- види корсета
- Декоративний корсет:
- З чого шити корсет?
- Для пошиття вам знадобляться наступні інструменти:
- створення шаблону
- Які мірки знімати для пошиття корсета?
- Варіанти побудови викрійки
- Муляжний спосіб побудови викрійки корсета
- Послідовність побудови викрійки:
- Розрахунковий спосіб побудови викрійки
- Послідовність побудови креслення:
- Як зшити корсет для сукні?
- Обробка верхнього краю корсета
- Послідовність обробки:
- Обробка нижнього краю корсета:
- Як оформити застібку?
- Відеоматеріал
Шикарні вечірні та весільні сукні, від яких дуже важко відвести погляд, продають в багатьох салонах одягу, але стандарти пошиття ідеально підходять далеко не всім. У нашій статті ми хочемо розповісти, як зшити корсет для сукні, з огляду на особливості фігури, щоб підкреслити всі її достоїнства і виглядати в наряді, як справжня принцеса. Яким би чином не змінювалися модні тенденції, сукні з корсетом досі залишаються в тренді. Жоден інший крій і пошиття не можуть більше підкреслити фігуру або приховати деякі вади конституції людини. Крім того, корсет можна декорувати стразами, дорогими каменями, прикрасити блискітками, пір'ям і бантами, що зробить випускний або весільний наряд оригінальним і єдиним у своєму екземплярі. Не маючи певного досвіду в шиття, зробити корсет для сукні своїми руками може стати справжньою проблемою. Саме тому перед тим, як приступити до пошиття, слід грунтовно підготуватися і озброїтися необхідною інформацією. до змісту ↑
види корсета
В процесі моделювання наряду з корсетом потрібно обов'язково враховувати подальше призначення сукні, тип тканини для його пошиття і, найважливіше - фігуру власника такої речі. Незалежно від того, яким буде ваш наряд - вечірнім, весільним або повсякденним, стандартна форма корсета однаково підійде під будь-який з них.
Важливо! Для повсякденного сукні дуже важливо не переборщити з блискітками і прикрасою, а для весільного - навпаки, не зробити його занадто простим і буденним.
Корсет може бути двох типів. Про призначення і особливості кожного з них ми і поговоримо далі.
Декоративний корсет:
- Найбільш оптимальний варіант для дівчат з "осину талію", яка не вимагає додаткового коректування.
- Декоративний корсет модельєри і кравці вважають варіантом наряду для повсякденного носіння.
- Таке вбрання можна носити як вагітним, так і нареченим з ідеальною фігурою.
стягуючий:
- Виріб призначений спеціально для корекції фігури, а саме візуального її зміни.
- Правильно зшитий корсет підніме груди, приховає надлишки на боках, додатково підтримає спину.
Важливо! Наречені, купуючи одяг з стягуючі моделлю, мають більш стрункий і витончений силует.
до змісту ↑
З чого шити корсет?
Корсет для весільної сукні своїми руками можна зшити з будь-якої щільної тканини. У більшості випадків в якості основного матеріалу використовують сатин, мереживо або гіпюр, а для підкладки - бавовняну матерію.
Важливо! Якщо при пошитті не використовувати досить щільний матеріал, виріб в результаті буде зморщеним і зі складками.
Для обробки плаття з корсетом застосовують такі елементи:
- люверси;
- шнурівку;
- замки;
- ґудзики;
- Спіральні кісточки для обробки криволінійних швів;
- Китовий вус для виготовлення утягивающего корсажа;
- гачки;
- Сталеві кісточки.
Важливо! У продажу в відділі швейної фурнітури можна знайти різноманітні кісточки для додання корсету форми. Не рекомендується для шиття купувати дешеві пластикові кісточки. Вони не довговічні, а в місцях вигину скручуються і деформуються.
