Маючи хорошу викрійку можна зшити зручні домашні тапочки своїми руками, адже це потрібна річ в будь-якому будинку.
Працювати будемо з уже наявними тканинами, нічого купувати не будемо, використовуємо матеріал від непотрібних старих речей, а також шматочки шкіри від зношених сумочок або навіть халяв чобіт.
У будь-якому будинку знайдуться спідниці, піджаки, драпові пальто які викинути шкода, а носити вже не будеш. Зазвичай вони валяються десь в мішку в підвалі. Принаймні у мене так.
Навіть якщо ви їх довгий час із задоволенням носили, хороші шматки там обов'язково є. Дамо немодним, але ще дуже добротним речам друге життя.
Одна порада: якщо у вас завалявся старий вовняний светр, то його можна зваляти в машині, висушити, пропрасувати - це чудовий матеріал для шиття домашніх капців! Звалятися, він вже не схильний до осипання.
Тут представлені за великим рахунком три викрійки для розкрою і пошиття м'яких затишних домашніх капців своїми руками.
Домашні тапочки з описом - 4 моделі спицями та гачком
Тут є ще кілька варіантів м'яких тапочок зі схемами в'язання, пройшовши за посиланням ви знайдете як зв'язані гачком, так і спицями, а також різновиди, наприклад, тільки з обробкою гачком. Тапки з програми до старого журналу, фото поганої якості, але переконана, що матеріал до сих пір актуальне.
2 схеми пошиття з Селянки
Хто не знає, були за радянських часів такі журнали для жінок, які називалися Селянка і Працівниця. Назва прямо скажемо, не дуже, але вони свого часу були улюблені багатьма. Там давалися рецепти, викрійки. Шкода, що хороших кольорових картинок не було, але раділи тому, що є.
В цілому матеріали були дуже корисними, ідеї надихали на творчість. Оскільки мені в руки в недавні часи потрапили підшивки цього видання, то привожу дещо корисне.
Практично по одній схемі можна пошити як звичайні шльопанці (без задників), так і повністю закриті тапочки.
Перша модель - більш відкрита, друга - з оригінальним клапаном. Розмір 36-37. Якщо необхідний більший розмір, то збільшити викрійку по всьому контуру. Якщо нога вузька, то збільшити тільки в довжину.
Матеріал підійде найпростіший, можливо навіть, давно припадає пилом в коморі. Для верхньої частини потрібен вельвет, драп або м'яка шкіра. Можна використовувати тонкі тканини: скласти їх в кілька шарів і прострочити для щільності. Підошву краще зробити зі шкіри старих чобіт або сумок.
Всередину тапочок можна буде вкласти устілку їх шкіри, хутра, драпу.
Деталі розкрою (по 1 шт. - це для одного Гапочка, без припусків на шви, його ми візьмемо 0,5 см):
- низ
- верх
- клапан
- Підошва (викроюється по внутрішньому контуру деталі низу)
Порядок шиття:
Вирізати деталі з матеріалу. Обробити верх. Вирізати по внутрішній частині проріз для ноги. Внутрішній край або підшиваємо, або обточуємо красивою тасьмою, кантом. Можна оформити також пухнастою бахромою.
Далі працюємо з деталлю низу. Вирізаємо окремо підошву і приклеюємо її клеєм типу момент. Тепер можна з'єднувати деталі верху і низу. Спочатку стягуємо ниткою деталі деталь верху по зовнішньому краю. Те ж саме робимо з нижньою частиною. обіх деталях повинні співпасти точки від 1 до 10, які написані в кружочках.
Виглядати вони будуть трохи по-різному - більше сборочек на заднику верху і носової частини низу. Зшиваємо їх з лиця.
Можна зробити декоративний шов шкірою або товстої кольоровою ниткою, шнурком. Або обробити тасьмою. Один тапочок готовий. Приступаємо до другого. Тільки не забудьте, що форма буде перегорнуто по відношенню до першого.
Якщо забажаєте оформити тапочки оригінальними клапанами, то викроюйте деталь 3. Обробіть край. Пришивати клапан потрібно по лінії 11-12. Закріплюється він зав'язками, прикріпленими до точки, позначеної хрестиком на деталі верху і самому клапані. Зав'язки можуть бути продовженням тасьми, якої оброблений край.
Варіант по викрійці з Бурди
Наступний спосіб шиття тапочок для будинку пропонував свого часу журнал Бурда. Правда, через помпонів і гостренького, дивиться вгору носика, вони більше схожі на черевички. :)
Форма проста, для початку потрібно тільки виміряти довжину своєї ступні - вона повинна збігатися з довжиною на схемі. Збільшити в графічному редакторі до потрібної ширини і роздрукувати на принтері.
Чорна деталь - підошва, а червона - верх.
На зображенні нижче коротко схематично показаний порядок роботи. Світло-зеленим позначена підкладка - внутрішня частина, а кольоровим малюнком - зовнішня.
Збільште викрійку підошви і верху до 28 сантиметрів.
Опис роботи
- Виріжте для кожного тапка по два верху з матеріалу і по одній підошві з фетру. Щоб отримати взуття на праву і ліву ногу, викроюйте одну підошву як на викрійці, а іншу переверніть, щоб отримати дзеркальне відображення. Так само точно зробите з бічними частинами - дві по викрійці, дві - по перевернутої. Додатково виріжте для кожного тапка верх і підошву з флісу. Це буде внутрішня частина, підкладка. Не забудьте припуски на шви 5мм.
- Боковини з тканини скласти лицем до лиця, сколоти, а потім зшити. Разутюжіть шви в різні боки. Повторити для внутрішніх бічних елементів (рис. 1 і 2).
- Зовнішні та внутрішні боковини для кожного Гапочка скласти і сколоти лицем до лиця, зшити по внутрішньому колу (рис. 3). На окружності зробити насічки ножицями, вивернути, пропрасувати.
- Підкладку і підошви покласти обличчям один до одного. Спочатку пришити підошву, а потім шов на п'яті (рис. 4).
- Підкладку і підошву скласти докупи всередину лицьовими сторонами, прошити, залишивши невеликий отвір 8 см (рис. 5). З'єднати п'ятковий шов.
- Тапочки вивернути через залишений отвір, потім зашити цю дірочку акуратно вручну (рис. 6).
- З вовни зробити помпон, пришити до капців (рис. 7).
Вас може зацікавити:
Тапочки спицями з описом за простою схемою шкарпеток з візерунком
Інший варіант змайструвати тапочки - це їх зв'язати. Можна взяти спеціальну шерсть, яку після в'язання свялять в машині (вона сильно зменшиться в розмірі - тут треба точно розрахувати розмір). А також просто до щільним шкарпеточок пришити шкіряний або фетровий низ. Щоб тапочки не ковзали, можна обробити них гарячим клеєм смужками або крапками.