У тебе в гардеробі повно одноколірної одягу? Такий одяг виглядає нудно, але засмучуватися не варто. Білі майки можна оживити і перетворити до невпізнання. Наприклад, їх можна пофарбувати - і досить легко. Техніка tie-dye (tie по-англійськи - «зав'язувати, крутити, скручувати», а dye - «фарбувати») є одним з найбільш древніх відомих способів фарбування тканини вручну. Таким способом фарбування користувалися ще в VIII-IX столітті нашої ери.
Для початку тобі знадобиться зовсім небагато: гумові рукавички, моток ниток, набір канцелярських гумок, фарби по тканині. Фарби слід розвести водою по інструкції. Зручніше буде перелити їх в пляшки з вузькою шийкою. Замість пляшок можна скористатися шприцами. Футболку перед фарбуванням слід замочити в теплій воді з додаванням солі. Після цього гарненько віджати.
Психоделічні візерунки на одязі стали дуже популярними в 60 роках минулого століття на хвилі захоплення рухом «Хіппі». Варіантів їх нанесення на тканину існує безліч. Ось тільки деякі:
ВАРІАНТИ НАНЕСЕННЯ ВІЗЕРУНКА
поздовжній
- Намалюй на вологій футболці лінію маркером по тканині. Лінія послужить орієнтиром, щоб скласти уздовж неї футболку як віяло. Після цього оберни нитку навколо вузького місця і міцно зав'яжи. Зроби так кілька разів, поки футболка не стане схожа на палицю ковбаси, туго перев'язану шнуром.
Коли «ковбаса» упакована, нанеси фарбу обраного кольору на її сегменти. Спочатку з лицьового боку, потім переверни на зворотну. Забарвлену річ поклади в пластиковий пакет, нехай фарба закріпиться на тканині. Залиш на 6-8 годин. Потім промий під проточною водою, поки вода не стане чистою, потім випери в машинці. - За допомогою картонної втулки від фольги Оберни футболку навколо втулки. Закрепи краю гумками. Після цього туго намотай по спіралі нитку.
Нанеси одну фарбу на лицьову сторону і іншу на зворотну. Аналогічно першим способом дай фарбі спокійно просохнути.
- Радіальний Розверни футболку перед собою. Підніми пальцями за центр і починай обертати за годинниковою стрілкою (або проти) поки футболка не стане схожим на сплющений диск.
Тепер візьми гумки і стягни ними футболку як на малюнку. Після цього фарбу можна наносити по секторам, позначених гумками. Намагайся фарбувати скрізь, не залишаючи порожніх місць.
У цьому відео показано, як як пофарбувати одяг в техніці Tie - Dye. Подивися відео до кінця і побачиш, що вийшло у автора!
Якщо спробуєш один із способів нанесення візерунка - поділися з нами своїми шедеврами! Пропонуємо, також дізнатися що ще можна зробити зі старими футболками .
джерело