Шнурівку звичайно конструюють з лицьового боку або ззаду, деякі моделі передбачають наявність шнурівки спереду і ззаду одночасно. Для моделей з утягивающим корсетом таке розташування дуже зручно, так як з'являється можливість відрегулювати силу стягування, тим самим підганяючи його під потрібні розміри. Не варто шити занадто вузький або - навпаки, вільний корсет, а особливо надто перетягувати його в процесі носіння.
Важливо! Купувати кісточки для жорсткості корсета необхідно тільки після побудови викрійки і визначення точної його довжини. Підрізати кісточки в домашніх умовах не рекомендується. Зверніть увагу, що довжина кісточки повинна бути менше основної довжини корсета на 2 см, в іншому випадку - вони можуть прорвати матеріал.
Для пошиття вам знадобляться наступні інструменти:
- лінійка;
- Ножиці;
- Тканинний дирокол;
- Смужки целофану;
- Молоточок для закріпки люверсов;
- Роторний ніж;
- Швейна машинка;
- Зникаючий маркер для побудови викрійки.
створення шаблону
Перед тим, як зшити плаття з корсетом своїми руками необхідно визначиться з фасоном сукні, призначенням корсета, його формою, а також довжиною та іншими особливостями.
Важливо! Перш ніж будувати викрійку на основний тканини, рекомендуємо спробувати зшити корсет з дешевої матерії, так би мовити, зробити пробний варіант. Таким чином, ви зможете підкоригувати його під свою фігуру на будь-якій стадії пошиття, уникнете помилок при роботі над основним виробом.
Весь процес пошиття займає досить багато часу. В процесі пошиття пробного варіанту ви швидше розберетеся з послідовністю, особливо, якщо у вас немає певного досвіду в подібній справі.
до змісту ↑
Які мірки знімати для пошиття корсета?
Який би форми або моделі не був ваш корсет, пам'ятайте, він повинен підходити і відповідати вашому статурі, вигідно підкреслювати всі достоїнства і приховувати можливі недоліки. Для правильної побудови викрійки і організації процесу пошиття вам слід правильно зняти наступні мірки:
- Обхват грудей.
- Обхват талії.
- Обхват стегон.
- Додатково запишіть відстані від лінії талії до точки під грудьми, від лінії талії до низу по боковому шву, від лінії талії до низу живота.
Варіанти побудови викрійки
У швейному виробництві існує два варіанти побудови креслення одягу:
- Розрахунковий. Старий і перевірений спосіб для побудови викрійки, який передбачає зняття певних мірок для кожної обраної моделі.
- Муляжний. Конструювання займає 10-20 хвилин - за такий короткий проміжок часу всі виміри відбуваються більш точно з дотриманням всіх особливостей конституції людини. Щоб побудувати креслення модельної способом, тканину накладають на людину або манекен.
Муляжний спосіб побудови викрійки корсета
Сучасні швачки і кравці все менше використовують конструювання за допомогою креслення. Зараз більшою популярністю користується метод наколки або муляжний. Як ми вже говорили вище, часу він займає менше, а точність вимірів значно вище.
Щоб зробити викрійку, вам слід підготувати:
- манекен;
- спеціальний зникаючий фломастер;
- відрізки поліетилену розміром 20 на 45 см.
Важливо! Кількість смужок целофану відповідає кількості деталей майбутнього корсета.
Послідовність побудови викрійки:
- На манекені розмітьте лінію під грудьми, лінії грудей і талії, а також додатково лінію живота. Для цього горизонтально зав'яжіть шнурки або гумки на манекені.
- Проведіть лінії по зав'язаним шнуркам спеціальним маркером, після чого зніміть нитки з манекена.
- Наступним етапом розмітьте бічні шви і центр деталей переду і спинки, також намалюйте все рельєфи майбутнього корсета.
Важливо! Так як деталі викроюють, склавши тканину вдвічі, переносити мірки слід з однієї половини манекена.
- Візьміть один відрізок целофану і прикладіть до переду манекена, перенесіть кульковою ручкою лінії від згину до рельєфу.
