Весна - прекрасна пора для скі-туру.
Андрій Абрамов, прорайдери брендів Marmot і Black Diamond в Росії, ділиться своїми практичними рекомендаціями щодо скі-туру.
1. У скі-турі більшу частину часу займає ходьба вгору, це потрібно розуміти і любити. Почасти тому всі елементи спорядження намагаються полегшити. Але спробувати можна на будь-яких лижах .
З сноубордом складніше, крім того, що його потрібно розпиляти на дві половинки (бажано уздовж), потрібні додаткові адаптери для установки кріплень.
2. Для ходьби вгору лижникам потрібні спеціальні кріплення і черевики - найпопулярніші виробники кріплень Дінафіт, Фрітша, Маркер. Зручніше у використанні пін-кріплення, варіант з рамою хороший для нетривалих підходів.
Пін-кріплення вимагають спеціальних закладних в передній і задній частинах черевик, але за рахунок цього вони важать 200-1000 г пара, тоді як кріплення з рухомою рамою починаються з 1700 р пара (зате до них підходять звичайні черевики ).
До додаткових нюансів відноситься можливість перемикання з режиму ходьби в режим катання і назад. Все Дінафіти перемикаються поворотом п'яти кріплення на 90 градусів, відповідно переключитися з катання в ходьбу можна, тільки вистегнув попередньо черевик. У рамних маркерів перемикач знаходиться під рамою, так що всі операції також супроводжуються вистьобує. У Маркер Кінгпін, Фрітчі і Саломон / АТОМІК можна перемикатися в обох напрямках, що не вистегівая (це іноді буває корисно).
Черевики для скі-туру відрізняються не тільки зменшеною вагою, але і широким діапазоном рухливості в режимі ходьби, інакше вгору ходити не зручно, так що в рейсових жорстких черевиках далеко не піти, хоча вони і встегнуться в рамні кріплення.
Для шанувальників сноуборду є широкий вибір Сплітборд і спеціальних кріплень до них, черевики підходять будь-які.
3. камус - ще одне нове слово в лексиконі любителя скі-туру. Його наклеюють на ковзаючу поверхню на підйомі (і намагаються не забути зняти перед спуском). Головне, щоб камус був уже лижі і не вилазив в область кантів. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією.
Якщо ви збираєтеся підрізати камус за формою лижі, то потрібно купувати, орієнтуючись на найширше місце (зазвичай носок лижі). Ледачі можуть орієнтуватися на найвужче місце (зазвичай талія лижі) і не обрізати, або шукати камуса, випущені під конкретні лижі. камуса корисно сушити в кінці дня.
4. На підйомі зазвичай не холодно, але при відпочинку і спуску бажано мати більш теплий одяг. Наявність декількох шарів і їх правильне комбінування - це шлях до комфорту.
Штани розміру XXL стильно виглядають на підйомнику і в парку, але при підйомі пішки будуть швидше заважати, та й глядачів навколо трохи, так що крій одягу зручніше більш спортивний.
5. Набір обладнання для пошуку в лавині необхідно не тільки мати, а й вміти ним користуватися. Нагадаємо, що в нього входять бипер, щуп і лопата .
6. Палки-телескопи зовсім не обов'язкові для скі-туру, можна успішно ходити зі звичайними.
Як не дивно, іноді безпечніше підніматися без лиж. Для цього зручно мати спеціальний рюкзак , На який можна їх зручно прикріпити.
Про всяк випадок корисно мати в рюкзаку легкі кішки (Є ще спеціальні кішки, які кріпляться до кріплень). термос і пара бутербродів будуть не зайвими, до кінця підйому зазвичай розігрується апетит.
7. Для початку краще потренуватися в межах курорту. Так ви звикнете з камусами , Механізмом перемикання кріплень і черевиками, технікою переміщення вгору. Також є шанс знайти нових друзів по захопленню.
8. Підніматися зручніше в сонцезахисних окулярах , А для спуску бажано мати в рюкзаку маску .
9. Використання шолома підвищує безпеку. При підйомі фіксуйте його на рюкзаку, щоб всередину не потрапляло сніг, і не забувайте вдягати на узвозі.
10. Курси першої медичної допомоги можуть дати знання, необхідні далеко від цивілізації. Бажано відвідати і курси лавинної безпеки.
Пам'ятайте, що потрібно думати про безпеку не тільки на спуску, а й при виборі лінії підйому.
Нам буде приємно, якщо Ви розповісте про нашій статті друзям.