- Використання льоду або іншого охолоджуючого засобу
- нагрівають предмети
- хімічні засоби
- Використання жувальної гумки
- Холодна і гаряча вода
- Використання оцтової кислоти
- Арахісове масло
- Чистячі засоби
Кожна друга людина на землі хоча б раз у житті стикався з неприємністю у вигляді прилип жуйки до улюбленої шанувальникам, що викликає величезне неприємне почуття образи і досади. Поява подібної проблеми може виникнути де завгодно: в будь-якому громадському закладі або транспорті, в школі, інституті, кафе або у власному будинку. Видалити жуйку з одягу не так легко, як може здатися, на перший погляд, адже вона залишає після себе неприємне пляма, прибрати яке без проблем можна тільки в хімчистці, але це зажадає певної кількості фінансових витрат. У представленому огляді розглянемо докладніше, як вивести пляму від жуйки з одягу в домашніх умовах за допомогою підручних засобів.
Використання льоду або іншого охолоджуючого засобу
Практично будь-яку тканину можна очистити за допомогою звичайних кубиків льоду. Для цього рекомендується забруднену область пошкодженого предмета гардероба укласти на рівну пряму поверхню і розпрямити. На пляма від жуйки покласти кубики льоду. Як тільки «тягучка» замерзне, вона почне кришитися, тому достатньо буде будь-яким підручним предметом: ножем, пінцетом або пилкою підчепити краєчок завмерла жуйки і отколупнуть від поверхні одягу. Дрібні крихти можна легко прибрати за допомогою спеціальної щіточки для чищення речей.
Видаляти гумку також за допомогою таких засобів:
- Охолоджуючого аерозолю Freser, що використовується для зменшення температури різних мікросхем або Isemix, що застосовується при травмах і ударах, для створення знеболюючого ефекту. Їх просто рекомендується розпорошити на ділянку з забрудненням та отколупнуть замерзлі частинки жувальної гумки.
- Морозильної камери, в яку потрібно помістити забруднене виріб на кілька годин, а потім позбутися завмерла «неприємності».
- А також можна використовувати спеціалізовані засоби для видалення жуйки у вигляді спреїв, що володіють охолоджуючим ефектом. Найбільш ефективним, з яких вважається Chewing Gum Removers. Його також слід розпорошити на пляму і залишити для застигання на невеликий проміжок часу. Під дією спрею жуйка почне укріпляти і ламатися, тому видалити її буде легко будь-яким підручним предметом. Головне: дотримуватись рекомендацій додається анотації, і будь-які джинси, брюки, сукні або блузка знову стануть, як раніше.
Дуже важливо: при використанні ножа або пінцета не пошкодити структури тканини.
нагрівають предмети
Для такого способу видалення прикрих слідів підійде фен для сушіння волосся або звичайний праска. Для того щоб вивести утворилося пляма за допомогою праски, рекомендується додатково використовувати невеликий шматок промокальним папери, а функцію пара на нагрівальному приладі вимкнути.
Промокашку накласти на область із забрудненням і прасувати її нагрітим праскою. Під впливом високої температури жуйка почне розм'якати, а промокашка вбирати її в свої структури. Пропрасовувати слід до того моменту, поки в'їлося пляма не зникне зовсім.
Виводити пляму з феном зручніше буде, якщо при цьому використовувати непотрібну зубну щітку. Для цього слід нагріти жувальну гумку потоком гарячого повітря, поки вона не стане м'якою, як пластилін, а потім щіточкою акуратно зчищати її з забрудненого вироби.
хімічні засоби
Очищати сліди від жуйки можна за допомогою наступних хімічних засобів:
- ацетону;
- спирту, або горілки;
- толуолу;
- бензину високого очищення, який переважно застосовується для заправки запальничок;
- косметичної рідини для зняття лаку.
Цими коштами можна прибирати складні забруднення з одягу, з високою щільністю: з пальто, дублянки чи шуби. А також можна очистити килим, диван, крісло і інші м'які меблі.
Дуже важливо: перед використанням подібного складу зробити невелику пробу на непомітній ділянці тканини, щоб переконатися, що зміст агресивних компонентів у використовуваному засобі не заподіє шкоди тканинної структурі і не змінить її кольору. Потім потрібно нанести невелику кількість обраного кошти на пляму, зачекати 10-12 хвилин зішкребти жуйку і випрати виріб зручним способом.