- Потім переведіть бічні деталі, деталі спинки. Коли всі лінії будуть перенесені на целофанові смужки, перевірте їх правильність і рівність нанесення, додайте припуски на шви.
У підсумку - у вас повинні вийти деталі викрійки, тільки на целофані.
до змісту ↑
Розрахунковий спосіб побудови викрійки
Перед тим, як зшити корсет для весільного плаття, в будь-який швейної майстерні обов'язково знімають мірки з замовника і конструюють викрійку. Іноді професійні швачки застосовують новий спосіб, про який ми згадували вище, але багато по-старому довіряють побудови креслення на папері.
Послідовність побудови креслення:
- За основу візьміть найпростішу викрійку для сукні або намалюйте прямокутну сітку і нанесіть на неї зняті заздалегідь мірки талії, грудей і стегон.
- Потім на основний викрійці нанесіть все рельєфи і зробіть лекало.
Важливо! Перед тим, як нанести лінії на тканину, обов'язково додайте припуски на шви 2-3 см.
- Після того, як лекало підготовлено, прийшов час перенести всі лінії на тканину. Лекало розмістіть таким чином, щоб центральний зріз спинки знаходився паралельно часткової нитки тканини, а точки суміщення деталей на лінії талії паралельно нитки качка.
Важливо! Таке розташування лекала не дозволить готовому виробу розтягуватися в процесі носіння.
- Права і ліва сторони корсета ідентичні, тому при розкрої тканини складіть її навпіл. Якщо підкладка у вас з тієї ж тканини, тоді складіть вчетверо, обов'язково вирівнявши кромку.
Тепер можна приступити до розкрою тканини.
Важливо! Щоб тканина села, перед пошиттям замочіть її в теплій воді. Щоб розуміти, де яка деталь, пронумеруйте їх.
до змісту ↑Як зшити корсет для сукні?
- Зшийте деталі основної тканини по бічних швах. Те ж зробіть і з підкладкою.
- Отримані припуски на шви на рівній відстані один від одного надріжте ножицями, не доходячи до строчки 2-3 мм, розгладьте в різні боки праскою.
Важливо! Ця процедура потрібна для того, щоб не утворювалися складки на вигинах.
- Тепер прийшов час стачать підкладку і основну тканину. Для цього складіть деталі лицьовою стороною всередину, стачайте один бічний шов і заутюжьте припуски на одну сторону, другий бічний шов - навпаки, слід разутюжіть.
- Виверніть виріб на лицьову сторону і розгладьте шви через тонку тканину або марлю.
- Від кожного шва на основний і підкладкової тканини зробіть по дві вертикальні рядки для кісточок.
- Відстрочити куліскі на бічних швах, заправте в них кісточки.
Важливо! Слідкуйте, щоб шви на обох деталях приблизно знаходилися на одному рівні. Для більш точного збігу швів починати оздоблювальні шви для кісточок потрібно від центру бічного шва, а потім збоку від нього.
- З'єднайте основну і підкладочну тканини максимально на одному рівні, для додаткової фіксації можна їх змітати ниткою.
- Акуратно, не поспішаючи прокладете оздоблювальну строчку максимально близько до основної рядку, наступну на деякій відстані від неї.
- Те ж зробіть з іншого боку шва - у вас виходять канавки для кісточок.
Важливо! Щоб правильно розташувати кісточку, ширина канавки повинна бути в 1,5-2 рази більше ширини кісточки.
- Після того, як всі канали для кісточок готові, ножицями підрівняйте нижній і верхній краю вироби.
Обробка верхнього краю корсета
Перш за все, на цьому етапі ви повинні вирішити, яким способом ви хочете обробити краї речі. Існує кілька способів обробки: край можна обробити спеціальним тасьмою або кантом, які продаються в магазині, або зробити звичайний рівний край.
