Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чистка срібних прикрас з камінням в домашніх умовах: чистимо кільця і ​​сережки

  1. Чому темніє і тьмяніє срібло? Кожному власнику срібних прикрас корисно знати, чому вони тьмяніють...
  2. Застосування підручних засобів?
  3. Правила зберігання ювелірних прикрас

Чому темніє і тьмяніє срібло?

Кожному власнику срібних прикрас корисно знати, чому вони тьмяніють і темніють. Забобонні люди вважають, що срібні прикраси, які носить людина, темніють через те, що власник серйозно хворий або на нього навели порчу. Деякі звертаються за допомогою до чаклунів і ворожок, щоб позбутися від тяжкої хвороби. Насправді переживати не варто. Відбувається хімічна реакція, на металі з'являється зеленуватий, синюватий або чорний наліт. Нечиста сила в цьому не винна.

пропонуємо Вам ознайомитися

Срібло відноситься до металів, які легко піддаються окисленню. При взаємодії вироби із сіркою утвориться окісна плівка темного кольору. Згодом вона починає чорніти. Це відбувається в результаті простої хімічної реакції. Срібло, вступивши в реакцію з сіркою, утворює чорний сульфід. Людський піт також є окислювачем срібла. У нього входять амінокислоти, що містять сірку.

Срібло в чистому вигляді досить м'яке, тому при виготовленні срібних прикрас використовують тільки 80-92% дорогоцінного металу. В іншу частину виробу входить мідь або інші метали: золото, платина, цинк. Вони надають міцності сплаву. Якщо срібла в сплаві мало, воно буде швидше темніти. Вироби з срібла 925 проби найбільш якісні. Відрізняються високою міцністю, тому тьмяніють рідше.
Багато срібні прикраси покривають родієвій плівкою, щоб захистити виріб від окислення. Через кілька років ця плівка зношується і коштовності темніють. Крім того, родій - крихкий метал, легко деформується. І вже через 5 років прикраса втрачає свій первинний зовнішній вигляд. Недобросовісні виробники в ювелірні прикраси додають менше срібла. Не дивно, що такі вироби швидко втрачають блиск.

Також срібло темніє, якщо постійно знаходиться у вологому середовищі. Тому дуже важливо знімати прикраси під час душа, прибирання, миття посуду, купання у водоймі.

Тому дуже важливо знімати прикраси під час душа, прибирання, миття посуду, купання у водоймі

Як швидко почистити срібло? Перед тим як почистити срібні прикраси, необхідно позбутися від бруду і жиру, які залишилися на виробах. Це можна зробити декількома способами: рідким або твердим милом, шампунем, засобом для миття посуду з водою. Коли ви усунете бруд і жир, срібло буде легше очистити. Досить потримати його трохи в мильному розчині. Важкі місця чистимо м'якою зубною щіткою. Після цього ювелірні прикраси добре полощуть у чистій воді.

Які народні методи для чищення існують?

Існує багато народних способів, як почистити срібло підручними засобами. Нашатирний спирт - один з найпопулярніших серед них. Про цей метод знають багато людей. Щоб повернути колишній вигляд виробам зі срібла, потрібно взяти 10% -й розчин нашатирного спирту і замочити в ньому прикраса. 15 хвилин буде достатньо. Після цього срібло слід промити проточною водою, протерти м'якою ганчіркою. Необов'язково замочувати виріб. Можна просто натерти його вовняною ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті. Однак цей спосіб не підходить для срібних прикрас з перлами. Через нього перлина може змінити колір.

Срібні прикраси чистять і за допомогою спеціального розчину, до складу якого входить нашатирний спирт, рідке мило і перекис водню. Всі інгредієнти ретельно розмішують і замочують в них коштовності. Залежно від ступеня забруднення час замочування для кожного виробу підбирають індивідуально. Вийнявши срібло з розчину, його необхідно промити водою і протерти насухо ганчіркою.

Срібло можна чистити за допомогою харчової соди. Для чищення прикрас готують розчин (0,5 л води, 2 ст. Л. Соди), ставлять його на вогонь. Після того як рідина закипить, туди поміщають шматок фольги і срібні вироби. Вже через кілька хвилин можна побачити приголомшливий результат. Є й інший спосіб очищення срібла содою. Теж готують розчин на основі солі, соди і миючого засобу (кожного інгредієнта по 1 ст. Л. На 1 л води). Срібло опускають в рідину і кип'ятять близько півгодини.

Лимонна кислота є в кожному будинку. Вона швидко прибере темний наліт з срібних виробів. Для цього потрібно приготувати емальований посуд, мідний дріт і лимонну кислоту. На 0,5 л води беруть 100 г лимонної кислоти. Ємність ставлять на вогонь, кидають туди мідний дріт, опускають срібні прикраси і кип'ятять їх протягом 15-30 хвилин. Після цього срібло промивають простою водою і витирають.

