Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як поліпшити і вирівняти колір обличчя: рецепти приготування масок в домашніх умовах, корисні продукти, вітаміни та інші способи

  1. Основні причини тьмяного кольору обличчя
  2. Таблиця: ознаки і причини нездорового кольору обличчя
  3. Як відновити здоровий колір обличчя, вирівняти тон і поліпшити стан шкіри: рекомендації для домашнього...
  4. Перший крок до ідеальної шкірі - збалансований раціон
  5. Підбір продуктів харчування в залежності від типу шкіри
  6. Крок другий - препарати і вітаміни для прийому всередину
  7. Крок третій - хороший щоденний догляд за шкірою
  8. Четвертий крок - застосування натуральних засобів догляду за шкірою обличчя
  9. Рецепт швидкої освіжаючою маски
  10. Засіб для освітлення пігментних плям
  11. Картопляна маска з касторовою олією від червоності особи
  12. Вівсяна маска від роздратування
  13. Рисова маска з кефіром для вікової шкіри
  14. Дієвий народний компрес, щоб освітлити темні кола під очима
  15. Освіжаючий тонік з ефірною олією для жирної шкіри
  16. Скраб з рисової муки
  17. М'який Сливовий пілінг
  18. Відвар з липи, який повертає здоровий колір обличчя
  19. Косметичний лід для тонусу і пружності шкіри
  20. Відео: тайська маска для вирівнювання кольору обличчя від Ольги Сеймур

Стрімкий ритм сучасного життя, недосипання, неправильне харчування і часті стреси призводять до ослаблення організму, а, отже, до погіршення здоров'я. Найменший збій в цій тонкій системі відразу ж тягне за собою різноманітні наслідки, які відображаються на обличчі. Повернути шкірі колишню сяйво, вирівняти тон, поліпшити колір обличчя можна не тільки за допомогою дорогої косметики, але і своїми силами. Ефективний чотириступінчастий домашній комплекс спрямований на поліпшення травлення, заповнення необхідних вітамінів і мікроелементів, щоденний догляд і застосування косметичних засобів на основі натуральних інгредієнтів.

Основні причини тьмяного кольору обличчя

Сьогодні все частіше представниці прекрасної статі задаються нехитрим питанням: як вирівняти і поліпшити колір обличчя в домашніх умовах? Перш ніж приступити до усунення проблем, слід виявити причини їх виникнення. Зміна кольору і стану шкіри обличчя може свідчити про брак важливих вітамінів і мікроелементів, а також неправильному харчуванні та способі життя. Якщо нездоровий колір шкіри є не єдиним симптомом, слід звернутися до фахівця для виявлення можливого захворювання і точного визначення його причин.

Таблиця: ознаки і причини нездорового кольору обличчя

Стрімкий ритм сучасного життя, недосипання, неправильне харчування і часті стреси призводять до ослаблення організму, а, отже, до погіршення здоров'я

Погіршення стану шкіри і зміна кольору обличчя - тривожні сигнали, що вказують на можливі проблеми зі здоров'ям

Як відновити здоровий колір обличчя, вирівняти тон і поліпшити стан шкіри: рекомендації для домашнього догляду

Шкіра обличчя - важливий індикатор здоров'я і показник гарного самопочуття, тому при перших ознаках погіршення її стану важливо переглянути свій спосіб життя, ввести в раціон корисні продукти, задуматися про натуральність звичних косметичних засобів. Не слід забувати про щоденне комплексному догляді, суть якого полягає в дбайливого очищення, живлення і зволоження шкіри. При серйозної нестачі мікроелементів і вітамінів слід розглянути варіант прийому полівітамінних комплексів.

Перший крок до ідеальної шкірі - збалансований раціон

Правильне харчування - запорука ідеальної фігури, прекрасного самопочуття, міцного здоров'я і, звичайно ж, свіжого кольору обличчя.

Як правило, жінки, які захоплюються різними дієтами для зниження ваги, разом з втратою зайвих кілограмів відзначають помітне погіршення стану шкіри, волосся і нігтів. Перш за все, це пов'язано з нестачею вітамінів, мікроелементів і амінокислот. Крім того, нерегулярне харчування, відсутність у раціоні рослинних жирів і клітковини призводять до порушення травлення. Така дієта навряд чи може принести користь організму, зате здатна несприятливо відбитися на зовнішності.

