- Чи можна вагітним робити лазерну епіляцію
- Протипоказання до лазерної епіляції під час вагітності
- Недоліки лазерної епіляції
- Особливості проведення лазерної епіляції при вагітності
- Допустимі методики видалення волосся при вагітності
- Фотогалерея: допустимі способи усунення волосся при вагітності
- Способи видалення волосся, протипоказані при вагітності
- Електроепіляція
- Фотоепіляція
Жінкам завжди хочеться бути красивими і виглядати доглянуто навіть в період виношування дитини. Однак під час вагітності таке прагнення вступає в протиріччя, пов'язане з безпекою плода. Тому проходження сеансів лазерної епіляції може стати досить відчутною проблемою. Справа в тому, що безліч різних косметологічних процедур в ці дев'ять місяців виявляються під суворою забороною. І якщо в звичайному житті представниці слабкої статі при виборі способу боротьби з небажаними волосками на тілі орієнтуються на безболісність і швидкість їх видалення, то в даний період на перше місце виходить безпеку вагітної і її майбутньої дитини.
Чи можна вагітним робити лазерну епіляцію
Період вагітності характеризується змінами в гормональному фоні жінки, нерідко приводять до посилення росту волосся.
Фахівці в області косметології не мають єдиної думки щодо того, чи можна майбутньої матері робити лазерну епіляцію. Ця методика боротьби з небажаною рослинністю вже не перший рік займає лідируючі позиції на ринку косметичних послуг, однак лазерна епіляція досі відноситься до розряду інноваційних процедур. Наслідки впливу лазера в даний час повністю не вивчені. З цієї причини багато лікарів налаштовані негативно і виступають проти застосування даної методики вагітними жінками.
Фахівці в області косметології не мають одностайної думки щодо того, чи можна майбутньої матері видаляти волоски на тілі лазерним променем
Епіляцію лазером прийнято вважати безпечним і практично безболісним способом позбавлення від небажаного волосся. Деякі фахівці стверджують, що він не завдає шкоди майбутньої матері і плоду в її утробі.
Під впливом лазерного променя високої температури відбувається руйнування волосяного фолікула. Ні підшкірну жирову клітковину, ні судини лазер не впливає. Це означає, що поки ще не народженого маляти небезпека не загрожує, лазерне випромінювання нашкодити йому не може. Однак в окремих випадках дана маніпуляція чревата ускладненнями на кшталт опіків на шкірі. Таке нервове потрясіння не кращим чином позначається на стані майбутньої матері і, відповідно, дитини.
До того ж сеанс лазерної терапії для більшості жінок супроводжується дискомфортними відчуттями і навіть болем. Це вкрай небажано під час виношування плоду. Вагітність і без цього доставляє жінці чимало неприємних відчуттів. Мова йде про болі в ногах і спині, нудоті, висипаннях на тілі. Багато лікарів не рекомендують додавати до незручностей делікатного становища ще один больовий подразник, яким є лазерна епіляція. Це загрожує тонусом матки, а значить, передчасними переймами і викиднем. Дана обставина є вагомим доказом, щоб жінка в положенні відмовилася від видалення волосся лазером.
Проведення процедури лазерної епіляції під час вагітності супроводжується сильними больовими відчуттями, що може спровокувати викидень
Протипоказання до лазерної епіляції під час вагітності
Серйозними протипоказаннями до проведення лазерної епіляції навіть на ранньому терміні вагітності є:
- тонус матки і загроза переривання вагітності;
- токсикоз;
- атопічний дерматит;
- герпес;
- цукровий діабет;
- варикозне розширення вен;
- різні види інфекцій;
- наявність пошкоджень на шкірному покриві в зоні проведення епіляції;
- злоякісні новоутворення;
- психічні розлади;
- різні ендокринні недуги.
Варикозне розширення вен, яке часто з'являється у жінок під час виношування плоду, є протипоказанням до проведення сеансів лазерної епіляції
Під час виношування плоду організм майбутньої матері нерідко стикається з проблемою загострення хронічних захворювань, що не допускають можливості вдатися до процедури лазерної епіляції. Особливо небажана подібна маніпуляція для жінки в положенні, що має схильність до виникнення алергічних реакцій.
Серед фахівців немає одностайності у відповіді на питання: «Чи можна робити лазерну епіляцію під час вагітності в першому триместрі?» Одні вважають цю процедуру безпечною при виношуванні дитини. Інші нагадують про те, що неможливо передбачити, як вплине лазерне випромінювання на формування плоду. Будь-який вплив на організм завжди системно - тобто, крім безпосередньо зони епіляції, залучаються всі органи і тканини. І якщо для сформованих клітин це абсолютно непомітно, то непередбачуваним чином може відбитися на зароджується організмі.