У разі останнього варіанту на етапі зшивання основної тканини з підкладкою зшивають деталі зверху і знизу, при цьому залишивши поза застроченную місце, щоб вивернути виріб. Після цього по лицьовій стороні максимально близько до краю роблять ще одну сходинку і застрочують відкрите місце знизу. У нашій статті ми розповімо, як обробити край корсета підкладкової тканиною.
Послідовність обробки:
- Покладіть підкладкову тканину на рівну поверхню, зверху розправте корсет і обведіть верхню частину крейдою, милом або маркером.
- На невеликій відстані уздовж вироби відміряйте по 4 см вниз від зрізу підкладки, з'єднайте точки в лінію і виріжте деталь.
Важливо! У вас повинен вийти відрізок шириною в 4 см, по лініях повністю повторює верх вашого корсета.
- Таким же способом виріжте окантовку для нижньої частини виробу.
- Якщо модель передбачає бретелі, їх підготуйте до моменту обробки верхнього краю.
Важливо! Для правильної обробки ширина заготовки для бретелі повинна бути більше в 4 рази від бажаної ширини готових бретелей.
- Виріжте з основної тканини необхідну ширину і довжину бретелей, складіть краю навиворіт, щоб вони стикалися, заутюжьте, далі складіть навпіл і построчіте вертикально рядок з обох сторін.
- На лицьову сторону корсета вертикально покладіть бретелі, вирівняйте зрізи, покладіть поверх окантовку, повернену виворітного стороною вгору, прострочіть рядок близько до краю.
Важливо! Щоб бретелі не змістити в процесі зшивання деталей, закріпіть їх шпильками.
- Відверніть окантовочні тканину, припуск направте вгору і прокладете ще одну сходинку по окантовці на відстані 0,1 мм.
- Відверніть кант на виворіт вироби і проутюжьте.
Обробка нижнього краю корсета:
- Перш ніж застрочити низ вироби, вставте кісточки в підготовлені канали. У кожному з отворів для кісточок по 4 шари тканини (основна, підкладка і припуски на шви). Кісточки можна встановити в середину або між нижніми шарами тканин.
Важливо! Якщо основна тканина з тонкого матеріалу, кісточки вставте між підкладкової тканиною.
- Для обробки нижнього краю підготуйте окантовку точно так же, як для обробки верхнього краю.
- Покладіть окантовку лицьовою стороною всередину і прострочіть край.
Важливо! При роботі на швейній машинці обережно працюйте в місцях, де розташовані кісточки, щоб не зламати голку.
- Повторіть ті ж дії, що і для обробки верхнього краю.
- З виворітного боку потайними стібками пришийте кант до підкладці, щоб він не відвертався.
Як оформити застібку?
- Якщо застібка корсета буде складатися з шнурівки, зробіть розмітку для люверсів на половинках вироби. Якісно зробити отвори в тканині допоможе спеціальний швейний інструмент пробійник.
- Розмітьте по всій довжині вироби місця для люверсів.
Важливо! Стандартна відстань між петлями становить 2,5 см.
- Пробийте отвори і встановіть люверси.
- Відміряйте необхідну довжину бретелей, зайве відріжте, прикладіть кінці з виворітного боку верху вироби, на невеликій відстані від люверсов і прострочіть.
- На завершення стачайте корсет з основним сукнею, задекоріруйте його намистинами, стразами або каменями.
Відеоматеріал
Сподіваємося, наші поради і поетапний процес, як зшити корсет з джинсів, шовку та іншої тканини, допоможе створити наряд, який гідно оцінять ваші рідні та близькі. Таке плаття підкреслить переваги вашої фігури, зробить її більш витонченою і граціозною. Ще одне незрівнянне гідність сукні з корсетом, пошитого на замовлення або своїми руками - це його унікальність. Тому не варто шкодувати витраченої енергії і сил на подібний виріб, а користуючись прикладом світових зірок культури, носити оригінальні речі свого дизайну.