Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Урок 5 Додаток і зменшення петель

  1. Декоративний набір петель. Різні способи додавання петель. Зменшення петель. В'язання по діагоналі....
  2. зменшення петель

Декоративний набір петель. Різні способи додавання петель. Зменшення петель. В'язання по діагоналі. В'язання круга.Четире варіанти декоративного набору петель.

Вязаному полотну можна надати будь-яку форму: прямокутника, трикутника, кола, квадрата. Використовують для цього додатка і зменшення петель. Їх виконують і по краях, і всередині полотна, при цьому можна зробити так, щоб їх було майже непомітні.

додавання петель

Додавати петлі краще всього по лицьовій стороні в'язання. Існує кілька способів додавання петель, наведемо деякі з них.

Непомітні додавання всередині полотна
Їх можна отримати, вив'язуючи петлі з протяжки. Наберіть 10 петель і зв'яжіть підготовчий ряд виворітними петлями.
1-й ряд - після кромочной пров'яжіть 2 лицьові, потім праву спицю введіть під протяжку між 2-й і 3-й петлею (вістрям на себе) і надіньте її на ліву спицю, більш коротка частина протягання повинна виявитися за спицею (ріс.а ). Тепер пров'яжіть протяжку лицьовій за задню стінку - вийшла схрещена петля, що заповнила отвір в полотні. Зв'яжіть ряд до кінця лицьовими петлями, роблячи непомітні додавання через кожні 2 петлі.
2-й ряд - виворітні петлі. В'язання залиште на спиці.
Примітка. Протяжку можна пров'язати лицьовій петлею, що не саджаючи його на спицю (ріс.б), але тоді в полотні вийде великий отвір.

б), але тоді в полотні вийде великий отвір


Поповнення з накидов
Малопомітні додавання можна здійснювати також накиду: по лицьовій стороні в'язання через кожні 2-3 петлі робіть накид до себе, а по виворітного пров'язуйте його лицьовій за задню стінку. Продовжуйте перерване в'язання.
3-й ряд - в'яжіть весь ряд лицьовими петлями, роблячи накид через кожні 2-3 петлі.
4-й ряд - виворітні петлі, накиди пров'язуйте лицьовими за задню стінку, з них повинні вийти схрещені петлі. Роботу залиште на спиці.

Поповнення з петлі попереднього ряду
Це ще один із способів малопомітного додавання. В'яжіть наступний, 5-й, ряд.
5-й ряд - виконуйте його лицьовими петлями, роблячи додавання через кожні 3 петлі: після кромочной пров'яжіть 3 лицьові, наступну лицьову зв'яжіть не з черговою петлі, а з петлі, розташованої під нею, т. Е. З петлі попереднього ряду, і тільки після цього пров'яжіть лицьовій чергову петлю (ту, що знаходиться на спиці).
6-й ряд - виворітні петлі. Тренувальне полотно залиште на спиці.


Як додавати петлі по краю полотна, щоб не стягнути його
Часті додавання по краю полотна (через ряд або в кожному) можуть стягнути полотно і спотворити його форму. Щоб уникнути цього рекомендується додавати петлі за допомогою накиду тим же способом, що і в середині полотна. Накид робіть по лицьовій стороні роботи між візерунком і кромочной. Є ще спосіб додавання петель, яка не стягує край, - це додаток з кромок. Після нього залишаються вузлики, тому їм користуються лише тоді, коли потрібен щільний край (для комірів, бортів і т. П.). На тренувальному полотні зробіть кілька додатків з кромок наступним чином.
7-й ряд - першу кромочную пров'яжіть лицьовій за задню стінку і, не скидаючи її зі спиці, вкотре лицьовій за передню.
Зв'яжіть ряд до кінця лицьовими петлями і останню кромочную пров'яжіть один раз лицьовій за задню стінку, а другий - виворітного петлею.
8-й ряд - виворітні петлі (додатків немає). Знімаючи першу кромочную, спицю вводите справа наліво, нитка при цьому тримайте на вказівному пальці. Останню кромочную в'яжіть лицьовій за передню стінку. Виконайте ще 2-4 ряди, роблячи додавання з кромок, і залишіть полотно на спиці.