Недоліки лазерної епіляції
Серед мінусів методики видалення волосся лазером під час вагітності можна виділити наступні:
- Сильні больові відчуття. Період виношування дитини характеризується тим, що шкірні покриви стають досить чутливими. Це означає, що під час лазерної епіляції майбутня мати зіткнеться з проблемою посилення хворобливих відчуттів і дискомфорту. При цьому до вагітності вона могла не відчувати болю під час сеансів видалення волосся лазерним променем.
- Сухість шкіри. Багато майбутні матері в період вагітності стикаються з проблемою сухості шкірних покривів на тілі. Процедура лазерної епіляції призводить до склеювання сальних залоз, за рахунок чого шкіра ще більше пересушується, піддається передчасному старінню.
Особливості проведення лазерної епіляції при вагітності
Майбутньої матері, все ж наважилася вдатися до процедури лазерної епіляції, слід ознайомитися з деякими важливими правилами:
- Напередодні відвідування косметологічного кабінету обов'язково необхідно побувати на консультації у гінеколога. Тільки після того, як жінка в положенні пройде всі необхідні обстеження, здасть аналізи, лікар дозволить або заборонить їй проходження процедури лазерної епіляції.
- Лазерну епіляцію можна проводити лише на ранніх термінах вагітності. Бажано, щоб це був перший триместр. Пізніше робити подібні процедури ризиковано.
- Епіляцію області бікіні заборонено робити після настання другого триместру, лінії живота - в третьому триместрі, особливо в останні тижні перед пологами.
Перед лазерної епіляції вагітній жінці слід проконсультуватися у гінеколога щодо можливості її проведення
Фахівці стверджують, що лазерна епіляція при вагітності може виявитися недієвою, оскільки реакція організму в цей делікатний період непередбачувана.
Я впевнена, що від будь-яких видів епіляції зони бікіні і живота краще зовсім відмовитися при виношуванні плоду. До того ж посилення росту волосся на цих ділянках тіла при вагітності спостерігається у багатьох жінок. З цією проблемою зіткнулися і деякі мої подруги. За їх свідченнями, це явище тимчасове, яке після появи дитинки на світ проходить само собою. Краще не піддавати малюка небезпеки, вдаючись до радикальних способів боротьби з небажаною рослинністю на тілі, а просто перечекати ці дев'ять місяців.
Якщо жінка в положенні хоче вдатися до лазерної епіляції, їй необхідно постаратися розрахувати курс процедур так, щоб встигнути його пройти до настання другого триместру. Також важливо, щоб лікар склав для майбутньої матері персональний графік і подбав про визначення найбезпечніших налаштувань апаратури.
Якщо ви все-таки зважилися на процедуру лазерної епіляції, то будьте готові до того, що вона буде не надто ефективною. Інтенсивне зростання волосся в період вагітності викликаний в першу чергу гормональними змінами. До того ж підвищується ймовірність подразнень, сухості шкіри, формування пігментних плям, а в подальшому - розтяжок.
Допустимі методики видалення волосся при вагітності
До нешкідливим способам видалення небажаної рослинності у жінок в період виношування плоду можна віднести наступні:
- Застосування бритви. Депіляцію можна здійснювати незалежно від терміну. Природно, найбільш простий і дешевий спосіб - це гоління за допомогою верстата. Даний метод позбавлення від волосся при вагітності не має протипоказань. Але він не здатний застрахувати майбутню матір від порізів, які на даному етапі її життя заживають гірше, ніж раніше. До того ж виникнення роздратування від гоління може негативно позначитися на настрої жінки. Серед головних достоїнств цього способу можна виділити доступність, безболісність, відсутність серйозних ускладнень з побічними реакціями, негативного впливу на плід. Недоліки - підвищена швидкість відростання волосся і ймовірне роздратування на шкірі.
- Використання кремів-депіляторів. Хімічну депіляцію також називають щадним голінням. Під час процедури шкіра не схильна до травмування. Плюси цього методу такі ж, як і при використанні бритвеного верстата. Деякі жінки в положенні турбуються, чи можна вдаватися до даної методики, оскільки креми для депіляції мають специфічний різким запахом. Лікарі запевняють, що можна. Крем на шкірі знаходиться не так довго, щоб встигнути проникнути в кров. Головне, не забути перед застосуванням подібного кошти зробити тест на алергічну реакцію.
- Ваксинг. Для цього способу характерний відмінний результат - шкірні покриви набувають бажану гладкість. Чи слід вдаватися до даної методики, дама в положенні вирішує сама. Тут все індивідуально. Ваксинг не має протипоказань за умови, що жінка постійно використовувала даний метод до вагітності і її шкіра звикла до дискомфорту в момент видалення небажаного волосся за допомогою воску. Ставити над собою експерименти майбутнім матусям, що не вдавалися до даної маніпуляції раніше, не варто. Неможливо з точністю передбачити, якою буде реакція організму на дану процедуру. Особливу небезпеку таїть в собі використання незнайомих і хворобливих методик видалення зайвого волосся протягом третього триместру. Больові відчуття від ваксинга здатні спровокувати спазм матки. Особливо це ймовірно у чутливих або схильних до складнощів при виношуванні дитини жінок. Подібна ситуація загрожує передчасними пологами. Також є протипоказання для вагітних, у яких в цей делікатний період виникли прояви варикозного розширення вен. Не слід користуватися воском і на уражених областях тіла. Для проведення подібної процедури краще звернутися до професіонала. Жінці слід попередити фахівця в салоні, що вона знаходиться в делікатному становищі для того, щоб процедура проводилася якомога акуратніше.
