Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Войлоковаляніе, етапи, підготовка, способи

  1. задумки
  2. валяємо
  3. вироби

Кожен знає повсть з дитинства Кожен знає повсть з дитинства. Хто не носив валянки? Це одночасно древній і сучасний матеріал, що втратив своє значення в зв'язку з появою матеріалів, які прийшли з новими технологіями у виробництві. Але тепер все інакше. Цінність його відроджується. Дуже повільно, потихеньку цінний натуральний метеріал воззвращается в наше життя. І починається це повернення знову ж з валянок. Уже все більше молоді і дорослих носять це взуття не тільки в селах, але і мегаполісах. Що говорити, - морози змушують переглянути своє ставлення.

Повсть - щільний текстильний нетканий матеріал з валяного вовни або із синтетичних волокон. Виготовляється у вигляді полотнищ різної довжини і товщини, в залежності від призначення.

Матеріал, з якого може бути виготовлений повсть - це вовна, причому найкраще овеча. Вовняні волокна мають верхній лускатий шар - кутикулу. Завдяки йому волокна можуть зчіплюватися одна з одною під впливом гарячої води і пари. При цьому сплутуються, переплітаються. На цьому заснований принцип войлоковалянія. Сорти повсті, які виготовляють з тонкого пуху кіз або кроликів, називають "фетр".

Сьогодні художники по повсті користуються всіма відомими прийомами виготовлення Войлоков і винаходять нові. Залежно від задуму автора, виробу надається різна форма, щільність і використовуються різні техніки валяння - сухе валяння, мокре валяння, нунофелтінг.

  • Сухе валяння вовни - коли шерсть ущільнюється (звалюється, сплутується) за допомогою голок для валяння. Цей спосіб валяння нагадує ліплення і дозволяє отримувати об'ємні вироби.
  • Мокре валяння вовни. Шерсть звалюється за допомогою мила, або рідини для валяння, і води, а також механічного впливу. При цьому волокна щільно переплітаються і під впливом лужного середовища скорочуються. Це класичний спосіб, що дозволяє отримувати вовняне полотно - повсть.
  • Нунофелтінг (нанофелтінг) - різновид мокрого валяння, при якому до вовни привалювати різні тканини: натуральний шовк, натуральні декоративні волокна, а також льон, бавовна; будь-які сітчасті матеріали - тюль, мереживо, сітка - при цьому можуть служити основою, тоді волокна шерсті можуть безперешкодно проходити між нитками тканини. Таким способом створюються аплікації.
задумки

Оскільки валяння вовни - процес досить трудомісткий і тривалий, перед початком роботи потрібно ретельно продумати форму виробу, вибрати спосіб валяння. Також спростити роботу можна, зробивши з паперу викрійку майбутнього виробу в натуральну величину. Це особливо зручно при виготовленні площині виробів: полотна, подушок, гобеленів.

Якщо форма вироби складна і ви не можете її відразу уявити, то в першу чергу зліпите модель з скульптурного пластиліну Якщо форма вироби складна і ви не можете її відразу уявити, то в першу чергу зліпите модель з скульптурного пластиліну. Цю модель можна легко видозмінювати, щоб зрозуміти, як зробити максимально ефектним задумане виріб і визначитися зі способом валяння. На викрійці можна зробити попередню розкладку вовни, підбираючи і знаходячи оптимальні поєднання кольорів. Приступаючи до виготовлення об'ємного вироби, рекомендується робити ескізи, прорисовуючи прості вихідні форми, з яких потім вибудовується цілий виріб: куля, куб, конус, циліндр.

валяємо

Щоб отримати повсть потрібно знати механізм мокрого валяння. Вам буде потрібно: шерсть, вода, мило, можливо, помічник. Приступаючи до роботи, виберіть просторе і зручне робоче місце і розстеліть підкладку, наприклад бамбукові жалюзі або повітряно-пухирчастий поліетилен, текстурной стороною вгору.

  • Для повсті підійде будь-яка непрядёная шерсть. Її можна купити готову (вичещенную) в спеціалізованому магазині. Якщо шерсть отримана від вівці, її миють, сортують і розчісують. Шерсть повинна бути однорідна.

Шерсть повинна бути однорідна

  • Витягуємо (не відривати) прядки вовни рукою із загальної купки (стрічки) і розкладаємо рівним шаром на підкладці, розмір якої повинен бути на третину більше бажаного розміру, тому що в процесі обробки матеріал дасть усадку. Товщина розкладки повинна бути скрізь однакова. Подібним чином викладаємо всю площу планованого вироби. Перший шар готовий. Потім приступайте до викладання другого шару, помінявши напрямки рядів на 90 °. Кількість шарів визначає товщину валяного полотна. Слідкуйте за тим, щоб товщина розкладки була скрізь однакова.

На цьому етапі можна додати в повсть кольорову шерсть, нитки, шматочки вовняної або шовкової тканини. В процесі розкладки кольоровою вовною можна викласти фон, а на ньому малюнок. Таке полотно можна добу витримати, щоб шерсть втратила свою легкість. При валяння виробів з малюнком з вовняних прядок зручно накрити шерсть шматком москітної сітки. Змочена сітка щільно прилипне до вовни і охоронить малюнок від зсуву.

