- Чи варто приймати вітаміни для вагітних
- Які полівітаміни провокують алергію
- Коли приймати вітаміни для вагітних
- Які вітаміни для вагітних краще
- Вітаміни для вагітних вітчизняного виробництва
- Які додаткові препарати призначають при вагітності
У період вагітності на жінку лягає відповідальність за здоров'я немовляти. Від її раціону і режиму залежить розвиток дитини, то, чи буде він отримувати все необхідне для правильного формування чи ні.
В даний період жінці варто якомога частіше радитися з фахівцем і уважно прислухатися до власних бажань, оскільки саме вони підказують, що необхідно плоду в кожен конкретний момент.
Однак з огляду на сучасні умови і ритм життя, багатьом не вдається дотримуватися будь-яких конкретних графіків і призначеного режиму харчування. Щоб вирішити дану проблему були створені такі препарати, як полівітаміни для вагітних. Такі медикаменти містять все необхідне для того, щоб вагітність проходила гладко, а плід розвивався правильно. Вони включають як вітаміни, так і різні мінерали.
Чи варто приймати вітаміни для вагітних
Питання про прийом подібних препаратів досі відкрите. Одні фахівці стверджують, що без прийому полівітамінів ембріон не отримуватиме всю необхідну концентрацію необхідних речовин. Інші, мотивуючи свою точку зору шкідливістю надлишку вітамінів, так само як і нестачі, нагадують, що такі медикаменти створюються за загальним принципом, в той час як потреби кожної жінки в даний період індивідуальні.
Одне можна в даному випадку сказати напевно: якщо період вагітності доводиться на зимовий і весняний сезони, коли організм найбільш виснажений, а раціон не так багатий, за допомогою збалансованого харчування не вдасться повністю задовольнити потреби тіла і плода, і тут без полівітамінів не обійтися.
Які полівітаміни провокують алергію
Існує думка, що прийом подібних препаратів згодом призводить до прогресуючим алергій у дитини. І дана точка зору є хибною, оскільки алергія обумовлюється генетикою. Якщо у кого-то з батьків або інших родичів є дана проблема, то і дитина її успадкує. Варто знати, що така спадковість може передаватися і через покоління, і якщо у дитини є схильність, то вітаміни в даному випадку ні до чого.
Коли приймати вітаміни для вагітних
У відповіді на дане питання також немає конкретного думки. Одні лікарі вважають, що починати прийом слід на другому-третьому триместрах, оскільки для першого плода не потрібно багато поживних речовин, з огляду на його розміри, і жіночий організм справляється без сторонньої допомоги. Інші доктора стверджують, що приймати полівітаміни потрібно з першого дня після зачаття, аргументуючи свою версію тим, що саме за перші дванадцять тижнів формується ембріон, і закладаються його органи, а тому саме на цій стадії необхідна додаткова підживлення мінералами і вітамінами. У прийому вітамінів є свої плюси і мінуси:
- переваги. Варто врахувати і думку самих жінок. Багато говорили, що прийом вітамінів з першого ж дня допоміг згладити перебудову організму;
- недоліки. Однак і негативні впливи теж присутні. Передозування мінералами і вітамінами може погіршити загальне самопочуття і здоров'я. Тому, якщо перший триметр припадає на літні місяці, коли досить багато овочів і фруктів, від доповненого прийому вітамінів на перших дванадцяти тижнях варто відмовитися.
Головне, обов'язково консультуватися у довіреної фахівця.
Які вітаміни для вагітних краще
Природне запитання, що виникає у яка чекає на дитину жінки: яким полівітамінами віддати перевагу? Доктора найбільш часто прописують такі препарати як:
- Магне В6.
- Прегнавит.
- Вітрум Пренатал.
- Йодомарин.
- Ельовіт.
- Різні залізовмісні.
Ельовіт і Прегнавит - мультивітамінні і мінеральні комплекси. Ці препарати відрізняються повною концентрацією необхідних речовин при вагітності. Решта ж призначаються лікарем індивідуально в разі потреби.
