупати кішку в чистій воді і негайно показати ветеринару.
Найбільш доступне і зручне антіпаразітіческіе засіб - антиблошиний нашийник. Однак використання його не завжди ефективно, так як нерідко паразити просто мігрують подалі від нашийника до хвоста кішки. До того ж не всі кішки будуть терпіти інсектицидні нашийники.
Дуже ефективним засобом боротьби з паразитами є різні інсектицидні шампуні. Але перш ніж придбати подібний шампунь, необхідно переконатися, що він призначений спеціально для кішок, і точно дотримуватися інструкції. Незручність користування шампунем в тому, що кішка може чинити опір миття. Застосовується також спеціальне мило або піна. Шматок бавовняної тканини намилити, а потім протерти їм кішку. Не можна намалювати мордочку кішки, особливо очі, ніс і вуха, навіть якщо тварина спокійно ставиться до мила!
Спеціальної пудрою треба користуватися особливо ретельно, намагаючись розсипати її глибоко в котячий хутро, ближче до шкіри. Як і при використанні інших методів боротьби з блохами, слід досконально виконувати всі вимоги інструкції по застосуванню. Для знищення бліх можна використовувати розпилювачі. Взявши кішку міцно, але обережно за загривок, обприскувати протягом двох-трьох секунд: спочатку - уздовж спини, а потім - уздовж живота. Немає необхідності обробляти кожен сантиметр хутра - два швидких обприскування повністю знищують бліх. Розпирскуватися речовина не повинна потрапляти кішці на морду. Краще проводити цю операцію на вулиці. Якщо обробка кішки проводиться в будинку, не слід це робити в тих приміщеннях, де знаходиться їжа і вода або акваріуми з рибами.
Потім обробити відповідним складом краю килимів, особливо поблизу джерел тепла, дивани, стільці та ліжка, на яких кішка сидить або лежить. Не можна використовувати застосовуваний для цих цілей склад при обробці тваринної.
Існує також ряд екологічно чистих антиблошиний коштів на рослинній основі. Вони безпечніше для кішки, але і для бліх теж, тому що не знищують їх, а лише відлякують. Одним з таких засобів є гіркий полин. Сухі потовчені листя цієї рослини можна втирати в хутро кішки, а потім ретельно вичищати їх щіткою. Бавовняні мішечки з сушеними листками полину можна класти в котячу постіль.

Посилання по темі:

  • Що робити, коли долають блохи?
  • Що робити, коли долають блохи?
  • Блохи. Як з ними боротися.
  • Блоха не завжди - ха-ха !!
  • Блоха не завжди
  • Як боротися з паразитами?
  • Китайська капуста
  • На що хворіють морські свинки.
  • Морська свинка будинку
  • Соя
  • Що робити, коли долають блохи?

    Войти

    Найти








    Контакты

    г. Запорожье
    пр. Ленина, 170-В, к. 26
    Тел.: (061) 270-62-58/59
    © 2009 Журнал для родителей «Чудо»