Харчування має бути регулярним і повноцінним. Обов'язково потрібно включати в щоденний раціон натуральні продукти, багаті різними вітамінами, мікроелементами, амінокислотами, корисними жирами і клітковиною

Інша харчова крайність - надмірне споживання жирної або солодкої їжі, фаст-фудів, солодких газованих напоїв, зловживання кавою. Такий раціон дієтологи називають «порожнім», оскільки подібна їжа не несе для організму ніякої біологічної цінності і користі, а містить лише порожні калорії.

Щоб налагодити травлення і збагатити організм корисними поживними речовинами, слід скласти свій раціон, взявши за основу рекомендації фахівців з харчування.

Перше і, мабуть, основне правило - харчування має бути різноманітним і збалансованим за вмістом білків, жирів і вуглеводів. В ідеалі раціон повинен наполовину складатися з рослинної їжі, яка є джерелом вітамінів, мікроелементів, корисних жирів і клітковини. Повільні вуглеводи, що містяться в крупах і макаронних виробах з твердих сортів пшениці, збагачують організм вітамінами групи В, сприяють виробленню енергії, необхідної організму протягом дня. Білки багаті амінокислотами, які підтримують всі процеси в організмі. Дефіцит жирів призводить до гормональних збоїв, проблемам з нирками, зменшує засвоюваність вітамінів. Для поліпшення кольору і текстури шкіри обличчя дієтологи рекомендують ввести в раціон оливкова, гарбузове або лляне масло.

Регулярне вживання в їжу оливкової, льняної або гарбузового масел сприяє харчуванню і зволоженню шкіри зсередини, покращує її захисні функції, уповільнює процеси старіння

Інші продукти тваринного походження займають в раціоні людини не менш важливе місце. Щоб вітаміни і корисні мікроелементи, що знаходяться в м'ясних продуктах, не руйнувалися, слід готувати страви на пару, гасити або запікати в духовці. А ось овочі і трави краще вживати в сирому вигляді.

Підбір продуктів харчування в залежності від типу шкіри

При шкірі, схильної до жирності, утворення розширених пор і почервоніння, слід виключити з меню гострі, копчені продукти, скоротити вживання солі і цукру. Перевагу потрібно віддавати кисломолочним продуктам, круп, великої кількості зелені.

Перевагу потрібно віддавати кисломолочним продуктам, круп, великої кількості зелені

Вітаміни групи В беруть участь в найважливіших реакціях обміну речовин, мають антистресовими властивостями, попереджають захворювання судинної системи, шлунка, печінки. Деякі з них уповільнюють процес старіння

Повернути тьмяною сірою шкірі свіжість і здоровий колір допоможе щоденне вживання сирих овочів і фруктів, що містять антиоксиданти (капусту, моркву, гарбуз, солодкий перець, обліпиху, цитрусові, ківі, персики, смородину). Корисні також горіхи кеш'ю, насіння соняшнику, мигдаль, кедрові і волоські горіхи.

Регулярне вживання свіжих овочів, фруктів і горіхів, що містять антиоксиданти, допоможе повернути тьмяною шкірі свіжість і здоровий вигляд

Суха, підвладна лущення або схильна до висипань шкіра є ознакою дефіциту рідини в організмі, а також проблем з травленням. Налагодити моторику кишечника, вивести шлаки і токсини допоможе вживання кілька разів на тиждень вівсяних і лляних висівок - джерела клітковини і вітамінів групи В.

Як напоїв краще вибирати овочеві, фруктові і ягідні фреші, зелений чай, кефір, відвар з сухофруктів. Чиста вода в кількості 1,5-2 літра в день допоможе очистити організм і прискорить метаболізм на 30%.

Щоб домогтися здорового кольору обличчя, освіжити і вирівняти шкіру, фахівці з харчування рекомендують включити в раціон продукти, багаті кремнієм: бобові, сочевицю, буряк, банани. Кремній допомагає зволожити шкіру, сприяє насиченню киснем.

Куріння згубно впливає на стан шкіри, роблячи її менш еластичною і тьмяною. Тим, хто не може відмовитися від цієї шкідливої ​​звички, слід знати, що одна сигарета нейтралізує в організмі вітамін С в такій кількості, що міститься в одному яблуці. З цієї причини курцям слід збільшити споживання продуктів, багатих цим вітаміном: цитрусових, капусти, солодкого перцю, яблук, обліпихи, журавлини тощо

Крок другий - препарати і вітаміни для прийому всередину

Якщо нездоровий колір обличчя є наслідком стресу або гіповітамінозу після вагітності, можна звернутися до лікаря за призначенням препаратів, що містять комплекс вітамінів для заповнення їх нестачі в організмі.

У якій кількості і як довго приймати полівітамінні препарати, може визначити тільки лікар. Дозування призначається залежно від мети - для лікування або профілактики.