зменшення петель

Зменшення по краях полотна
Найбільш легкий спосіб - це пров'язування в кінці ряду двох або декількох петель разом виворітного. Для тренування візьміть колишнє полотно і продовжуйте панчішне в'язання, пров'язуючи в кінці кожного лицьового і виворітного ряду 2 петлі разом виворітної (кромочную і сусідню) або 2 передостанні петлі. Зв'яжіть кілька рядів панчішної в'язкою, роблячи зменшення по краях.
Це ж полотно використовуйте для знайомства з іншим способом зменшення петель.

Зменшення петель в середині полотна

Зменшення зручніше робити з лицьового боку роботи. Скорочувати більше однієї-двох петель в один прийом не слід, щоб не стягнути в'язання. Якщо потрібно збавити 1 петлю, то пров'язують 2 петлі разом (див. Урок 3), якщо потрібно зменшити 2 петлі, то пров'язують відразу 3 разом. Провязать 3 петлі разом можна по-різному. Найбільш поширений наступний варіант: на тренувальному полотні відзначте кольоровою ниткою 3 середні петлі, які потрібно провязать разом. В'яжіть до них лицьовими петлями, а потім поміняйте місцями відмічені петлі так, щоб 3-тя виявилася на місці 2-й.

Для цього зніміть всі 3 петлі на праву спицю, ліву введіть перед роботою в 2-ю петлю (рис. А), витягніть праву спицю з 3-й і 2-й петель, підхопите на неї 3-ю петлю (рис. Б) , поверніть на ліву спицю 3-ю і 1-ю петлі (рис. в) і пров'яжіть 3 разом лицьовій за передні стінки (рис. г). Довяжіте ряд лицьовими петлями.


Виворітний ряд в'яжіть без зменшень виворітними петлями, середню петлю зніміть (нитка перед петлею). Так чергуйте лицьові ряди з виворітними, збавляючи тільки в особових рядах, а в кожному виворітному знімайте, що не пров'язуючи, середню петлю.
Такий спосіб зменшення нерідко зустрічається в різних візерунках в'язання, при вив'язування мисообразного виріз горловини, декоративних вертикальних виточок і т. П. Як в'язати рукавиці читайте.

В'язання по діагоналі
Якщо роботу почати з трьох петель і робити додатки, а потім зменшення з країв полотна, то вийде діагональний в'язання. Наберіть 3 петлі і в'яжіть полотно панчішної в'язкою, роблячи додавання за допомогою накиду в кожному особовому ряду: на початку ряду після кромочной, в кінці - перед нею (і виворітних рядах додатків немає).
Коли на спиці виявиться 17-10 петель, в'яжіть так: в кінці кожної лицьового ряду продовжуйте додавати петлі, а в кінці кожного виворітного в'яжіть кромочную і сусідню з нею петлю разом виворітного якомога слабкіше. Пров'язавши 10-12 рядів, виконуйте роботу інакше: в кінці кожного ряду (і лицьового, і виворітного) пров'язуйте кромочную і сусідню петлі разом виворітної. Останні 2 петлі простягніть одну через іншу. По діагоналі можна в'язати рельєфні вертикальні візерунки, гумки, кольорові смуги і т. П.


в'язання кола

При виготовленні круглих серветок використовують приймання в'язання від центру кола. Роботу починають з 8 -10 петель, замикають їх в колечко і в'яжуть по колі на панчішних або кругових спицях, роблячи додавання згідно зі схемою візерунка (зазвичай візерунок серветки зображують умовними знаками). В'яжуть серветки з тонких ниток спицями № 1,5-2, тому виконання такої роботи потребує особливої ​​уваги і терпіння.