- Шугарінг. Дана методика є нешкідливою, оскільки її проведення проходить із застосуванням тільки натуральних компонентів. Ефективність цього способу можна порівняти з ефектом від воску. Ця маніпуляція не так болюча і прекрасно підходить для зони бікіні. Нею не рекомендують користуватися лише в тих випадках, коли майбутня матуся погано себе почуває, або ж її мучить токсикоз.
- Видалення волосся епілятором. Користуватися приладом можна на дому. З цієї причини даний метод є доступним і популярним. Але варто розуміти, що під час його використання присутні хворобливі відчуття. Від цієї маніпуляції слід утриматися при матковій тонусі або поганому самопочутті.
Фотогалерея: допустимі способи усунення волосся при вагітності
Я вважаю, що під час вагітності краса і гладкість шкіри повинні відійти на другий план. Майбутній матусі слід більше дбати про здоров'я і правильний розвиток плоду, ніж про свою привабливості. Зовнішністю краще почати займатися вже після появи малюка на світ. Якщо вибирати способи видалення небажаної рослинності на тілі, то варто зупинити свій вибір на безболісною процедурою, такий як гоління. Від методик, сполучених з сильними больовими відчуттями, на ці 9 місяців слід відмовитися, адже жінці, яка перебуває в такому делікатному становищі, вкрай небажано піддавати себе подібного стресу, який може призвести до плачевними наслідками начебто передчасної родової активності. Якщо вже майбутня матуся не може відмовитися від лазерної епіляції, то процедуру варто проходити тільки у кваліфікованого фахівця і в перевіреному салоні, де застосовується якісне обладнання.
На жаль, вагітність відноситься до умовних протипоказань для проведення лазерної епіляції. Заборона не категоричний, як, наприклад, при новоутвореннях або цукровому діабеті, але обережність необхідна. У період вагітності краще уникати будь-яких необдуманих і ризикованих дій. Знаходити їм альтернативи. Ми рекомендуємо поберегтися в цей відповідальний час і перейти на найбезпечніший і безболісний метод видалення волосся за допомогою бритви.
Способи видалення волосся, протипоказані при вагітності
Існують такі методи епіляції, до яких в період виношування плоду вдаватися вкрай небажано.
Електроепіляція
На сьогоднішній день електроепіляція є однією з найбільш дієвих процедур по видаленню волосся. За допомогою невеликого розряду електрики руйнується волосяна цибулина. Ця маніпуляція може позбавити від рослинності на тривалий період.
Жінці в положенні варто відмовитися від цієї процедури. Це пов'язано не тільки з тим, що маніпуляція є болючою, але і з тим, що вплив електричного розряду на шкірні покриви може негативно позначитися на плоді і перебігу вагітності.
Проведення сеансів електроепіляції категорично протипоказано при вагітності
Фотоепіляція
Також протипоказаний під час виношування плоду і спосіб усунення волосся за допомогою фотоепілятора. Це досить нова методика, при якій волосяні фолікули піддаються руйнуванню впливом на них фотоспалахів. Після проходження процедури фотоепіляції зростання волосків не спостерігається. Дана методика ще не повністю вивчена фахівцями. З цієї причини не варто нею користуватися під час вагітності.
В області бікіні і на животі дану процедуру не радять проходити вагітним навіть косметологи, які переконані, що фотоепіляція не здатна нашкодити ні вагітній жінці, ні її майбутній дитині.
Процедури по догляду за собою, що застосовувалися жінкою до вагітності, під час виношування плоду слід піддати ретельному коригування. Це стосується і епіляції. Майбутнім матерям варто розуміти, що найбільш дієві методи усунення зайвих волосків (фото-, електроепіляція, лазерна епіляція) можуть виявитися занадто ризикованими. Проводити їх краще після пологів. Щоб не завдати шкоди зародилася нового життя, для видалення волосся варто користуватися тільки методами депіляції. Психологи стверджують, що час виношування плоду має протікати для жінки в радісною і комфортній обстановці без стресових ситуацій і больових відчуттів. Фахівці рекомендують не вдаватися до хворобливих маніпуляцій, які таять в собі загрозу переривання вагітності.
Серед фахівців немає одностайності у відповіді на питання: «Чи можна робити лазерну епіляцію під час вагітності в першому триместрі?