Домашні процедури для розслаблення і краси
Хтось ходить за красою в SPA-салони, але більшість українок все ж влаштовують релакс-сеанси у власній ванній кімнаті - благо косметичних засобів для цього в магазинах повно. А є такі, що використовують для цього дарунки не цивілізації, а природи. Запевняють: ефект точно не гірше. Ці люди ведуть екологічний спосіб життя і вважають, що не потрібно винаходити велосипед, в тому числі, і в косметології - природа давно все придумала за нас. Потрібно тільки до неї прислухатися. Вони поділилися своїми екорецептамі релакс-процедур, а наш консультант - дерматолог-косметолог Оксана Терпелівец - прокоментувала їх ефективність. Отже.
ПІЛІНГ "кропив'яний" шкарпетки
Вікторія Бобровицька, керівник проектів "Клуб прикладної екології" і "Хата бобрів":
"Я - мама двох діток, і у мене не виходить виділяти для себе стільки-то годин в такий-то день. Тому частина процедур влаштовую на ходу. Для пілінгу ніг заливаю на ніч холодною водою будь-які трави з кислинкою (кропиву, чистотіл, кислиці ). На наступний день кладу макуха в шкарпетки, надягаю їх, зверху - целофан. Роблю домашні справи, а години через два знімаю компрес. обполіскувати ноги залишилися відваром, змащую топленим маслом, залишки знімаю серветкою. "Графіка" по цим процедури у мене немає , як і по іншим: як виходить, так і роблю - і раз на тиждень лю, і раз на два.
За руками доглядаю так: тримаю їх кілька хвилин в охолодженому відварі з "кислих" трав, потім змащую або топленим маслом, або медом, розтопленим на водяній бані з додаванням будь-якого ефірного масла.
Для догляду за обличчям використовую скраб з блакитною дніпровської глини, розведеної водою до консистенції сметани, а потім накладаю на обличчя запарений на водяній бані і проціджений овес з додаванням будь-якого жиру. Через хвилин 20 вмиваюся теплою водою.
Для красивого волосся роблю ополіскування: на 0,5 л води - чарочка напою на основі чайного гриба або нежирна сироватка.
І, звичайно ж, я приймаю трав'яні ванни. Іноді заварюю календулу або м'яту (в будь-яких пропорціях) і виливаю в теплу ванну. А іноді прямо так і кладу в ванну ці трави, квіти або загорнуту в мішечок гілочку хвої. І обов'язково запалюю свічки: вогонь насичує простір позитивною енергетикою. А ще для розслаблення кладу в мішечки кукурудзу, квасолю або горох, і поки мию посуд, тупцюю по ним - виходить масаж стоп. Коли є час, люблю полежати на цих мішечках - відмінний масаж спини. Взагалі зерна - це біопозитивних матеріал. Тому контакт з ними насичує живою енергією. Той же ефект дають мішки з сіном. Я купую його у фермерів. Але можна зробити хоча б мішечок зі звичайною гречкою і просто хвилин 20 в день на ньому сидіти ".
КОМЕНТАР:
Компрес травами ороговілі ділянки практично не видаляє. Для цього потрібно потерти ноги сіллю.
Масло - живить, мед і вівсянка (важливо зварити її до стану кашки) - пом'якшують шкіру. Але перед використанням меду треба провести тест: нанести його на внутрішній згин ліктя. Якщо через 15 хвилин не з'явилося почервоніння, свербіння, то мед використовувати можна.
Глина - підсушує шкіру і абсорбує токсини. Тому хороша в догляді за жирною шкірою. Але часто жінки помилково приймають шкіру за жирну, далі доглядають за нею як за жирною, тобто неправильно, і утворюється замкнене коло . Тому без консультації з дерматологом-косметологом я б не радила застосовувати глину.
Дріжджі в зазначених напоях живлять шкіру голови, а кислинка відновлює мікрофлору (адже все миючі засоби - це лужне середовище), стимулює місцевий імунітет і відлущує залишки мертвої шкіри. Завдяки всьому цьому шкіра нормально дихає і харчується, а значить - волосся буде рости здоровими.
Масаж зернами працює за рахунок впливу на рефлексогенні зони на стопах, а ось для масування м'язів спини це занадто дрібний "масажер".
[Tourism1]
КРАЩИЙ СКРАБ - зацукровані МЕД
Вікторія Камнева, мешканка родового поселення в Криму Світле (поселенці живуть тільки за рахунок свого господарства, в побуті використовують тільки натуральні продукти).
"Щоб зробити колір обличчя красивим, я щоранку протираю його замороженим відваром трав. Заварюю ромашку (це антисептик), окремо - м'яту (для заспокоєння) і лимонник (для тонусу), розливаю відвари в формочки - і в морозильник. Протирання і омолоджують шкіру , і підтягують. а очищаю шкіру обличчя раз на тиждень сумішшю глини, соку лимона (чітких пропорцій немає, головне - щоб консистенція кашки була), пари крапель будь-якого ефірного масла і декількох крапель оливкової. Накладаю її на вологу шкіру, а через хвилин 15 змиваю . В якості скрабу для тіла вико ьзую зацукровані мед, але перш - розпарюють в лазні. А після (та й не тільки) п'ю чай з чайної троянди. Від нього поліпшується колір шкіри ".
КОМЕНТАР:
Протирання льодом надають ефект контрастного душу, за рахунок чого поліпшується мікроциркуляція в судинах шкіри обличчя і, як наслідок , Її харчування і колір. Протипоказана процедура, якщо на шкірі є ранки або гнійники. А ось поширена думка, що вона зашкодить при купероз (порушення кровообігу в шкірі) - помилково. Для цього вплив холоду має бути тривалим, скажімо, прогулянка на морозі.
Лимон в масці надає відбілюючий вплив, нормалізує кислотно-лужний баланс шкіри, а також підвищує місцевий імунітет шкіри.
Мед живить, а щоб посилити його очищаючі властивості, наносити його треба не розтираючими рухами, а поплескували.
Чай з троянди підсилює роботу нирок, за рахунок чого організм посилено очищається від токсинів, крім того - нормалізує роботу печінки, тобто оздоровлює.
Свої рецепти по розслабленню і відновленню шліть до редакції на адресу [email protected] .
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram