Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Джон Данкер - Гавайська гітара. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

З'явившись на радянській естраді в 1929 році, гавайська гітара була в моді з 1930-х по 50-і роки

З'явившись на радянській естраді в 1929 році, гавайська гітара була в моді з 1930-х по 50-і роки. У російській мистецтві гри на гавайської гітарі найбільш відомими були два музиканта: москвич Іван Дмитрович Троянів і ленінградець Джон Данкер. Джон Данкер - популярний виконавець на банджо і гавайської гітарі в самому кінці 20-х, в 30-е, в 40-і роки. Ось як писали про нього в різних джерелах: «ленінградець Джон Данкер, у фраку, з прямим проділом в густому волоссі, грав на яке щойно стало у нас відомої гавайської гітарі. Її співаючий, трохи носової звук надавав виступу незвичайний, екзотични-ський характер ». «Красень чоловік, підкорювач жіночих сердець». Артист, що з'явився зі своєю гавайської гітарою на радянській естраді за часів НЕПу, являв своїм костюмом, зовнішнім виглядом, набріолінені проділом підкреслену елегантність ... Більше, до Сожу-лення, ніяких відомостей з біографії Данкер знайти не вдалося. Невідомі навіть дати його життя. ДЖОН Данкер - це дзвінкий «іноземний» артистичний псевдонім ленінградського гітариста ... СОКОЛОВА Івана Миколайовича (за іншими іст. - Івановича).

Гастролі Джона Данкер проходили по всій країні. Виступав він і в Свердловську. Але то були сольні, а збірні концерти, в яких тенор співав «Серце красуні» або «Пісня моя летить з благанням», а фокусник витягав звідусіль кульки, ковтав запалені цигарки і пускав дим з вух. Але гавайський гітарист в них був все ж цвяхом програм-ми. Мікрофонів в залах, де проходили такі концерти, тоді, звичайно ж, не було, і слу-Шатель насолоджувалися природним звучанням музичних інструментів і людського голосу. Фірмою грамзапису «Мелодія» на протязі багатьох років випускалася серія «Ан-тологія радянського джазу». У цій серії вийшло понад два десятки дисків-гігантів з му-зикой ретро, ​​тобто реставрованих записів 1920-50-х років. На самому першому диску серії символічно названому «Перші кроки», відразу ж зустрічаємося з гавайської гітарою: звучить п'єса «Гавайское відлуння», в обробці Олександра Цфасмана для гавайської і фортепіано, записана Данкер і Цфасманом в 1929 році. Автор музики - Ліліукалані. Прізвище, ко-торая, на жаль, нам нічого сьогодні вже не говорить. В кінці 20-х років небезизвестного А.Цфасман виступав не тільки як керівник АМА-джазу та його соліст, але і як учасник інструментального дуету з Джоном Данкер. Гавайська гітара Івана Миколайовича (по естраді - Джона) Данкер представлена на багатьох грамофонних записах кінця 20-х - початку 30-х років - «Гавайское відлуння» (обробка А. Цфасмана, МТ 157 - 1929 г.)

Відомий музикант Я.Скоморовскій в 1931 році дебютує зі своїм власним оркестром в готелі "Європейська" в Ленінграді. До репертуару були включені твори в переважній більшості зарубіжних авторів, в основному німецьких. Вокалістом оркестру був в той час Іван Миловидов, на гавайської гітарі грав "людина-оркестр" Джон Данкер, що грав в джаз-оркестрі і на банджо. Джаз Скоморовського записав в 1932 - 1933 роках в студії Музтреста понад сорок творів, випередивши за кількістю записів свого колишнього партнера і конкурента Утьосова з його джазом.