Серед фахівців найбільшою довірою в питанні поліпшення стану шкіри і кольору обличчя користуються такі препарати:

  • Ревалід (містить незамінні амінокислоти цистин і метіонін, вітаміни В1, В2, В6, а також залізо, цинк і мідь. Прийом цього полівітамінного комплексу допоможе усунути дефекти шкіри, побороти вугри, вирівняти колір і надати тонус);
  • Віташарм (включає достатню кількість вітаміну А, який виводить токсини, усуває пігментні плями і надає шкірі сяючий вигляд, а також ніацин, що перешкоджає лущення. Комплекс вітамінів В1, В2, В5, В6 забезпечує живлення і нормалізує обмінні процеси в епідермісі, завдяки чому особа набуває здоровий відтінок);
  • Аекол (служить джерелом жиророзчинних вітамінів А, Е, К. Ретинол перешкоджає пігментації шкіри, усуває сухість, нормалізує роботу сальних залоз. Токоферол пом'якшує шкіру, сприяє регенерації, справляється з лущенням. Вітамін До знімає набряклість, освітлює пігментні плями і веснянки);
  • Перфектил (має в складі всі необхідні вітаміни і мікроелементи для відновлення здорового відтінку і тонусу шкіри).

Перед покупкою тих чи інших полівітамінів слід пам'ятати, що надлишок нутрієнтів, як і їх дефіцит, може негативно позначитися на стані шкіри. Перш за все, слід проконсультуватися з лікарем і з'ясувати, чи дійсно організм потребує додаткового джерела вітамінів або достатньо буде просто скорегувати раціон.

Перш за все, слід проконсультуватися з лікарем і з'ясувати, чи дійсно організм потребує додаткового джерела вітамінів або достатньо буде просто скорегувати раціон

Пити мультікомплексние препарати слід курсом з перервами в два-три місяці

Крок третій - хороший щоденний догляд за шкірою

Шкіра обличчя потребує якісного і регулярного догляду. При правильному підході щоденна турбота про шкіру не займе багато часу, а сам процес буде приносити задоволення і приємні емоції.

Одним з перших правил по догляду за шкірою обличчя є очищення. Щодня слід очищати шкіру від скупчення пилу і бруду. Це можна робити або вранці, або ввечері. Вмивати обличчя краще кип'яченої або мінеральної водою, корисно трохи змінювати температуру води (від теплої до холодної).

Не варто робити температуру воду занадто контрастною. Надто гаряча або дуже холодна вода можуть негативно позначитися на стані шкіри. Умивання повинно бути комфортним: починати слід з теплої води, після чого температуру можна трохи зменшити.

Умивання повинно бути комфортним: починати слід з теплої води, після чого температуру можна трохи зменшити

При виборі засобів для очіщеніяважно враховувати тип шкіри

Для освітлення шкіри можна використовувати рисову воду або рисовий відвар. Щоб посилити кровообіг в епідермісі, під час вмивання можна використовувати губку або спонж з натуральних рослинних волокон (наприклад, спонж konjac), які дозволять дбайливо очистити шкіру від скупчення сальних виділень і відмерлих клітин.

Після вмивання радять обов'язково протирати обличчя тоніком або наносити легкий зволожуючий крем, відповідний типу шкіри та віку. Ці кошти швидко знімуть відчуття сухості, яке іноді виникає після вмивання, і забезпечать нормальну кислотність.

Обов'язкова процедура перед сном - демакіяж. Прибрати з особи тональний крем і декоративну косметику можна за допомогою спеціального тоніка або молочка, які неодмінно повинні підходити до типу шкіри. Після 30 років бажано використовувати нічний крем, він дасть шкірі додаткове харчування і дозволить запобігти появі дрібних мімічних зморшок.

При виборі Догляду косметичних засобів варто звертати пильну увагу на склад. Фахівці настійно рекомендують відмовитися і уникати косметичних продуктів, які містять шкідливі для шкіри компоненти:

  • каолін (входить до складу пудри; розширює пори, робить структуру шкіри пухкої);
  • мінеральні масла (продукти переробки нафти);
  • бентоніт (може входити до складу відбілюючих засобів; вважається токсичним);
  • парабени (консерванти, які можуть спровокувати дерматит, алергію, подразнення шкіри);
  • тваринні жири (є причиною розвитку бактеріальних запалень).

Протягом дня потрібно якомога рідше торкатися до обличчя руками, терти або розтягувати шкіру.

Глибоку чистку особи за допомогою скраба або пілінгу слід проводити не частіше двох разів на місяць.

Процедура скрабування ефективно готує шкіру до наступного етапу - нанесення живильних масок

Однак, як будь-яка косметична процедура, скрабірованіе і пілінг мають свої протипоказання. Не варто користуватися скрабом, якщо:

  • шкіра надмірно чутлива до впливу грубих частинок;
  • капіляри розташовані дуже близько до поверхні шкіри;
  • на оброблюваній ділянці є незагоєні рана або мікротріщина;
  • на шкірі є вогнища запалення.

Для кращого харчування епідермісу рекомендується робити маски 2-3 рази на тиждень. Для досягнення максимального видимого ефекту варто використовувати маски виключно з натуральних компонентів.

Застосування натуральних компонентів в складі промислових косметичних масок значно ускладнює процес виготовлення і здорожує їх вартість. Щоб бути впевненими в якості і натуральності кошти (і в цілях економії, звичайно ж), розумніше використовувати маски власного приготування.

Четвертий крок - застосування натуральних засобів догляду за шкірою обличчя

Повернути втомленою шкірі життєву енергію, відновити еластичність, вирівняти або освітлити колір можна за допомогою різних домашніх косметичних засобів, приготованих своїми руками. Натуральний склад таких масок, тоніків і скрабів гарантує безпеку їх використання. Позитивний результат досягається за умови регулярного застосування засобів протягом 3-4 тижнів.

Позитивний результат досягається за умови регулярного застосування засобів протягом 3-4 тижнів

Найкращий ефект досягається при регулярному застосуванні доглядають коштів

Рецепт швидкої освіжаючою маски

Для приготування маски в рівних пропорціях змішують домашній жирний сир і морквяний сік. Суміш наносять на очищену шкіру обличчя і залишають на 20 хвилин. Змивається маска теплою водою.

Засіб для освітлення пігментних плям

3 ст. л. лимонного соку змішати з ложкою картопляного крохмалю. Масу нанести на вологу шкіру обличчя. Потримати маску 10 хвилин, потім умити обличчя і нанести зволожуючий крем.

Такий засіб можна використовувати не частіше 1 разу на тиждень. Освітлюючу маску можна робити в будь-якому віці.

Картопляна маска з касторовою олією від червоності особи

Зварений в мундирі картопля очистити, потовкти, змішати з 1 сирим жовтком. Додати 2 краплі касторової олії. Нанести засіб на чисту шкіру обличчя і залишити на 25 хвилин. Змити теплою водою, обполоснути прохолодною.

Картопляну маску найкраще робити після пілінгу. Вона заспокоює і глибоко живить шкіру, усуває лущення. Засіб рекомендується застосовувати після 30 років.

Вівсяна маска від роздратування

1 ст. л. вівсяних пластівців і 1 ч. л. сухих квіток ромашки подрібнити в блендері. У суху суміш влити 2 ст. л. гарячого молока, ретельно розміщувати, остудити. Засіб наносять на чисту розпарену шкіру і тримають до повного висихання. Змивають маску теплою водою.

Змивають маску теплою водою

Вівсяна маска з молоком добре знімає роздратування, заспокоює шкіру, вирівнює колір обличчя, має м'який скрабірующім ефектом

Рисова маска з кефіром для вікової шкіри

Варений рис протягнемо через сито і змішують з медом у пропорції 2: 1. Потім додають кефір, щоб консистенція кошти стала схожа на нежирний крем. Маску наносять на чисту шкіру, тримають 20 хвилин. При висиханні маска буде трохи стягувати шкіру, тому засіб слід змивати великою кількістю теплої води. Далі шкірі дають трохи відпочити, а потім легкими рухами наносять живильний крем.

Досить робити такі процедури 2 рази на тиждень, щоб овал обличчя помітно підтягнувся, пігментні плями (якщо є) посвітліли, мімічні зморшки стали менш вираженими. Якщо шкіра схильна до сухості, замість кефіру можна додавати в маски сметану.

Дієвий народний компрес, щоб освітлити темні кола під очима

Сирий очищену картоплю натерти на дрібній тертці і, не віджимаючи, розподілити між двома шарами марлі. Компрес покласти на очі і залишити на 15 хвилин, а потім сполоснути обличчя мінеральною водою.

Картопляний сік добре знімає набряклість, усуває темні кола під очима, зменшує запалення повік після безсонної ночі.

Освіжаючий тонік з ефірною олією для жирної шкіри

Огірок нарізати тонкими кружечками, покласти в скляну ємність і налити 500 мл кип'яченої або мінеральної води кімнатної температури. Додати в огіркову воду 1 ст. л. лимонного соку і пару крапель ефірного масла чайного дерева. Поставити тонік в холодильник на 12 годин. Готове засіб профільтрувати і застосовувати для протирання обличчя 2 рази на день.

