Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Що їсти на обід при вагітності

  1. принципи харчування
  2. Дробове харчування 5-6 разів на день
  3. Співвідношення білків-жирів-вуглеводів
  4. Уникаємо солінь, копченостей, смажених і синтетичних продуктів
  5. інші обмеження
  6. Салат з морської капусти
  7. складові
  8. приготування
  9. Морська капуста з сьомгою
  10. Салат з горбушей
  11. запечена горбуша
  12. складові
  13. приготування
  14. овочеве різотто
  15. Сочевичний суп
  16. Гарбузовий суп-пюре
  17. Сирна запіканка з бананом

Коли жінка в положенні, їй треба стежити абсолютно за всім: що вона їсть, як себе почуває, який у неї настрій і, звичайно, це непросто Коли жінка в положенні, їй треба стежити абсолютно за всім: що вона їсть, як себе почуває, який у неї настрій і, звичайно, це непросто! Сьогодні ми постараємося полегшити ваше завдання, розповівши про те, що їсти на обід при вагітності, щоб це було і смачно мамі, і корисно майбутній дитині. Пропонуємо прості і швидкі у виконанні рецепти, щоб не втрачати часу на підготовку, адже на будь-якому терміні тривале стояння біля плити не завжди буває приємно! до змісту ↑

принципи харчування

Для початку згадаємо загальні принципи харчування вагітної жінки.

Дробове харчування 5-6 разів на день

Особливо важливо і на перших строках, і на останніх. У першому випадку через токсикоз жінці складно отримувати необхідну кількість калорій і невеликі порції можуть стати справжнім виходом з положення. У другому - виросла матка здавлює інші внутрішні органи і шлунок не в змозі розтягуватися до колишніх обсягів.

Не варто ризикувати отримати печію - краще їсти по чуть-чуть, додавши до звичайних сніданку-обіду-вечері пару-трійку перекусів.

Співвідношення білків-жирів-вуглеводів

Прямуємо правилом: тобто не за двох, а для двох і пам'ятаємо, що мікроелементи, вітаміни і жирні кислоти, отримані з їжі, засвоюються набагато краще будь-яких полівітамінів.

Піклуючись про колораже, що не нехтуємо тваринними жирами. Вагітність не той випадок, коли варто дотримуватися знежиреної дієти або повністю переходити на рослинні олії. Якісне вершкове масло і вершки надзвичайно корисні!

Уникаємо солінь, копченостей, смажених і синтетичних продуктів

Мамі ні до чого печія, не кажучи вже про перевантажених нирках, підшлунковій і печінки, а дитині не потрібні канцерогени з чіпсів або картоплі фрі, прямо потрапляють в амніотичну рідину.

Але не варто думати, ніби все, що залишається під час вагітності - це гризти на обід сиру моркву, заїдаючи її курячими грудками на пару. Зрештою, це ж не гастрит, а всього лише материнство!

Найбільший упор в меню на будь-якому терміні треба робити на свіжі овочі та фрукти, молочний білок, складні вуглеводи і нежирні сорти м'яса.

інші обмеження

У помірних кількостях вживаємо потенційні алергени: цитрусові, гриби, горіхи, червоні ягоди.

Обмежуємо прянощі, спеції продукти, шоколад і повністю виключаємо алкоголь. У будь-якому випадку треба відчувати своє тіло, орієнтуватися на смакові переваги і пам'ятати, що одноразове вживання того чи іншого продукту не заподіє особливої ​​шкоди.

Готувати страви краще всього на пару або запікати в духовці. Менш корисна тушкована і варена їжа, а на третьому місці - жарка, чим менше такої їжі у вашому раціоні, тим краще.

Отже, перед нами значний список продуктів, з якого вийде скласти чудове меню для вагітної на сніданок, обід і вечерю.

Раз на стіл майбутньої мами в обов'язковому порядку повинні потрапляти свіжі овочі, почнемо з салатів!

до змісту ↑

Салат з морської капусти

Йод, що міститься в ній, - надзвичайно корисний і необхідний для нормального розвитку плода, тому такий салат стане незамінним пунктом меню для вагітної.

складові

  • Морська капуста - 200 г;
  • Огірки - 1 шт .:
  • Буряк (варена) - 150 г;
  • Перепелині яйця - 3 шт .;
  • Рослинна олія - ​​1 ст.л.

л

приготування

  1. Яйця і буряк відварюємо до готовності.
  2. Нарізаємо капусту, якщо водорості занадто довгі, огірок. Буряк чистимо і тремо на тертці.
  3. Все подсаливаем, заправляємо олією і перемішуємо. Яйця розрізаємо на половинки і розкладаємо зверху.

Все готово!

Звичайно, це базовий рецепт і міняти складові можна на свій розсуд. Наприклад, додавати на це кількість 100 г консервованої кукурудзи або розмороженого горошку. При бажанні можна покласти ½ шинкованной на півкільця цибулини. Треба лише ошпарити її окропом, щоб прибрати гіркоту.

до змісту ↑

Морська капуста з сьомгою

Дуже добре з морською капустою поєднується слабосолона сьомга - на цю кількість досить порізати на смуги 2 - 3 скибочки і червона квасоля. На 200 г капусти додаємо 150 - 200 г квасолі без рідини.

А можна приготувати капустяну суміш: морська і білокачанна відмінно поєднуються один з одним. Додаємо до них солодкі перці, зелень кропу, заправляємо маслом і готово!

Додаємо до них солодкі перці, зелень кропу, заправляємо маслом і готово

Втім, салат може стати відмінною заміною повноцінного обіду, якщо включити білкову складову: 100 - 150 г тунця або пара великих курних яєць і трохи складних вуглеводів.

до змісту ↑

Салат з горбушей

Приготуємо на обід наступне блюдо: салат з горбушей і рисом. Беремо 100 г запеченої або приготовленої на пару риби, змішуємо з 2 ст.л. відвареного рису, рубаним яйцем і 200 г морської капусти. Заправляємо все оливковою олією, солимо і перемішуємо.

Такий салат здатний замінити і перше, і друге на обід майбутньої мами.

Такий салат здатний замінити і перше, і друге на обід майбутньої мами

до змісту ↑

запечена горбуша

Тим, у кого немає проблем із зайвою вагою, рекомендуємо приготувати невелику рибку цілком.

складові

  • Філе горбуші - 400 г
  • Цибуля - 1 шт.
  • Помідори - 2 шт.
  • Лимон - ½ шт.
  • Зелень - пучок
  • Сіль, спеції - за смаком

Зелень - пучок   Сіль, спеції - за смаком

приготування

  1. Якщо у нас філе, робити нічого не потрібно, якщо тушка цілком, знімаємо шкіру, прибираємо кістки і голову - з них буде можна зварити юшку. М'ясо розрізаємо на порційні шматки і видавлюємо на кожен по 3-5 крапель лимонного соку, присаливаем і відставляємо в сторону.
  2. Цибулину шаткуємо на півкільця, скроплюємо оцтом, помідор нарізаємо на гуртки.
  3. Відриваємо від фольги кілька однакових листів за кількістю шматків риби. Лук і помідори ділимо на рівні частини, щоб вистачило на кожен шматочок. Викладаємо на фольгу спочатку цибулю, потім рибу, а поверх 1-2 гуртка помідора.
  4. За бажанням можна додати половинку лимонної дольки.
  5. Добре загортаємо все шматки, щоб не залишилося просвітів, і ставимо випікатися на 30 хвилин при 220 ° C.

Готову рибу подаємо з зеленню - салатним міксом, помідорами чері або овочами на пару.

до змісту ↑

овочеве різотто

А можна приготувати овочеве різотто. Робимо його на воді або овочевому бульйоні.

  1. В останньому випадку нам буде потрібно відварити 300 - 400 г свіжих овочів: броколі, морква, цибуля, лавровий лист - варимо їх в літрі води до готовності.
  2. Одержаний бульйон проціджуємо, солимо і залишаємо на маленькому вогні, він знадобиться нам киплячим.
  3. У декількох водах промиваємо 1/3 склянки рису, перекладаємо в глибоку сковороду або сотейник, тут же наливаємо частина бульйону так, щоб закрити рис на півсантиметра, зверху викладаємо 2, розрізаних навпіл, зубчики часнику.
  4. Ми залишаємо нудитися під кришкою, а самі переходимо до овочів: нарізаємо на кубики 1 морква, 150 г гарбуза, 20-30 г цибулі порею і ріжемо на половинки 3-4 качана брюссельської капусти.
  5. Тушкуємо на іншій сковороді овочі до м'якості. Спочатку моркву і цибулю, через 10 хвилин додаємо гарбуз і брюссельську капусту, ще через 10 втручаємося 1/3 склянки замороженого зеленого горошку.
  6. У рис продовжуємо підливати бульйон у міру уварювання. Готується він 25 - 30 хвилин і за 5-7 до закінчення змішуємо його з овочами, доливаємо решту рідина, даємо потомитися і знімаємо з вогню.

