- Джоел Левенштейн
- Коли інтуїція і цифри згодні
- Коли цифри не підтверджують інтуїцію
- Чітко поставте питання дослідження
- Результат тесту - не догма
Чи достатньо добре розуміти природу людської поведінки, щоб створити затребуваний продукт? Багато відомих компаній створювалися перш за все на основі чуття. Марку Цукербергу не потрібні були масштабні соцопитування, щоб зрозуміти: він і його оточення мають потребу в новому способі комунікації. Але з іншого боку, сучасні інструменти аналізу даних дають унікальні можливості для максимально чіткої настройки продукту під потреби аудиторії та прийняття ефективних рішень. Дизайнер Quora Джоел Левенштейн написав про те, як примирити візіонерів і ботаніків.
Джоел Левенштейн
Дизайнер продуктів в Quora
Quora - компанія, серйозно орієнтована на аналіз даних. У нас є команда вчених, яка проводить тести і детально вивчає шаблони користувача поведінки. Наша корпоративна культура більше покладається на дані, ніж на его, кон'юнктурні переваги і емоції. І в той же час не можна жорстко ставати в умовному протистоянні «Дизайнери проти інженерів» тільки на одну сторону. Потрібно навчитися приймати рішення, використовуючи як кількісний (статистика, досвід використання, тести), так і якісний підхід (власний попередній досвід, інтуїція, уявлення про людську природу).
Зазвичай ми діємо за простою схемою. Припустимо, розглядається можливість додати на сайт якусь нову функцію або елемент дизайну. Члени команди висловлюють свою думку про те, чи буде це корисним, грунтуючись на власних смаку і уявленнях про хороше і погане. Потім ми тестуємо цю функцію на фокус-групі і перевіряємо, чи підтверджується інтуїція статистикою.
Коли інтуїція і цифри згодні
Тканина умоглядних прогнозів - інтуїції, «почуття нутром» - виткана з ниток конкретних статистичних даних. Висновки з теорії людської поведінки (наприклад, «люди реагують на короткі прості фрази») можуть в один прекрасний день стати частиною вашого знання і досвіду. Але формування цього інтуїтивного припущення найкраще робити через серію строгих сфокусованих тестів.
Навіть підтвердження вже існуючих теорій допомагає підвищити впевненість у власних знаннях, дає розуміння нюансів і показує, що вони можуть бути застосовані в різному контексті. Умоглядна теорія може виявити якусь закономірність, але не може порахувати ступінь її впливу - наскільки вона буде сильною або слабкою? Якщо ви розглядаєте два альтернативних нововведення і обидва вони виявляються корисними, то вибрати один з них можна, тільки розрахувавши, яке з них буде більш корисним і на яке буде витрачено менше ресурсів.
Коли цифри не підтверджують інтуїцію
Коли я стикаюся з тим, що цифри не підтверджують мої позитивні очікування від нововведення, моя перша реакція - переглянути кожну деталь своїх припущень. Чому я вірив в це зміна? Яка теорія лежить в основі цього прогнозу? Яких дій від користувачів я чекав і роблять вони їх насправді? Люди не користуються цією функцією? Користуються, але не в повну силу? Користуються, але це йде на шкоду іншій частині сайту? Дизайн - більше, ніж сума його частин, але якщо дизайн не працює, значить, одна з його частин зламана.
результати випробувань не повинні вважатися догмою, яка буде використовуватися наосліп, без урахування контексту
Якщо ми припускали, що якась зміна продукту буде мало корисним, але під час тестів воно показує несподівано добрі результати, значить, ми переглянули потенційно значущі зони поліпшення. Я можу вважати, що зміна мови або кольору кнопки або нові прикраси інтерфейсу не матимуть значення, але поведінка споживачів може говорити про зворотне. Тут теж варто задати ряд питань. Що здається очевидним мені, але насправді бентежить нових користувачів? Яка ще інформація потрібна людям для того, щоб вони ефективно взаємодіяли з продуктом?
Щоб на повну силу скористатися перевагами підходу, який поєднує інтуїцію і аналіз даних, запам'ятайте дві критично важливі речі.
Чітко поставте питання дослідження
Якщо, наприклад, в тестовій групі зафіксовано на 5% більше дій, ніж у контрольній групі, які конкретні висновки можна з цього зробити? Наявність такого короткого виведення має вирішальне значення для використання цих результатів у майбутньому. Досвідчені групи повинні бути задумані так, щоб перевіряти кілька гіпотез, і ці гіпотези повинні бути чітко сформульовані: «Я думаю, люди будуть підписуватися на послугу, яка здається їм доступною, так що я збираюся розмістити ціни на головній сторінці». Якщо реєстрації збільшуються, то це повинно бути уроком, що інформація про ціни збільшує конверсію.
Якщо тест полягає в тому, що «я збираюся спробувати купу розмірів рядки, щоб бачити, який дає кращу конверсію», і один з них дає її, ви не винесли корисний урок: чи є твердження «висоту рядків 1,5 сантиметра дає кращу конверсію »справжньою знахідкою, яку можна екстраполювати на інші сценарії?
Результат тесту - не догма
Є думка, що часте тестування по найдрібніших приводів і оновлення продукту на основі їх результатів призведе до роздробленої, неузгодженим дизайну, який не відповідає правилу «дизайн - це більше, ніж сума його частин». Це може бути так, але тільки якщо результати випробувань вважаються догмою, які будуть використовуватися наосліп, без урахування контексту. Набагато краще - побачити в аналізі даних інформацію і рекомендації, які будуть включені в майбутні вдумливі ітерації. Конкретні результати тестів можуть допомогти теоріям і дискусій про поведінку людей, показати кордон впливу потенційного зміни і дати рамки для розгляду можливих напрямків розвитку продукту.
фото: Kevin Van Aelst
Умоглядна теорія може виявити якусь закономірність, але не може порахувати ступінь її впливу - наскільки вона буде сильною або слабкою?Чому я вірив в це зміна?
Яка теорія лежить в основі цього прогнозу?
Яких дій від користувачів я чекав і роблять вони їх насправді?
Люди не користуються цією функцією?
Користуються, але не в повну силу?
Користуються, але це йде на шкоду іншій частині сайту?
Що здається очевидним мені, але насправді бентежить нових користувачів?
Яка ще інформація потрібна людям для того, щоб вони ефективно взаємодіяли з продуктом?