- Хімічний склад і властивості лак емалей.
- Відмінні характеристики емаль лаків.
- Класифікація алкідних емалей.
- Опис алкидной емалі ГФ-230.
- Склад і застосування алкидной емалі ПФ-133.
- Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-115.
- Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-223.
- Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-253.
- Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-126.
- Склад і сфера застосування матових лак емалей.
- Склад і сфера застосування аерозольних емалей.
На даний момент на ринку представлений великий вибір лак емалей різних виробників. Затребуваність і популярність цього товару пояснюється такими його характеристиками як універсальність, стійкість до зношування і яскравість кольорів. Підійде лак емаль для внутрішніх і зовнішніх робіт. Після обробки лак емаллю різного складу, поверхня може ставати глянсовою, матовою і сатиновою.
Хімічний склад і властивості лак емалей.
Технологія виробництва цієї продукції передбачає використання алкидного лаку і різних органічних розчинників і спеціальних наповнювачів. Крім цих складових до складу може входити пігмент певного кольору. Добавками спеціального призначення в основному є особливі антисептики і протигрибкові добавки, які здатні захистити поверхню, на яку вони наносяться від цвілі і грибкових уражень. Переважно для лак емалей використовується уайт-спірит як розчинник. Цим же речовиною можна розвести фарбу, якщо вона загусла. Наповнювачем, як правило, виступає пісок, гранітна або мармурова крихта і подібні до них матеріали. Для того щоб використовувати пісок і кам'яну крихту при виробництві лак емалей виробник подрібнює їх до стану борошна.
Одним з основних компонентів алкідних емалей є алкідний лак. Він проводиться в двох різновидах: пентафталевий і гліфталевий. Найбільш затребуваний при виробництві емалей пентафталевий лак. Він складається з густої смоли, розчиненої до певної консистенції в особливому розчиннику, з вмістом рослинних масел, каніфолі і гліцерину. Алкідна емаль виходить шляхом змішування цього лаку з розчинником.
Відмінні характеристики емаль лаків.
Основною особливістю їх є відмінна еластичність і виняткова довговічність. Невеликий час повного висихання лаку дозволяє використання їх в середині приміщень і в тих випадках, якщо роботи повинні бути проведені в стислі терміни. Також, лак емалі після повного висихання зберігають свою ідентичність і не втрачають колір.
Оскільки ці лаки атмосфероустойчива, вони можуть бути використані і для проведення робіт поза приміщеннями. Зміни температурного режиму і перепади вологості не страшні емаль лаків.
застосовуючи фарбування лак емаллю можна попередити корозію різних металевих поверхонь. Це можуть бути двері, вікна, радіатори опалення і навіть меблі. Також лак емалі очищаються звичайні миючі засоби та можуть використовуватися для обробки поверхонь у ванних кімнатах, лазнях і басейнах.
Класифікація алкідних емалей.
Класифікація лак емалей проводиться виходячи з їх властивостей, способів і області застосування лак емалі. Кожен вид лак емалі маркується буквено-цифровим кодом. По ньому можна визначити категорію емалі. Наприклад, алкідна емаль ПФ-120 матова біла означає наступне: ПФ - пентафталевая (основа емалі); цифра 1 відображає можливість застосування для вуличних робіт, а цифра 20 - номер за каталогом.
Інші цифрові позначення мають таки значення:
«0» говорить нам про те що перед нами грунт емаль, призначена для грунтовки поверхонь;
2 - емаль, сфера застосування якої обмежується роботами всередині приміщень;
3 - консерваційні служать для тимчасової пломбування обладнання;
4 - водостійкі фарби;
5 - спеціальні фарби, які містять в своєму складі речовини, що визначають наявність у готового виробу особливих характеристик.
6 - емалі стійкі до паливно-мастильних матеріалів;
7 - фарби, стійкі до хімічного впливу;
8 - термостійкі фарби;
9 - фарби для електропроводки і електроізоляції.
Опис алкидной емалі ГФ-230.
Як можна зрозуміти з маркування товару, ця емаль проведена на основі гліфталевого лаку. Вона використовується для робіт усередині приміщення. Нею фарбують стелі і стіни. Виходячи з того, що ця емаль не витримує різні фізичні дії, нею не рекомендується розкривати підлогу. Перед роботою емаль потрібно розбавити уайт-спіритом або скипидаром. Гліфталева емаль ГФ-230 має велику колірну гамму - від кремових до темних кольорів. Наноситься емаль за допомогою кисті, валика або розпилювача. Сохне вона близько доби і має виражений запах лаку.
Склад і застосування алкидной емалі ПФ-133.
Вона використовується для фарбування металевих поверхонь або поверхонь, оброблених ґрунтовкою . Наносити її потрібно в два шари. Повне висихання відбувається вже через 2 години. Виробляється в 15 не надто яскравих відтінках. Термін служби складає 5-6 років без тріщин і деформацій.
Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-115.
Використовується для зовнішніх робіт. Підходить для фарбування металевих, дерев'яних та інших поверхонь. Необхідно цю емаль наносити в два шари. Виробляється в 24 відтінках, наноситься пензликом або розпилювачем. Середній час висихання 8 - 24 години. Поверхня, оброблена цієї емаллю, має приємний блиск і яскравий, насичений колір.
Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-223.
Призначена для використання для внутрішніх робіт по фарбуванню дерев'яних і металевих поверхонь. Ця емаль відмінно підходить для фарбування радіаторів, має 17 відтінків і здатна приховати стару фарбу. Прекрасно переносить перепади температур. У разі необхідності її можна розбавити сольвентом, бензином або ксилолом. Сохне 30-36 годин. Має неприємний їдкий запах.
Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-253.
Застосовують для фарбування погрунтованих дощатих підлог . Наносять пензлем у два шари. При необхідності можна розбавити скипидаром або бензином. Сохне досить швидко. Поверхня після фарбування стає рівною і глянсовою.
Склад і сфера застосування алкідні емалі ПФ-126.
Для неї передбачено виробником використання спільно з наповнювачем НФ-1. Він служить для прискорення процесу затвердіння. Спосіб застосування - нанести пензлем або за допомогою вали в два шари. Необхідна проміжна сушка в 30-40 хвилин. Для досягнення кращого результату поверхню, перед нанесенням цієї емалі, слід прогрунтувати розведеної уйат-спіритом емаллю.
Склад і сфера застосування матових лак емалей.
Алкідна емаль матова використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт. Вона має підвищену міцність, стійкістю до води, миючих засобів. Витримує перепади температури в діапазоні від -50 до + 60о С. В разі згущення її можна розбавити сольвентом або уайт-спиритом.
Склад і сфера застосування аерозольних емалей.
Такі емалі відрізняються зручністю застосування. Вони прекрасно для будь-яких поверхонь і швидко сохнуть. В середньому від 3 до 5 годин. Сфера застосування цієї емалі дуже широка - від різних дрібниць в будинку до фарбування велосипеда.