  • Приготуйте мильний розчин: шматок мила (100-125 г) на 2 л води. Натріть мило на крупній тертці. Отриману мильну стружку помістіть в зручну ємність, залийте 1 л окропу і розмішайте до повного її розчинення. У ємність з мильним розчином додайте 1 л води кімнатної температури. Коли розчин трохи загусне, його можна використовувати для роботи.
  • Рясно змочуємо розкладену шерсть гарячою водою, трохи обтиску рукою.

Під час валяння милом стежте за там, щоб на поверхні не було надлишків мильної піни, і в той же час, щоб воно не пересихало, тому що надлишки піни уповільнюють процес валяння, а пересихання полотна може привести до утворення катишків. Перевірити оптимальність просочення полотна можна, злегка натиснувши на нього долонею, мильна піна повинна тут же виступити, а коли ви приберете руку - вбратися назад.

  • Разом з полотном звертаємо в трубку і починаємо катати по підлозі. Бажано, цей етап виконувати не одному, якщо у вас велике полотно, щоб рівномірно закатати. Якщо ви клеїте малюнок з сіткою, або просто невелике полотно, то можна зваляти його акуратно потерши долонями в різних напрямках.
  • Коли шерсть досить ущільнюється, повсть звільняють з підкладки, і час від часу змочуючи його водою, продовжують клеїти.
  • Щоб перевірити, зваляти полотно чи ні, потрібно потягнути на його поверхні шерстинки: якщо піднімається ціла пасмо - то полотно зваляти недостатньо і потрібно продовжувати валяння, якщо ж піднімаються лише окремі волоски - полотно готове.
  • Зваляти полотно прополощіть у воді кімнатної температури. Будьте обережні: посилено не вичавлювати його і не викручуйте - від цього воно може деформуватися. Також не використовуйте для полоскання воду контрастної температури, оскільки шерсть може дати усадку або полотно піде хвилями. Перш ніж повісити полотно сушитися, дайте йому стекти, розклавши на горизонтальній поверхні на 10-15 хвилин.

Залежно від різновиду вовни, з якої ви клеїте, полотно може давати різну усадку в горизонтальному або вертикальному напрямку, а також в процентному співвідношенні. В середньому полотно вмощується на 30% відносно початкової розкладки, але деякі види вовни можуть сісти на 60%! Тому, приступаючи до валяння великого вироби або полотна для розкрою одягу, обов'язково зробіть зразки. Розкладіть шерсть квадратом 10x10 см тієї ж товщини, що і плановане виріб. Зваляти зразок і виміряйте сто після висихання. Ви зможете підрахувати, на скільки відсотків вмощується обрана для роботи шерсть, а також з'ясувати, розтягнувся зразок або залишився колишнім.

Майстерність валяння полягає в тому, щоб повсть вийшов однієї товщини, а візерунки НЕ перемішалися між собою.

Щоб зваляти повсть по площі більше, ніж ваше робоче місце (шарф, тканина на одяг) - використовується покрокове валяння: зваляти доступний розмір до напівготовності, край розріджене, витончений - потім скачати і прівалять до краю шматок далі Щоб зваляти повсть по площі більше, ніж ваше робоче місце (шарф, тканина на одяг) - використовується "покрокове" валяння: зваляти доступний розмір до напівготовності, край розріджене, витончений - потім скачати і "прівалять" до краю шматок далі. В самому кінці скачати всю площу в трубку і катати, то ж в іншому напрямку.

На фабриках всю цю роботу роблять машини, але принцип той же.

вироби

Повсть - це не тільки теплі вироби, а й екологічні. Це доступний і пластичний матеріал. З нього роблять різний одяг від піджаків до топіків, від шарфів і шапок до пальто і пончо. Великою популярністю користуються сумки, прикраси, шпильки для волосся та різнавзуття. З нього можна зробити предмети інтер'єру, меблі, іграшки, картини, взуття.

Вироби з повсті або викроюють з великих шматків, а потім зшивають, або відразу клеять, наприклад, як валянки. Для досягнення бажаного результату методи комбінують.

Вироби з повсті можна робити однотонними, а можна різнокольоровими. Причому з строкатого повсті роблять оригінальні прикраси, предмети побуту і навіть картини. А однотонний більше йде на меблі та інші великі вироби. Можна користуватися нефарбованим повстю, так як природний колір шерсті має чимало відтінків - білий, чорний, всі відтінки бежевого і сірого.

Похибки валяного вироби легко декоруються намистинами, бісером, паєтками, вишивкою. Будь-яке невдале виріб можна використовувати для декорації іншого, вирізати з нього шматочки різної форми і використовувати їх для аплікації, а з обрізків можна зробити намистини для виготовлення різної оригінальної кольорової біжутерії або декорування інших валяних виробів.

Ми Про красу

Хто не носив валянки?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»