Дослідницька компанія Nielsen Company ділиться даними: середньостатистичний американець щодня проводить перед екраном 10 годин 38 minutes. Росіяни не сильно відстають. Екран смартфона - перше, що більшість з нас бачать при пробудженні, і останнє, перш ніж лягти спати.
Протягом дня погляд постійно переключається: з екрану комп'ютера на смартфон, потім на телевізор, з нього - на планшет. Ви напевно помічали, що до кінця дня очі відчувають дискомфорт, а погляд ніби затуманений. Для цих неприємних відчуттів навіть є спеціальна назва: комп'ютерний зоровий синдром.
Важливо пам'ятати, що симптоми на зразок головного болю, втоми - це не просто тимчасовий дискомфорт. Якщо очі знаходяться в постійній напрузі, з часом зір може погіршитися, а ризик розвитку короткозорості збільшиться - така ціна постійного перебування онлайн. Якщо скоротити кількість годин перед комп'ютером, планшетом і телевізором - варіант не для вас, то корисно обзавестися спеціальними окулярами.
Навіщо вони потрібні?
Перш за все окуляри для роботи за комп'ютером захищають очі від впливу відблисків, підвищують контрастність і знімають напругу. Також вони роблять картинку більш чіткої і легкої для сприйняття.
Як вони працюють?
В окулярах для роботи за комп'ютером головне - це покриття, а не їх форма і товщина лінзи. Перш за все вони повинні захищати від відблисків. Подразнюючу очей мерехтіння виходить не тільки від монітора, але і, наприклад, від вікон і навколишніх робоче місце предметів. Спеціальний захисний шар з прояснюючим шарами знижує вираженість відблисків і розслабляє очей.
У якісних лінзах також використовується фільтр блю-блокер - він затримує шкідливий для зору синє світло від моніторів, комп'ютерів та інших девайсів, але безперешкодно пропускає інші промені. До речі, саме блакитне світло - причина перевтоми і зниження чіткості зображення, так як потрапляючи на сітківку, він пригнічує інші кольори.
Як підібрати?
Для покупки цього корисного аксесуара не потрібні особливі показання. Дискомфорт і втома очей - вже вагома причина. Але перш ніж відправлятися в магазин оптики, проконсультуйтеся з офтальмологом. Він допоможе вибрати відповідну пару. Якщо у вас вже є проблеми із зором, можна знайти противідблискуючі варіанти з корекцією.
Вибір очок також залежить від цілей: якщо ви працюєте з текстами, підійдуть моделі, які посилюють контраст і приховують півтони, а якщо з графікою - підсилюють півтони.
І не варто забувати про універсальні рекомендації для тих, хто проводить багато часу за комп'ютером: бажано сидіти не ближче ніж в 50 сантиметрах від монітора, а кожні дві години робити п'ятнадцятихвилинний перерву. Щоб змінити фокус, можна пройтися по офісу, поговорити з колегами.
Окуляри 5220 Matsuda а / к (пл)
,
для роботи на ПК, в пластиковій оправі з скляними лінзами.
ціна: від 600 руб.
Окуляри 5096 Matsuda (а / к)
,
для роботи на ПК, в металевій оправі зі скляними лінзами.
ціна: від 600 руб. Інтернет-магазин оптики «Окуляри Оправи», Москва, вул. Ділова, 11, 2, +7 (800) 250-54-14, www.vicarservice.ru
Як вони працюють?
Як підібрати?
Навіщо вони потрібні?
Як вони працюють?
Як підібрати?