Готується він 25 - 30 хвилин і за 5-7 до закінчення змішуємо його з овочами, доливаємо решту рідина, даємо потомитися і знімаємо з вогню

Готове різотто тримаємо під кришкою ще 5 хвилинок і подаємо! Як бачите, в цій страві немає ні грама зайвої олії, тому перед подачею заправляємо кожну тарілку 1 ч.л. оливкового.

до змісту ↑

Сочевичний суп

Всім любителькам першого рекомендуємо спробувати приготувати сочевичний суп. Він виходить легким, але ситним, та й білок, необхідний вагітним, в ньому в будь-якій випадку буде, навіть якщо готувати на воді, а не на бульйоні.

  1. Якщо хочемо, щоб обід приготувався швидше, перед варінням замочуємо 1 ст. сочевиці на 1 - 1,5 години.
  2. У літр киплячої підсоленої води всипаємо замоченную крупу і залишаємо варитися.
  3. Тим часом на оливковій олії млоїмо 1 шинкованную цибулину - робимо це під кришкою і на дуже маленькому вогні, щоб цибуля не обсмажувався, а саме гасився.
  4. Обшпарюємо і очищаємо від шкірки 2 середніх помідора, дрібно рубаємо і відправляємо до цибулі, підсипає спеції куркуму, коріандр, кмин. За бажанням втручаємося 1 ст.л. томатної пасти.
  5. Тримаємо на маленькому вогні 10-15 хвилин і перекладаємо в каструлю з супом.

Тримаємо на маленькому вогні 10-15 хвилин і перекладаємо в каструлю з супом

Варимо ще 5 хвилин, всипаємо ½ пучка рубаною зелені, доводимо до кипіння і подаємо! Доповнити перед подачею такої суп можна декількома краплями лимонного соку, капнути прямо в тарілку. Смак вийде більш цікавим і тонким.

Також на обід добре їсти гарбузовий суп. Калій, що міститься в м'якоті цього овоча необхідний вагітним жінкам.

до змісту ↑

Гарбузовий суп-пюре

складові

  • Гарбуз - 500 г;
  • Овочевий бульйон - 700 мл;
  • Цибуля - 1 шт .;
  • Вершки 20% - 2 ст.л на порційну тарілку;
  • Мускатний горіх, запашний перець, сіль - за смаком.

приготування

  1. Бульйон доводимо до кипіння і кладемо порізану на шматочки м'якоть гарбуза. Як тільки вона закипить, викладаємо рубаний на півкільця цибулю і варимо, поки овочі не стануть м'якими.
  2. Пюріруем все занурювальним блендером, додаємо сіль і спеції, даємо закипіти і вимикаємо.

Подаємо гарячим з вершками і сухариками. Доповнити перше можна гарбузовим насінням, насипавши їх прямо в тарілки поверх вершків.

Якщо варити окремо овочевий бульйон здається складним, можна додати до такого супу трохи картоплі. Це зробить смак більш м'яким і насиченим, і додасть ситності страви. На таку кількість знадобиться пару картоплин і на стакан більше води.

В кінці додаємо трохи зелені і, при бажанні, посипаємо тертим сиром. Якщо вершки здаються занадто жирним доповненням, скористаємося натуральним йогуртом без добавок! Він відмінно замінює сметану в гарячих стравах.

до змісту ↑

Сирна запіканка з бананом

Щоб наш обід для вагітної вважався завершеним, приготуємо невеликий корисний десерт!

  1. Розмішуємо 100 г знежиреного сиру, 1 яйце, 2 ст.л. цукру і 1 ст.л. вершкового масла, поки крупинки цукру не зникнуть.
  2. Викладаємо у форму для випічки 3 розрізаних вздовж банана і заливаємо сирною масою.
  3. Ставимо випікатися на 15 - 20 хвилин в гарячу (200 ° C) духовку.

Ставимо випікатися на 15 - 20 хвилин в гарячу (200 ° C) духовку

Готової запіканці даємо постояти 15 - 20 хвилин, щоб гарячий сир схопився і не потік. Подаємо з ягодами і фруктами!

Тепер ми знаємо, що їсти на обід при вагітності! Це смачно, ситно і дуже корисно!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»