Чимало п'єс Данкер записав на грамплатівки. Колись в Свердловську був трест по кінофікації, який випускав шеллачние патефонні пластинки. Вони були пронумеровані. На одній з них (№ 15) було записано танго «Хто любові не знав» з радянського кіно-фільму 1935 року «Три товариші». Виконував на гавайської Джон Данкер і оркестр, Бези-мянний на платівці. Автор музики - Ісаак Дунаєвський - теж не був названий. Це рідкісна запис. Взагалі, в ті часи дуже часто на етикетках грамплатівок стояло безіменний-ве: «оркестр» / «вальс», «танго». Той же Утьосов з естради гірко жартував, починаючи свої кон-Церта: «Виступає естрадний оркестр ... В дівоцтві - джаз ...» Слово «джаз», як «не на-ше», теж зазнало остракізму. В репертуарі Данкер-Соколова були модні пісеньки, танцювальні мелодії того часу. П'єс серйозних, інструментальних, концертного плану не було. А якщо і гралося щось не пісенне НЕ танцювальне, то це були п'єси, обігрується дуже своєрідне - нявкати - звучання гавайської гітари. Що дало привід одному розсерджений слухачеві під час такого концерту кинути отруйну репліку: «Котячий концерт!»

Як про це йдеться в книзі Бориса Балтера (1961р.) «До побачення, хлопчики!». Дія повісті відбувається в кримському курортному містечку Євпаторії, який прямо автор жодного разу не називає. Це місто, «де багато сонця над вічно мінливої ​​морської рівниною». У повісті багато тимчасових розпізнавальних знаків, які чітко визначають для нас те, що відбувається: літо 1936 року. Влітку курортні містечка наповнені різними знаменитостями, які розважають відпочиваючих і розважаються там самі. На підставі повісті Б.Балтера візьмемо як даність: влітку 1936 року російський «гавайський гітарист» з англійським ім'ям і прізвищем Джон Данкер був на гастролях в Євпаторії.

У Ленінграді в 50-і роки артіллю "Пластмас" була записана пластинка "Бережи моє серце".

Є на ній дуже рідкісна запис - "Кішечка" - коронний номер відомого викон нітелей на гавайської гітарі Івана Соколова, а по естраді - Джона Данкер. Багато люби-ки вважали, що після війни він і не записувався зовсім. А цей запис 1954 року спростував-ет ці твердження.

Використано уривки з програми Свердловської державної телерадіокомпанії (СДТРК) «МУЗИКА НАВКОЛО НАС». Літературно-музична радіопередача з циклу «Мій острів - гітара». Вийшла в ефір: 23 cічня 1994 Автор і ведучий В. Попов.

http://youtu.be/phY_kavX_Qc

Серія повідомлень " ЖЗЛ ":

Частина 1 - Не думай, .. танцюй - Fletcher Sibthorp)
Частина 2 - Марина Цвєтаєва і її адресати
...
Частина 4 - Марина Цвєтаєва і її адресати. закінчення
Частина 5 - "Була ти всіх яскравіше, вірніше і чарівніше ..."
Частина 6 - Джон Данкер - Гавайська гітара
Частина 7 - Неперевершена співачка Стронгілла Іртлач
Частина 8 - Наталі Пушкіна: Нерівний шлюб
...
Частина 21 - Паваротті та Ніколетта. Світлої пам'яті улюбленого тенора
Частина 22 - Євген Светланов - один з видатних музикантів ХХ століття
Частина 23 - Карл Черні. Концерт для фортепіано в 4 руки з оркестром до мажор (1831), op.153
Серія повідомлень " кумири ":
Частина 1 - Марлен Дітріх: «Вище голову!», «Стисни зуби!», «Це - теж пройде»
Частина 2 - Джон Данкер - Гавайська гітара
Частина 3 - Десять хвилин з Сергієм Рахманіновим
Частина 4 - Неперевершена співачка Стронгілла Іртлач
...
Частина 36 - Дощик осінній, поплачь про мене ....
Частина 37 - "Ти украй мене снігом, зима ..." на вірші Ельдара Рязанова
Частина 38 - Сторіччя легендарного скрипаля Ієгуді Менухіна

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»