Після цього срібло промивають простою водою і витирають

Усунути темний наліт допоможе кашка з води і питної соди. Її наносять на тьмяний срібний предмет, акуратно очищають вироби. Для посилення ефекту можна скористатися м'якою ганчіркою або шматочком бинтика. Чистити прикраса потрібно до блиску. Стара зубна щітка з м'якою щетиною допоможе дістатися у важкодоступні місця.

Застосування підручних засобів?

Тьмяного срібла можна повернути блиск, якщо скористатися відваром картоплі. Цей спосіб підходить для виробів, які потемніли не так сильно. Приготувавши картоплю, потрібно злити рідину в окремий посуд. Ємність з відваром ставлять на плиту і поміщають туди невеликий шматочок фольги. Опустивши в рідину прикраса, можна значно поліпшити зовнішній вигляд срібних речей. Їх варто потримати у відварі не менше 5 хвилин. Можна зробити ще простіше: натерти сиру картоплю і помістити туди прикраси.

Таким же чудодійним ефектом володіє рідина, що залишилася після варіння яєць
Таким же чудодійним ефектом володіє рідина, що залишилася після варіння яєць. Відвари яйця, воду слід злити в окрему ємність. Коли вона трохи охолоне, туди слід покласти срібло. Вийнявши прикраси з води, ви приємно здивуєтеся: темний наліт пропаде.

Оцет теж допоможе прибрати забруднення, які з'явилися на ваших прикрасах. Позбутися від чорних плям можна, якщо підігріти трохи столового оцту і опустити туди виріб. Отриманий результат приємно здивує вас. Якщо весь наліт не втік протягом 15 хвилин, виріб зі срібла коштує промити водою і протерти бавовняною серветкою.

Зубна паста прекрасно очищає срібло. Але механічне чищення підходить не всім виробам. Цей спосіб допустимо застосовувати тільки для гладких виробів. Срібло з камінням може постраждати від механічного чищення. Цей спосіб може нашкодити ювелірних прикрас з тонким і красивим візерунком. Якщо їм користуватися часто, він зітреться. Разова процедура прикрасі не зашкодить. Тим більше зубна паста точно є в кожному будинку. Досить нанести її на поверхню виробу і начистити старою зубною щіткою до блиску.

Як відбувається очищення прикрас з камінням в домашніх умовах?

За сріблом з камінням доглядати складніше. Якщо ви не впевнені в народні способи, то краще за все купити спеціальні серветки в ювелірному магазині. Вони просякнуті особливою рідиною, яка дбайливо очищає вироби. Крім того, вона створює захисну плівку, після якої срібло темніє рідше.

Для прикрас з напівдорогоцінним камінням підійде нашатирний спирт. У склянку води додають 5-6 крапель спирту і чистять срібло ганчірочкою або щіточкою. Прикраси з перлами таким способом не чистять.

Правила зберігання ювелірних прикрас

Щоб ювелірні прикраси радували вас протягом багатьох років і не виникало питання про те, як почистити срібло, вироби необхідно правильно зберігати, а також важливо дотримуватися певних рекомендацій по догляду. Запобігти потемніння срібла набагато легше, ніж підбирати способи очищення.

Срібні вироби слід зберігати в спеціальній скриньці або закритій коробці. Вона повинна стояти в сухому місці. Якщо є можливість, то прикраси повинні лежати окремо один від одного. Ті прикраси, якими ви користуєтеся рідко, варто загорнути у фольгу. Це допоможе вберегти їх від вологи. Вони не будуть чорніти і тьмяніти.

Виконуючи домашню роботу, знімайте срібні браслети і кільця. По-перше, ви не зможете пошкодити їх. А по-друге, вони будуть чистими. Волога надає згубний вплив на срібло. Окислення дорогоцінного металу сприяє побутовий газ, яєчні жовтки, цибулю. Під час приготування їжі краще зняти всі прикраси. Цим ви продовжите їм життя.

Всі ювелірні вироби слід протирати сухою фланелевою ганчірочкою після контакту з водою і вологою шкірою.

Слід пам'ятати, що в багатьох косметичних засобах містяться сірчисті з'єднання. Вони сприяють окисленню срібла. Це можна запобігти, якщо перед нанесенням крему для рук знімати ювелірні прикраси.

Щоб срібло зберегло свій колишній вигляд, не забувайте дбати про нього. Тоді воно буде радувати вас своєю красою і берегти від нещасть. Адже раніше цей благородний метал цінувався вище золота і був наділений магічними властивостями.

Чому темніє і тьмяніє срібло?
Застосування підручних засобів?
Як швидко почистити срібло?
Які народні методи для чищення існують?
Застосування підручних засобів?
Як відбувається очищення прикрас з камінням в домашніх умовах?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»