Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чим чистити мельхіор в домашніх умовах при почорніння?

  1. Що таке мельхіор?
  2. Які забруднення можуть на ньому з'являтися?
  3. Чим чистити мельхіор, якщо він почорнів?
  4. Як уберегти матеріал?
  5. Корисні поради

У радянські часи мельхіорові прилади робили по таким же моделям, як і срібні. Розрізнялася тільки маркування. Даний сплав металів виступає бюджетної заміною срібла. Розглянемо, чим чистити мельхіор в домашніх умовах при почорніння. Для цієї мети застосовують різноманітні засоби, які є в кожній квартирі.

Є спеціальні склади, що випускаються у формі гелю, рідини або м'яких серветок. Певні види не тільки роблять поверхню чистою, але і покривають її шаром, що рятує від окислення в подальшому. Можна застосовувати соду, зубну пасту, товчений крейда. При використанні останнього методу буде потрібно запастися терпінням і щіткою, так як інгредієнт забивається в маленькі поглиблення. Також задіють яєчну шкаралупу, фольгу, нашатир.

Що таке мельхіор?

Мельхіор являє собою сплав нікелю і міді. У деяких приладах є домішки різних інгредієнтів, наприклад, марганцю і заліза. Забарвлення такої ж, як і у дорогоцінного металу - срібла. З цієї причини його іноді називають «срібло будинків».

Вперше мельхіор почав використовуватися в Китаї за багато років до нашої ери. Його іменували пакфонг, з нього робили монети, прикраси та інші речі. Після сплав потрапив в Європу, де став дуже популярний. Іноді його навіть продавали дорожче, ніж срібло. Тоді європейці не знали, що він володіє тільки зовнішньою схожістю з дорогоцінним металом, а в його складі нікель, мідь і домішки.

У Німеччині його називали нейзильбер, що означає нове срібло. При війні з Наполеоном документи про сплаві виявилися у Франції. Після його почали виготовляти Майо і Шорье, перейменувавши його в майшор. Німцям це не сподобалося, але вони не змогли повернути колишню назву. Вдалося тільки переінакшити його на мельхіор. Це було ім'я мудрого волхва, який приніс дари на народження Ісуса до Віфлеєму. У металургії німецькі терміни постійно домінували, тому назва залишилася.

Переваги сплаву:

  1. Бюджетність. Недорогий мельхіор виступає хорошою заміною столовому сріблу. Він не поступається за механічними властивостями і зовнішнім даним.
  2. Низька теплопровідність. Нагрівання металу відбувається повільніше срібла, таку ложку кладуть в гарячу каву і опіків не виникає.
  3. Стійкість до появи іржі.
  4. Міцність. Деформацій не спостерігається навіть при механічних пошкодженнях.
  5. Довговічність. Варто один раз витратити гроші на красиві мельхіорові ложки і виделки та вони прослужать дуже довго.

недоліки:

  • утворюються плями чорного кольору, швидко втрачається колишній блиск;
  • необхідний постійний догляд.

Які забруднення можуть на ньому з'являтися?

Сплав наполовину утворений з міді, яка досить легко окислюється. У складі є залізо, марганець і нікель, але вони не роблять значного впливу на процес окислення. Через це на виробах залишаються плями бурого кольору, які потім темніють і стають синьо-чорними. Позбутися від чорноти потім досить складно.

Вони з'являються зазвичай внаслідок неправильного зберігання або догляду. Не варто мити такий посуд в посудомийній машині. Сплаву шкодить зіткнення з хлором і абразивами. Перший засіб призводить до окислення, друге - до появи подряпин.

Чим чистити мельхіор, якщо він почорнів?

У магазинах можна знайти багато порошків та гелів, які повернуть виробам колишній блиск і чистоту. Бажано застосовувати рідкі засоби або особливі серветки, які просочені миючим складом. Порошок пошкоджують покриття приладів. Найпоширеніші - це «Метал Клинер» і «Ультра Блиск». При їх застосуванні посуд вдасться привести в порядок без значних зусиль.

Засоби побутової хімії залишають на виробах захисну плівку, що перешкоджає псуванню і потемніння. Тому їх використання - це оптимальний метод в боротьбі з почорнілим мельхіором. Замість них можна застосувати народні способи обробки, які перевірені часом:

Замість них можна застосувати народні способи обробки, які перевірені часом:

  • Харчова сода. Одна з особливостей в тому, що продукт не справляється з великими і застарілими плямами. Також не рекомендується її використовувати для позолоченого мельхіору, так як він може посветлеть. Її успішно застосовують в профілактичних цілях проти чорних плям, споліскуючи посуд в содовому розчині після миття. Для обробки за допомогою даного методу розводять в літрі води теплої температури порошок (50 г). Потім потрібно сполоснути вироби в прохолодній воді і обтерти паперовими серветками. Це врятує їх від потемніння в подальшому.

Це врятує їх від потемніння в подальшому

  • Яєчна шкаралупа. Відвар з цим інгредієнтом видалить навіть сильні забруднення на посуді, яка довго не застосовувалася за призначенням. Влити в каструлю літр води, подрібнити шкаралупу від пари яєць в сирому вигляді, додати в ємність і поставити на плиту. Після закипання покласти всередину прилад, почекати кілька хвилин. Потім витягнути, сполоснути і насухо протерти.

Потім витягнути, сполоснути і насухо протерти

  • Нашатирний спирт. Він набув поширення завдяки відбілюючим властивостям, тому успішно застосовується для очищення багатьох видів виробів. Необхідно змішати в 0,5 л води 2 ст. л. спирту. Потім губкою або щіткою з м'якими щетинками обробити посуд. Чим сильніше забруднення, тим більше зусиль потрібно. Наприклад, підстаканники через візерунка очистити буде складніше. Але навіть застарілі плями засіб в результаті видаляє.

Але навіть застарілі плями засіб в результаті видаляє

  • Мел. Змішати теплу воду (1 л), крейда (50 г), мило (50 г) до утворення однорідної маси. Губкою почистити столові прилади по черзі. Потім витерти насухо за допомогою рушники. Мел в такій же кількості застосовують зі 100 г нашатирю. Змішати, нанести тканиною або губкою на вироби. Це допоможе повернути їм первісний блиск.

Це допоможе повернути їм первісний блиск

  • Відвар з картоплі. Воду після приготування картоплі вилити в посуд. Коли знадобиться чистка приладів, повторно поставити рідину на плиту, після закипання опустити мельхіор. Почекати 20 хвилин. За цей час плями зійдуть, повернеться колишній блиск і привабливий зовнішній вигляд. Витягнувши вилки і ложки, необхідно сполоснути і протерти їх. Можна натерти бульбу без шкірки і покласти в нього вироби. Спосіб є найбільш безпечним, так як застосовується тільки натуральний інгредієнт. Використовувати його краще для нескладних забруднень.

Використовувати його краще для нескладних забруднень

  • Лушпиння часнику і цибулі. Наповнити каструлю водою, насипати лушпиння, включити плиту. Після закипання покласти прилади. Період кипіння залежить від інтенсивності плям. Важливо стежити за процедурою і витягнути ложки і виделки, коли вони очистяться зовсім.

Важливо стежити за процедурою і витягнути ложки і виделки, коли вони очистяться зовсім

  • Фольга. При використанні цього методу не потрібно докладати великих зусиль. Маленький шматок покласти в каструлю, всипати харчову соду (4 ст. