Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Купрін А.І. "Гранатовий браслет"

  1. короткий аналіз
  2. Історія створення
  3. Тема
  4. композиція
  5. Жанр

959

Повість великого генія любовної прози А. І. Купріна «Гранатовий браслет» можна інтерпретувати по - різному, розмірковуючи на тему, хто тут справжній герой. Думка критиків розходиться в цьому питанні, одні вважають героєм Желткова, будь-якими способами старається довести свою любов, але і заявити про своє існування, інші віддають перевагу чоловікові героїні, який просто хоче, щоб його дружина була щаслива. Розібратися в цьому допоможе аналіз твору за планом. Даний матюкав можна використовувати при підготовці до ЄДІ з літератури в 11 класі.

короткий аналіз

Рік написання - 1910 р

Історія створення - За основу сюжету письменник взяв реальну історію, розказану їм одним з його друзів.

Тема - Головна тема цієї повісті - любов, нерозділене і справжня.

Композиція - В експозиції починається дія, що знайомлять з героями повісті, слідом відбувається зав'язка, коли Віра Миколаївна отримує в подарунок гранатовий браслет. Особливості композиції у використанні символів, таємних смислів. Тут і сад, який описаний в пору в'янення, і новели, сам браслет, головним символом є соната Бетховена, що проходить лейтмотивом повісті. Йде розвиток дії, вмирає Желтков, і кульмінаційним моментом звучить соната Бетховена, і - розв'язка.

Можливо, вам також буде цікава стаття: Купрін «Олеся» (короткий зміст читати)

Жанр - Важко визначити жанрову сутність «Гранатовий браслет» За своєю композицією, що складається з тринадцяти глав, його можна віднести до жанру повісті, а сам письменник вважав, що «Гранатовий браслет» - розповідь.

Напрямок - У повісті все підпорядковано напряму реалізму, де відчувається легкий наліт романтизму.

Історія створення

Історія створення повісті має реальну основу. Коли - то письменник перебував в гостях у свого знайомого, де вони розглядали сімейні фотографії. Знайомий розповів історію, яка трапилася в його родині. Який - то чиновник закохався в його мати, він писав їй листи. Одного разу цей дрібний чиновник надіслав в подарунок коханій жінці яку - то дрібничку. З'ясувавши, хто цей чиновник, йому зробили навіювання, і він зник з горизонту. Купріну в голову прийшла ідея прикрасити цю розповідь, більш докладно охопивши любовну тему. Він додав романтичних ноток, підніс кінцівку і створив свій «Гранатовий браслет», залишивши суть розповіді. Рік написання повісті - 1910 а в 1911 році повість була опублікована у пресі.

Тема

Олександр Купрін вважається неперевершеним російським генієм любовної прози, їм створено безліч творів, що оспівують любов в будь-яких її проявах.

В «Гранатовий браслет» аналіз повісті підпорядкований цій улюбленій автором темі, темі любові.

По суті, в цьому творі розглядається моральна проблематика відносин, пов'язаних з любовними стосунками героїв повісті. У цьому творі всі події пов'язані з любов'ю, в цьому навіть сенс назви цієї повісті, так як гранат - це символ любові, символ пристрасті, крові і гніву.

Можливо, вам також буде цікава стаття: Аналіз твору «Сон смішної людини»

Письменник, даючи таку назву своїй назві, відразу дає зрозуміти, чому присвячена основна думка розповіді.

Він розглядає різні форми любові, різні її прояви. Кожна людина, описаний письменником, по - різному ставиться до цього почуття. Для кого - то, це просто звичка, соціальний статус, поверхневе благополуччя. Для іншого - це те єдине, справжнє почуття, пронесене через все життя, заради якого і варто було жити.

Для головного героя Желткова, любов - священне почуття, заради якого він живе, розуміючи, що любов його приречена на безмовність. Обожнюю коханої жінки допомагає йому переносити всі життєві негаразди, вірити в щирість своїх почуттів. Віра Миколаївна для нього - сенс усього його життя. Коли Желткову сказали, що своєю поведінкою він компрометує улюблену жінку, чиновник зробив висновок, що проблеми соціальної нерівності будуть стояти на його шляху до щастя завжди, і наклав на себе руки.

композиція

Композиція повісті містить безліч таємних смислів і символів. Гранатовий браслет дає яскраве визначення всепоглинаючої темі пристрасної любові, визначення його як крові, дає зрозуміти про те, що ця любов може бути руйнівною і нещасної, гнів - призвів до самогубства Желткова.

В'яне сад нагадує про в'янучої любові Віри Миколаївни до свого чоловіка. Малюнки і вірші в сімейних записках її чоловіка - історія його кохання, щирої і чистої, що не зазнала жодних змін за весь час їхнього спільного життя. Незважаючи на її згасаюче пристрасть і прохолодне ставлення до нього, він продовжує любити свою дружину по - справжньому.

Генерал Амосов вважає за краще ділитися з співрозмовниками розповідями про кохання, що теж символічно. Це єдина людина в творі, правильно розуміє справжню сутність любові. Він - великий психолог, знавець людських душ, ясно бачить все їх таємні і явні помисли.

Можливо, вам також буде цікава стаття: «451 градус за Фаренгейтом» - роман-антиутопія Рея Бредбері

Через увесь твір червоною ниткою проходить друга соната Бетховена, головний символ всієї повісті. На тлі музики розвивається дію. Фінальне звучання сонати є сильним кульмінаційним моментом. Твір Бетховена розкриває всі недомовленості, все потаємні думки і почуття героїв.

Зав'язка дії - Віра Миколаївна отримує подарунок. Розвиток дії - брат і чоловік йдуть з'ясовувати стосунки з Жовтковим. Головний герой твору, залишається в стороні протягом всієї розповіді, закінчує життя самогубством. Кульмінаційний момент - звучить соната Бетховена, і до Віри Миколаївни приходить усвідомлення свого життя.

Купрін майстерно закінчує свою повість, привівши всі дії до розв'язки, де розкривається справжня сила любові.

Під впливом музики прокидається спляча душа Віри Миколаївни. Вона починає розуміти, що прожила, по суті, безцільне і марну життя, весь час створюючи видиме благополуччя щасливої ​​родини, а справжня любов, яка супроводжує її все життя, пройшла повз. Під впливом музики прокидається спляча душа Віри Миколаївни Те, чого вчить творіння письменника, кожен вирішує по - своєму, тут все залежить від читача. Тільки він вирішує, в чию користь зробити вибір.

Жанр

Твір великого письменника складається з тринадцяти розділів, відноситься до жанру повісті. Письменник вважав, що це - розповідь. Період подій триває протягом тривалого часу, в ньому задіяна велика кількість персонажів, і воно повністю відповідає прийнятому жанру.

Схожі записи:

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»