Слід пам'ятати, що ацетон, толуол і бензин не рекомендується застосовувати для усунення забруднень з оксамиту і вельвету, а також для чорних і різнокольорових тканин, так як ці агресивні компоненти сприяють знебарвлення.
Використання жувальної гумки
Свіжа пляма можна усунути за допомогою ретельно розжованої жувальної гумки. Розжовану гумку слід приліплювати до жуйку на штанах чи іншому одязі і тим самим отлеплять разом з частинками прилип «тягучки». Якщо немає жувальної гумки під рукою, можна використовувати скотч, приліплюючи його до проблемного сліду і різко видаляючи всі частинки «бабл-гама».
Холодна і гаряча вода
Використовувати холодну воду можна наступним методом: включивши кран з крижаною водою, піднести під струмінь місце на одязі з проблемним плямою. Під дією холодної температури локальне плямочка почне розфарбовуватися і відставати від тканинних структур одягу. Залишкові частинки «бабл-гама» можна усунути за допомогою щіточки для чищення речей.
Перед використанням гарячої води, слід вивчити інформацію на етикетці одягу: якщо тканину можна прати при високій температурі, то тоді забруднену річ слід залити окропом і залишити, поки «засохла тягучка» повністю не розм'якшиться. Потім її нескладно буде ліквідувати щіткою.
Використання оцтової кислоти
Оцет знайдеться в будинку у кожної доброї господині, адже це засіб використовується не тільки для приготування різних страв, але і рятує від безлічі різних забруднень. Важливо тільки знати, що застосовувати оцет не рекомендується для обробки:
- вельвету;
- шовку;
- шифону;
- атласу і інших делікатних різновидів тканин.
Розглянемо, як видалити сліди від жувальної гумки на виробах з досить міцних матеріалів:
- Налити трохи оцту в залізну ємність і нагріти на вогні.
- Вмочити в гарячому оцті зубну щітку.
- Потім потерти уражену область до повного зникнення нещасливого плями.
- Якщо слід повністю ліквідовано, то тоді річ слід випрати звичним способом, щоб усунути оцтовий аромат. Але якщо забруднення не піддалося з першої спроби, то її слід повторити.
Арахісове масло
Рослинні масла мають здатність зменшення зчеплення жуйки з волокнами тканинної структури одягу. Найбільшою ефективністю володіє арахісове масло. Але з його застосуванням слід проявляти максимальну акуратність і уважність, так як цей смачний продукт володіє жирної консистенцією, і при попаданні його на чисту зону одягу, може залишитися масну пляму. Щоб усунути «тягучку», її потрібно за допомогою ватної палички помазати арахісовим маслом, після чого зішкребти зворотною стороною ножа або пилкою.
Якщо на виробі гардероба залишилася пляма від масла, його тут же потрібно обробити спеціальним засобом для виведення плям проти жирних плям і випрати звичним способом.
Чистячі засоби
Після використання більшості перерахованих способів боротьби з жирних забрудненням на улюбленому одязі можуть залишитися білі сліди. Розглянемо більш щадні варіанти того, як прибрати слід від жуйки з речей, щоб вони знову стали, як раніше.
Для виведення забруднення можна застосовувати такі різновиди засобів для чищення:
- господарське або рідке мило;
- гель, бальзам або інший засіб для миття посуду;
- порошок для прання, який попередньо розлучається невеликою кількістю води до отримання концентрації густої пасти;
- відповідний конкретному типу тканинної текстури спеціалізований засіб для виведення плям.
Для усунення «неприємності» слід річ замочити в тазі з теплою водою, потім обробити забруднене місце одним з перерахованих засобів для чищення та залишити на 15-25 хвилин. Потім, розм'якла гумку видалити за допомогою зубної щіточки і випрати оброблене виріб.
Поява прилип жувальної гумки на будь-якому предметі гардероба - здатне зіпсувати не тільки його зовнішній вигляд, і, більш того, - настрій. Але не варто впадати у відчай, адже будь-яке забруднення можна усунути в домашніх умовах, головне, приступати до очищення якомога швидше. І якщо не допомагає один метод, не варто боятися експериментувати і розумно використовувати інший. І також варто запам'ятати, що без попередньої обробки прилип гумки не варто її тягнути, так як це може привести до розтягування волокон тканини, або до їх механічного пошкодження.
Шановний відвідувачу! Якщо Ви знаєте інші методи, як вивести плями, прохання залишити свій досвід в коментарях.