Готове засіб профільтрувати і застосовувати для протирання обличчя 2 рази на день

Зберігати огірковий тонік потрібно в холодильнику не довше трьох днів. Перед застосуванням слід добре струсити флакон з рідиною

Огірковий тонік помітно освітлює і тонізує шкіру, регулює роботу сальних залоз. При щоденному застосуванні шкіра помітно перетворюється: стає матовою, гладкою, рівною, приємною і ніжною на дотик.

Скраб з рисової муки

Для глибокого очищення шкіри можна застосовувати скраб, приготований з рисової муки. Для сухої шкіри рисове борошно змішують з йогуртом або кефіром до стану рідкої сметани. Для жирної шкіри замість кисломолочних продуктів додають натертий на дрібній тертці огірок. Засіб наноситься круговими рухами по масажних лініях обличчя, змивається таким же чином.

М'який Сливовий пілінг

М'якоть фруктів містіть пектини и кислоти, Які здатні ефективного очистити шкіру від верхніх відмерліх клітін и освітліті колір. Для м'якого пілінгу найкраще підходить м'якоть сливи. Добре діють також абрикос, полуниця персик, ананас. Для посилення ефекту можна вибрати різні фрукти, щоб в складі плінга були присутні кілька видів кислот. Фруктовий пілінг не варто тримати на обличчі більше трьох хвилин.

У пілінг можна додати сік цитрусових, за умови відсутності алергічних реакцій або вугрової висипки.

Відвар з липи, який повертає здоровий колір обличчя

2 ст. л. сухих квітів липи заварюють 1 літром окропу. Обличчя протирають відваром з допомогою ватного спонжа вранці і ввечері протягом місяця. Липовий відвар стимулює кровообіг, завдяки чому шкіра позбавляється від токсинів і набуває здорового кольору і свіжий вигляд.

Липовий відвар стимулює кровообіг, завдяки чому шкіра позбавляється від токсинів і набуває здорового кольору і свіжий вигляд

Квіти липи можна купити в аптеці або зібрати і висушити самостійно. Кращий час для збору-червень-липень

Косметичний лід для тонусу і пружності шкіри

Для додання шкірі тонусу і стимуляції всіх обмінних процесів фахівці рекомендують щодня протирати обличчя кубиками льоду, приготованими з натуральних інгредієнтів:

  • для освітлення шкіри виготовляють лід з рисового відвару;
  • для зняття роздратування і почервоніння використовують відвар календули, шавлії або ромашки;
  • при в'янучої шкірі корисні протирання замороженим соком алое вера, розведеним навпіл з мінеральною водою.

Відео: тайська маска для вирівнювання кольору обличчя від Ольги Сеймур

Фотогалерея: натуральні компоненти масок для поліпшення кольору шкіри

Протипоказання и запобіжні заходи

При підборі компонентів для приготування домашніх косметичних засобів для поліпшення кольору обличчя слід пам'ятати, що деякі компоненти мають протипоказання. Так, мед не слід використовувати при купероз, оскільки він має розігріваються дією; сік цитрусових може викликати алергію і спровокувати роздратування, якщо на шкірі є ранки і мікротріщини. Не слід використовувати маски з соком алое під час вагітності, оскільки він має високу біологічну активність і може порушити природні процеси в жіночому організмі.

При використанні коштів домашньої косметології завжди слід прислухатися до відчуттів. Їли маска викликає поколювання, відчуття печіння, а шкіра після застосування червоніє або лущитися, слід або змінити компоненти, або зовсім відмовитися від її використання в подальшому.

Важливо пам'ятати, що все добре в міру. Надто захоплюватися експериментами зі складами домашньої косметики або прийомом полівітамінних комплексів не варто. Перенасичення мікроелементами не піде шкірі на користь, може виникнути стійка алергія і сильне роздратування. У тих ситуаціях, коли комплекс по догляду за особою не надав очікуваної дії, а стан шкіри лише погіршилося, слід звернутися до лікаря для виключення хронічних захворювань.

Мене звуть Олена. Медицина - це моє покликання, але так склалося, що реалізувати своє прагнення допомагати людям, у мене не вийшло. Зате, я мати трьох прекрасних дітлахів, а написання статей на медичну тематику стало моїм хобі. Хочу вірити в те, що мої тексти зрозумілі, і корисні читачеві. Оцініть статтю: поділіться з друзями!

Стаття прочитана 1686 раз (a).

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»