В'яжуть серветки з тонких ниток спицями № 1,5-2, тому виконання такої роботи потребує особливої ​​уваги і терпіння

Декоративний набір петель
Краї виробів оформляють не тільки гумками, хусткової в'язкою і іншими двосторонніми візерунками, а й потовщеною рельєфною кромкою, бахромою, руликом, які, як правило, використовуються для жіночого та дитячого одягу.
Потовщений край зі здвоєних петель - «болгарський зачин»
Кінець нитки складіть вдвічі і розташуйте в лівій руці так, щоб здвоєна нитка лягла на великий палець, а одинарна, що йде від клубка, - на вказівний. Потім на 2 спиці, складені разом, наберіть 2 петлі способом 2. Для освіти 3-й петлі змініть положення потовщеною нитки на великому пальці: скиньте її і тут же підхопите, розташувавши з протилежного боку пальця. Тепер підведіть під неї спиці з внутрішньої сторони великого пальця і ​​утворіть 3-ю петлю. Продовжуйте набирати петлі по черзі то з зовнішньої, то з внутрішньої сторони пальця. Петлі при такому наборі розташовуються парами, за винятком кромок. Набравши 20-30 петель, звільніть одну спицю і зв'яжіть один ряд виворітними петлями одинарної ниткою, пров'язуючи здвоєні петлі кожну окремо. Далі в'яжіть основним узором.

Далі в'яжіть основним узором


Потовщений край з схрещених петель
Потовщеною ниткою (складіть нитку вдвічі або втричі) наберіть на спиці парне число петель (20-30) точно так же, як в «болгарському зачині» (ряд з виворітного заві сів не пров'язуйте).
1-й ряд - зніміть кромочную, 1 накид (до себе), 2 разом лицьовою за задні стінки і т. Д. Перед останньої кромочной накид Не робіть.
2-й ряд - зніміть кромочную, 1 виворітна, 1 лицьова за задню стінку і т. Д., Т. Е. Виворітні в'яжіть над виворітними, а накиди пров'язуйте лицьовими - з них-то і виходять схрещені петлі.
3-й ряд - по малюнку.
4-й ряд - починайте основний візерунок.

4-й ряд - починайте основний візерунок

Потовщений ажурний край на гумці 1х1
Наберіть способом 2 на дві спиці парне число петель (20-30), залишивши в запасі довгий кінець нитки.
1-й ряд - основну нитку з'єднайте з запасним кінцем і пров'яжіть всі петлі по 2 разом лицьовою за задні стінки.
2-й ряд (лицьова сторона полотна, в'яжіть тільки основною ниткою, що залишився кінець обірвемо) - не роз'єднуючи здвоєні петлі, пров'яжіть їх лицьовій за передні стінки.
3-й ряд - гумка 1х1: виворітні петлі вив'язувати над виворітними, лицьові виконуйте з протяжок між виворітними петлями і перед останньою кромочной.
4-й ряд - починайте основний візерунок, наприклад наметове в'язання.

4-й ряд - починайте основний візерунок, наприклад наметове в'язання

Край-бахрома
Наберіть звичайним способом непарне число петель (21-25) і пров'яжіть 2 ряди лицьовими петлями.
3-й ряд - зніміть кромочную, потім введіть праву спицю зліва направо в 1-ю петлю і залиште в ній. Візьміть в праву руку нитку від клубка, обмотайте 2-3 рази за годинниковою стрілкою кінець правої спиці разом з вказівним пальцем лівої руки і після цього кінець спиці разом, з витками простягніть в петлю. Потім скиньте з вказівного пальця довге петлі (вона залишиться на виворітного стороні в'язання). Далі пров'яжіть 1 лицьову, знову зробіть витки з довгих петель і так чергуйте до кінця ряду.
4-й ряд - лицьові петлі за задні стінки (витки з петель вважайте за 1 петлю, після пров'язування злегка потягніть їх вниз).
5-й ряд - починайте в'язати основним узором.

5-й ряд - починайте в'язати основним узором

Читайте також


Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»