Як повернути в аптеку ліки, якщо за законодавством Російської Федерації повернення і обмін лікарських препаратів в аптеку заборонений. Однак є ряд випадків, коли ви можете його повернути. Найчастіше працівники аптеки відмовляють вам у поверненні, користуючись юридичною неграмотністю покупців в даній сфері. У цій статті ми розберемо випадки, коли ліки повернути неможливо, і випадки, коли ви можете повернути його в аптеку.
Згідно Федерального закону «Про захист прав споживачів», а точніше ст. 18 названого закону покупець має право повернути ліки або товар в аптеку тільки, якщо воно неналежної якості.
ст. 18 ФЗ «Про захист прав споживачів», Якщо товар проданий неналежної якості, Покупець за своїм вибором має право на:
- безоплатне усунення недоліків або відшкодування витрат на їх виправлення третьою особою;
- пропорційного зменшення ціни;
- заміни товару на аналогічний товар;
- заміни на такий же товар іншої марки з відповідним перерахуванням купівельної ціни;
- розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплачених за товар грошей.
З цього випливає, що якщо ви придбали товар неналежної якості, в тому числі і лікарські засоби, то ви маєте повне право повернути його і повернути сплачені гроші.
Згідно ФЗ «Про захист прав покупців» покупець може повернути товар належної якості, якщо він не підійшов за своїми характеристиками, або він прийняв рішення, що поспішив з покупкою і бажає повернути товар. Але, на жаль, чи може бути на щастя, дане право покупця не поширюється на лікарські засоби та товари медичного призначення. Для затвердження написаного пропоную звернутися до постанови Уряду РФ від 19.01.1998 року № 55
У ЧОМУ може проявлятися НЕСТАЧА ЛІКІВ:
1. Якщо закінчився термін придатності препарату;
2. Якщо має місце дефект маркування (не вказані серія і терміни придатності, або ж серія і терміни придатності на упаковці і препараті не збігаються);
3. Якщо відсутня інструкція із застосування препарату (або вона від інших ліків);
4. Якщо опис препарату в інструкції не відповідає реальному кольором, запахом, формою, розміром, консистенції і іншими показниками препарату.
5. Якщо є шлюб в упаковці: є відколи, відсутній герметичність, пробка або кришка, коробка порвана або ж змазана поліграфія.
Якщо має місце недолік, описаний в п. 2, то це вагома підстава для вилучення всієї партії ліки з обороту, а виробнику загрожує чималий штраф.
Ліки не підлягає обміну або поверненню, якщо воно належної якості. Лікарські препарати входять в список непродовольчих товарів, що не підлягають обміну в належній якості на аналогічний товар іншого розміру, габариту, забарвлення, фасону, форми або комплектації.
Навіть якщо ви ще не вийшли з аптеки, але передумали на рахунок правильності свого вибору щодо купленого препарату, ви не можете повернути його назад. Як тільки ви пробили чек, повернення неможливе.
Однак є деякі нюанси, посилаючись на які ви можете повернути ліки в аптеку.
ЯК ПОВЕРНУТИ лікарський ПРЕПАРАТ НАЛЕЖНОЇ ЯКОСТІ:
1. Наприклад, ви придбали препарати, що відпускаються за рецептом лікаря, а вам його продали без рецепта. В цьому випадку ви можете вимагати його заміни або повернення, оскільки працівник аптеки скоїв правопорушення. У разі відмови в поверненні, викладіть в книзі скарг і пропозицій суть ситуації, обов'язково вказавши, що вас не попередили про те, що препарат відпускається за рецептом лікаря і має масу побічних ефектів.
2. Якщо мала місце помилка фармацевта при продажу вам препарату. Наприклад, він помилився в дозуванні, або продав вам замість крему - мазь, і т.п. В цьому випадку вам зобов'язані обміняти товар з перерахунком ціни.
3. Якщо ви купуєте препаратів, що відпускаються без рецепта лікаря, і вас не попередили про протипоказання, а сам препарат рекомендували, як безпечний. Ознайомившись з інструкцією і списком протипоказань, ви виявили, що вам категорично не можна його застосовувати за станом здоров'я і наявними захворювань. Ви можете обміняти або повернути ліки, взявши у лікаря висновок про наявні у вас захворюваннях, а також привести свідка того, що вас не попередили працівники аптеки про протипоказання препарату.
У будь-якому випадку, перед тим, як повернути ліки в аптеку, звертайтеся до юриста.
Вам дадуть відповіді на такі питання як:
"Чи можна повернути ліки (товар) в аптеку?
У яких випадках можна повернути ліки (товар) в аптеку?
Що робити, щоб повернути ліки (товар) в аптеку? і інші питання, пов'язані із захистом прав споживачів. "
В ЯКИХ ВИПАДКАХ НЕ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ЛІКИ І ТОВАР В АПТЕКУ:
У відповідності з наведеним нижче переліком, покупець не має право повернути ліки, таблетки або товар в аптеку, якщо вони належної якості, так як вовзврат раніше придбаних ліків в аптеку порушує права наступних покупців.
Перелік непродовольчих товарів належної якості, що не підлягають поверненню або обміну на аналогічний товар інших розміру, форми, габариту, фасону, забарвлення або комплектації.
1. Товари для профілактики і лікування захворювань в домашніх умовах (предмети санітарії та гігієни з металу, гуми, текстилю та інших матеріалів, інструменти, прилади та апаратура медичні, засоби гігієни порожнини рота, лінзи окулярні, предмети по догляду за дітьми, лікарські препарати) . Виходить, що повернути ліки або товар в аптеку не можна за умови, що повертається лакарство в аптеку належної якості.
