Часто мами лякаються, коли помічають велике лущення шкіри в перший місяць життя новонародженого. Які є способи допомогти малюкові?
31.01.2014
В перші дні свого життя дитина не надто схожий на рожевощоких вгодованих немовлят зі сторінок журналів, які майбутні батьки вивчають заздалегідь.
Форма голови, колір шкіри і синіючі ніжки і ручки можуть налякати молодих мам. А коли справа доходить до лущення шкіри новонародженого, майже всі батьки б'ють на сполох. Однак, чи потрібно так лякатися?
Суха шкіра новонародженого на голові і навіть всьому тілі - нормальне явище. У період вагітності малюк перебував у навколоплідних водах і був покритий спеціальним мастилом, що захищає його. Після пологів через прямого контакту шкіри з повітрям, її верхній шар отшелушивается.
Незважаючи на те, що суха шкіра у новонароджених - це нормально, їй все ж необхідний деякий догляд.
Змащуйте шкіру топленим маслом, розігрітим в долонях. Це прекрасний засіб від будь-яких лущення у малюка, до того ж воно абсолютно натурально і не містить в собі ароматизаторів і добавок. Для цієї ж мети ви можете використовувати прокип'ячене на водяній бані рослинне масло, проте воно гірше засвоюється, залишає безліч плям і є продуктом тривалої переробки.
Щоб масаж топленим маслом став для малюка справжнім задоволенням, перед нанесенням зігрійте його в долонях. Після цього легкими рухами обробіть шкіру малюка, особливу увагу приділяючи зонам лущення. Не бійтеся переборщити з кількістю вершкового масла: все, що шкіра не зможе увібрати за 3-5 хвилин, можна промокнути сухою серветкою. По закінченню процедури ви помітите, що ваш малюк ще більше пахне молочком, ніж зазвичай, і його шкіра стала дуже м'якою і ніжною. Повторюйте процедуру щодня, поки є необхідність.
Автор статті
Акіньшина Світлана Володимирівна
акушер-гінеколог, гемостазіології, кандидат медичних наук
При виникненні додаткових питань, неясностей і складнощів, а також для запису на консультацію звертайтеся до фахівця Медичного жіночого центру - Акиньшиной Світлані Володимирівні - за номером телефону
+7 (495) 150-36-41
або заповніть форму
Які є способи допомогти малюкові?Однак, чи потрібно так лякатися?