Як найбільш затребувані серед майбутніх мам можна виділити «Вітрум Пренатал» і «Ельовіт Пронаталь». Така популярність даних полівітамінів обумовлена балансом ціна / ефективність. Склад препаратів відповідає рекомендаціям і нормам фахівців щодо кількості, а також пропорцій вітамінів і мінеральних компонентів для вагітних жінок.
Сюди ж можна віднести і такий полівітаміни як «Вітрум Пренатал Форте». Склад даного препарату включає йод, однак фолієвої кислоти в ньому немає. Звичайний же «Вітрум», навпаки, містить досить фолієвої кислоти, але йоду в його складі немає.
До недоліків «Вітрум» і «Елевіта» можна віднести розмір таблеток. Вони великі, що викликає складності при їх прийомі препаратів у деяких жінок. Проковтнути їх непросто.
Вітаміни для вагітних вітчизняного виробництва
Багатьом також знайомі такі вітаміни для вагітних вітчизняного виробника, як «Компливит Мама». Це досить дешевий препарат щодо імпортних аналогічних препаратів. Але низька його ціна відбивається і на якості продукції. «Компливит Мама» не має в своєму складі йоду. Це може бути позитивним аспектом, якщо в організмі жінки надлишок йоду. Однак подібні випадки - рідкість, і більшості виношують дитину жінок не готові обійтися без додаткового джерела цієї речовини.
Ще даний полівітаміни має в своєму складі багато ретинолу ацетату. Це один з різновидів вітаміну А. Але наявність його в даному випадку переваг не несе. Вітамін А необхідний при вагітності, однак не в такій формі. Ретинол ацетат здатний дуже негативно вплинути на розвиток плода, особливо в перші місяці. Тому перевагу краще віддати бета-каротину. Ще його називають про-вітамін А. Це речовина не має протипоказань і не викликає проблем у розвитку ембріона. Цьому сприяє те, що він не здатний привести до передозування. Бета-каротин сприяє виробленню в організмі власного вітаміну А в необхідному тілу кількості, а надлишки речовини безпечно виводяться.
Читайте також: Як позбутися від болю в попереку і з'ясувати причину
Іншими вітчизняними вітамінами для вагітних, відповідним даній вимозі, а саме містить бета-каротин, а не ретинол ацетат, є «Алфавіт - мамине здоров'я».
Даний препарат примітний чітким поділом добового комплексу на три різні таблетки для трьох денних прийомів. Жіночому організму потрібен великий перелік мінералів, деякі з яких несумісні і їх прийом без рекомендованого перерви шкідливий, а такий поділ дозволяє приймати їх з необхідним інтервалом. Так, до складу першої входить залізо і супутній мінерально-вітамінний комплекс для кращого його засвоєння. Друга таблетка містить різні антиоксиданти. Остання включає кальцій і допомагають в його засвоєнні в організмі речовини.
Порядок їх прийому таблеток не важливий, головне дотримуватися інтервалу і не приймати одночасно. Ще такий поділ гарантує, що отримані організмом сполуки і мінерали краще засвоюються.
У ряді вітчизняних препаратів «Алфавіт» більше за інших відповідає вимогам докторів і підходить вагітним. Але коштують ці вітаміни досить дорого, а працюючим жінкам не завжди вдається дотримуватися необхідний режим його прийому.
Які додаткові препарати призначають при вагітності
Для вагітних із залізодефіцитною анемією лікарі прописують в обов'язковому порядку залізовмісні препарати. Залізо насичує плід киснем і сприяє правильному розвитку його судинної системи. Недолік заліза в свою чергу тягне серцеву недостатність у дитини.
Йодомарин призначає лікар, коли організму жінки необхідно заповнити запас йоду. Він необхідний для розвитку кісток і мозку плода, а також щитовидної залози. Саме їх формування страждає в разі дефіциту цієї речовини в тілі матері.
Також часто виписується вагітним жінкам Магне В6. Даний препарат знімає спазми і дозволяє справлятися зі зростаючими навантаженнями. Більш того, його прийом є профілактикою передчасних пологів.
Беручи деякі вітаміни для вагітних, жінки можуть відчути нудоту або навіть напади блювоти. Це означає, що даний вітамінний комплекс не підходить організму і потрібно шукати інший. З даного питання потрібно радитися з фахівцем.