Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Фіаніт. Що являє собою штучний діамант?

  1. вирощування псевдобрілліантов
  2. нюанси термінології
  3. Родом из СССР
  4. заплямована репутація
  5. Отже, як розпізнати лжебрілліанти:
  6. Що ще почитати по темі?

Але захмарна ціна на даний предмет жіночих мрій для багатьох просто непідйомна. Чи повинні жінки залишатися без «друзів»? Або їх зможуть замінити штучні аналоги - фіаніти ?

вирощування псевдобрілліантов

Фіаніти, за словами ювелірів, виробляють для імітації дорогоцінного каменю - діаманта . Це синтетичний матеріал, схожість якого з «кращим другом дівчат» надає особлива діамантове ограновування. Штучний камінь схожий і за деякими характеристиками (в т.ч. показниками заломлення) з природними, справжніми діамантами. Тому майстерно і якісно створений фианит часом під силу «розсекретити» тільки професіоналові.

Всі властивості, що роблять фіаніти гідної і доступною заміною діамантів, задаються камінню в лабораторних умовах. Процес вирощування аналогів дорогоцінних каменів складний, копіткий, але результат того вартий. До слова, майбутнім псевдобрілліантам навіть можна «здавати» певний колір, завдяки додаванню різних елементів. Фіаніти можуть бути всіляких відтінків червоного, жовтого, зеленого, рожевого і т. Д.

Але захмарна ціна на даний предмет жіночих мрій для багатьох просто непідйомна

фото: Depositphotos

нюанси термінології

При зовнішній схожості фианит багато хто плутає не тільки, як хотілося б, з діамантом. Деякі помилково вважають, що цей камінь має щось спільне з циркону, стразами і навіть цирконієм. Щоб не допускати подібної помилки, слід відразу прояснити деякі моменти:

  • Циркон (зовні досить схожий на діамант камінь) має природне походження на відміну від штучно створеного фіаніту.
  • Страз ж і зовсім всього лише гірський кришталь, а то і просто скло, огранений зразок діаманта.
  • А вже цирконій (як іноді «обзивають» вставки в ювелірних виробах) і поготів не має ніякого відношення до ювелірній справі. Оскільки ця назва металу, елемента періодичної системи Менделєєва .

фото: Depositphotos

Родом из СССР

До речі, мало кому відомо, що можливості придбати ювелірні прикраси з «майже діамантом» ми зобов'язані радянським вченим-інженерам. І, як не дивно, при створенні першого фіаніту у них і в думках не було використовувати його в ювелірній справі. Тільки з часом підприємливі люди звернули увагу на «зовнішність» каменю. Його огранили, як надають огранювання алмазу для отримання діаманта, і результат перевершив очікування.

Таке початкове нехтування зовнішніми даними фіаніту пояснюється тим, що камінь розроблений був у Фізичному інституті академії наук в якості ідеального кристала (на зміну діаманту). Передбачалося, що він зможе замінити дорогий натуральний камінь в лазерах. Що цікаво: в назву штучного каменю лягла абревіатура місця роботи його винахідників (ФІАН ім. П. Н. Лебедєва).

фото: Depositphotos

заплямована репутація

На жаль, деякі несумлінні ювеліри використовують зовнішню схожість фианитов і діамантів в корисливих цілях. Вони видають синтетичний аналог діаманта за справжній, тобто фианит виступає не як більш фінансово доступний замінник коштовного натурального каменю, а як його підробка. Це, звичайно, не робить честі фіаніти.

Щоб не потрапити в майстерно розкинуті мережі нечистих на руку ювелірів (а адже блиск фіанітів, як і діамантів, миттєво затьмарює все і на час відключає здатність у жінок тверезо мислити), потрібно запам'ятати кілька хитрощів. Вони засновані на відмінностях в характеристиках каменів, їх будову, хімічний склад і т. Д.

фото: джерело

Отже, як розпізнати лжебрілліанти:

1. Оскільки, фіаніт, природно, поступається по твердості самому твердому в світі каменю діаманту, то його нескладно пошкодити, подряпати. Тому, якщо під рукою виявився справжній діамант, їм можна спробувати провести по передбачуваному діаманту: фіаніт миттєво видасть себе - на ньому залишиться подряпина.

2. Пильне око допоможе в «викритті» фіаніту, що видається за дорогоцінний камінь. Діаманти, незважаючи на всі свої достоїнства, все-таки створені природою, а тому не ідеальні. У них є незначні включення або ж дефекти (що описується параметром «чистота каменю»), в той час як штучно створений фианит бездоганний.

Що ще почитати по темі?

Штучні замінники алмаза. Скільки їх?
Коли діаманти стали кращими друзями дівчат?
Діаманти - найкращі друзі дівчат. Що кажуть про автоледі її прикраси?

Чи повинні жінки залишатися без «друзів»?
Що ще почитати по темі?
Скільки їх?
Коли діаманти стали кращими друзями дівчат?
Що кажуть про автоледі її прикраси?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»