Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Значення символів в оповіданні А.І. Купріна «Гранатовий браслет»



Є що додати?
Надсилай нам свої роботи, отримуй litr `и і обмінюй їх на майки, зошити і ручки від Litra.ru!

/ твори / Купрін А.І. / Гранатовий браслет / Значення символів в оповіданні А.І. Купріна «Гранатовий браслет»

Олександр Іванович Купрін - один з найталановитіших російських письменників початку 20 століття. Стиль письменника унікальний. Багато тем Купрін сприймав по-особливому, тільки по-своєму. Так, у цього письменника було своє унікальне сприйняття любові, своя філософія цього людського почуття. Він вважав, що справжнє почуття зустрічається в нашому житті дуже рідко, і не багато щасливчики можуть випробувати його.
Я думаю, що Купрін в деякій мірі був ідеалістом і романтиком, так як він вважав, що людина повинна жити в повному розумінні цього слова: любити - означає любити самовіддано, не шкодуючи себе, ненавидіти - значить ненавидіти сильно, непримиренно; захоплюватися - значить захоплюватися щиро, від щирого серця.
На мій погляд, одним з найкрасивіших і психологічність творів Купріна про кохання є розповідь «Гранатовий браслет». Тут розповідається про жертовну любов маленької людини, який дуже щасливий до останніх своїх днів. Він розуміє і цінує, що в його житті була можливість любити.
Любов у творі Купріна дуже яскрава, майже ідеальна. Тут є багато образів-символів, які розкривають ідею розповіді.
Я думаю, що в якійсь мірі символічний в творі образ княгині Віри Миколаївни. Це незалежна, спокійна, холодна красуня: «... Віра пішла в матір, красуню англійку, своєю високою гнучкою фігурою, ніжним, але холодним обличчям, прекрасними, хоча досить великими руками, яку можна бачити на стародавніх мініатюрах».
Віра Миколаївна, незважаючи на свою, зовні благополучну, життя, нещаслива. До чоловіка вона давно не відчуває любові. І хоча це почуття переросло у неї «до тями міцної, вірної, щирої дружби», в глибині душі героїня жадає іншого. Вся її душа прагне випробувати справжню любов. Але, мені здається, їй це не дано. Надто вже вона холодне, розумове і безпристрасна. Не випадково у Віри Миколаївни, незважаючи на всі її спроби, немає дітей. Це ознака не тільки виродження російської аристократії, а й холодності самої героїні. В її житті немає любові, тому немає і плодів цього почуття - дітей.
Взагалі, вся сім'я Віри Миколаївни: вона сама, її сестра і брат - є в оповіданні символами російської аристократії 20 століття. Вона вже зовсім не та, що була в столітті 18 або 19. Ці люди втратили здатність відчувати справжні людські почуття. Це не стільки їхня провина, скільки біда. Може бути, на них подіяв раціональний і прагматичний 20 століття? Сестра Віри Миколаївни, Ганна Миколаївна, відрізняється веселим і бурхливим темпераментом, однак і вона нещаслива в шлюбі. Свого багатого, але дурного чоловіка ця жінка зневажає. Вона заводить романи, фліртує направо і наліво, але щастя від цього не відчуває. У Ганни Миколаївни є діти, але вони слабкі здоров'ям і занедбані матір'ю. Брат, Микола Миколайович, неодружений і взагалі не збирається одружуватися. У нього дуже раціональний підхід до жінки і шлюбу взагалі.
Символічний пейзаж на початку розповіді. Він являє собою опис осінньої природи. Рання осінь прекрасна, але в кожному подиху вітерця відчувається в'янення і вмирання. Як і модний на початку 20 століття декаданс, осіння природа говорить нам про красу смерті. Так і герої оповідання. Вони виховані, освічені, красиві, але духовно вони гинуть, тому що не вміють любити.
Але, одна з небагатьох, Віра Миколаївна здатна оцінити любов Желткова. Більше того, до неї приходить усвідомлення, що палке почуття бідного чиновника - це та велика любов, яка повторюється «тільки один раз в тисячу років». В кінці розповіді княгиня Шеїна відчуває всю велич, всю глибину і істинність почуття Желткова. Слухаючи сонату №2 Бетховена, Віра Миколаївна плаче, шкодуючи і, в той же час, очищаючи свою душу. Ця жінка стає символом любові для бідного матеріально, але душевно багатої людини.
Особливе значення в оповіданні має образ «огрядного, високого, срібного старця» - генерала Аносова. Саме ця людина, людина минулого століття, змушує Віру Миколаївну поставитися до любові таємничого незнайомця більш серйозно. Генерал Аносов - носій іншої життєвої філософії. Він ще надає значення почуттям, душі. Для нього любов - головне в житті. Саме цього героя належать пророчі слова: «... Може бути, твій життєві шлях, Вірочка, перетнула саме така любов, з якою марять жінки і на яку більше не здатні чоловіки».
Звичайно ж, одним з найяскравіших символів в оповіданні є образ гранатового браслета: «Він був золотий, низькопробний, дуже товстий, але дутий і із зовнішнього боку весь суцільно вкритий невеликими старовинними, погано відшліфованими гранатами, ...., Кожен завбільшки з горошину».
Любов, яку символізує браслет, не підкоряється ніяким законам і правилам, вона протистоїть всім засадам суспільства. Навіть смерть не здатна знищити її. Чиновник Желтков приймає своє почуття як божий дар: «Не винен, Віра Миколаївна, що богу завгодно послати мені, як величезне щастя, любов до Вас». Він любить безнадійно, жертовно, нічого не вимагаючи натомість. Навіть з життя цей герой іде з великою любов'ю в серці, зі словами, які стають ключовими в творі: «Хай святиться ім'я Твоє!»
«Гранатовий браслет» - прекрасне оповідання про велику нерозділеного кохання, яка «повторюється тільки один раз в тисячу років». Це твір наповнений символами, що дозволяють зрозуміти думки самого автора, розібратися в його життєвої філософії.


0 людей, які переглянули цю сторінку. Зареєструйся або увійди і дізнайся скільки людина з твоєї школи вже списали цей твір.



Дивіться також за твором "Гранатовий браслет":


Є що додати?
Може бути, на них подіяв раціональний і прагматичний 20 століття?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»