2. Предмети особистої гігієни (зубні щітки, гребінці, шпильки, бігуді для волосся, перуки, шиньйони та інші аналогічні товари)
3. Парфюмерно-косметичні товари
4. Текстильні товари (бавовняні, лляні, шовкові, вовняні та синтетичні тканини, товари з нетканих матеріалів типу тканин - стрічки, тасьма, мереживо та інші); кабельна продукція (дроти, шнури, кабелі); будівельні та (лінолеум, плівка, килимові покриття та інші) та інші товари, які відпускаються на метраж
5. Швейні та трикотажні вироби (вироби швейні та трикотажні білизняні, вироби панчішно-шкарпеткові)
6. Вироби і матеріали, що контактують з харчовими продуктами, з полімерних матеріалів, в тому числі для разового використання (посуд і приналежності столові й кухонні, ємності і пакувальні матеріали для зберігання і транспортування харчових продуктів)
7. Товари побутової хімії, пестициди і агрохімікати
8. Меблі побутові (меблеві гарнітури і комплекти)
9. Вироби з дорогоцінних металів, з дорогоцінними каменями, з дорогоцінних металів зі вставками з напівкоштовних і синтетичних каменів, ограновані дорогоцінні камені
10. Автомобілі та мотовелотовари, причепи та номерні агрегати до них; мобільні засоби малої механізації сільськогосподарських робіт; прогулянкові судна та інші плавзасоби побутового призначення
11. Технічно складні товари побутового призначення, на які встановлені гарантійні терміни (верстати металорізальні і деревообробні побутові; електропобутові машини та прилади; побутова радіоелектронна апаратура; побутова обчислювальна та розмножувальна техніка; фото-і кіноапаратура; телефонні апарати та факсимільна апаратура; електромузичні інструменти; іграшки електронні; побутове газове обладнання та пристрої)
12. Цивільна зброя, основні частини цивільного та службового вогнепальної зброї, патрони до нього
13. Тварини і рослини.
14. Непериодические видання (книги, брошури, альбоми, картографічні і нотні видання, листові образотворчі, календарі, буклети, видання, відтворені на технічних носіях інформації)
ЯКЩО ВАМ ВІДМОВИЛИ в обміні АБО ПОВЕРНЕННЯ ПРЕПАРАТУ, А У ВАС Є ПІДСТАВИ ЦЕ ВИМАГАТИ:
Якщо вам відмовлено в обміні або поверненні товару, то ви можете поскаржитися в Росздравнадзор, Товариство по захисту прав споживачів, Росспоживнагляд.
На інформаційному стенді аптеки вказані всі дані: П.І.Б. керівника, фактичний і юридична адреса аптеки, а також телефони організацій, що борються з порушенням прав споживачів. Перепишіть собі всі дані.
Попросіть у продавця книгу скарг і пропозицій. Вкажіть свої П.І.Б., контактні дані, викладіть всю ситуацію в подробицях. В кінці звернення пригрозіть, що якщо протягом 5 днів ваші вимоги не задовольнять, ви звернетеся в наглядові організації і суд.
Якщо відповіді не послідувало від керівництва аптеки, то напишіть докладні листи в усі наглядові організації, приклавши копії всіх наявних у вас підтверджуючих документів (чеки, інструкція препарату, фотографії, письмову відмову керівника аптеки в задоволенні ваших вимог і т.п.)
У Росії з поверненням лікарських засобів в аптеку складно, і працівники аптеки рідко йдуть назустріч покупцеві. Їх можна зрозуміти, адже дана група товарів знаходиться під особливим наглядом. Може мати місце підміна лікарського засобу, і тоді наступний покупець може купити підробку і завдати шкоди своєму здоров'ю.
РАЗОМ: МОЖНА АБО НЕ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ЛІКИ В АПТЕКУ:
1. Ви можете повернути ліки або товар медичного призначення в аптеку, тільки в тому випадку якщо товар має дефекти і є неякісним.
2. Ви не можете повернути ліки або товар (тонометри, глюкометри, термометри, БАДи та інше ліки і не ліки) в аптеку, якщо товар належної якості.
3. Якщо ви не правильно назвали ліки, дозування, прийшли додому і подумали, що купили занадто дорогі ліки або товар, передумали і вирішили повернути ліки в аптеку, то тут повністю ваша вина і повертати вам ніхто його не буде.
Причому дане правило поширюється, навіть якщо ви не вийшли з аптеки і не відійшли від каси, угода вважається вчиненим з моменту пробиття чека.
Приймати ліки в аптеку заборонено, так як повернути можуть підміненого таблетки і наступний покупець, купивши їх, може отруїтися, ви хочете бути на місці такого покупця?
Прийшовши в аптеку, ми хочемо купити ліки чисте, не колишнє в чиїхось руках!
Будьте гранично обережні при покупці лікарських препаратів, щоб не створювати проблем ні собі, ні працівникам аптеки.
Сподобався наш сайт? Приєднуйтесь або підпишіться (На пошту будуть приходити повідомлення про нові теми) на наш канал в МірТесен!
У яких випадках можна повернути ліки (товар) в аптеку?Що робити, щоб повернути ліки (товар) в аптеку?
Приймати ліки в аптеку заборонено, так як повернути можуть підміненого таблетки і наступний покупець, купивши їх, може отруїтися, ви хочете бути на місці такого покупця?
Сподобався наш сайт?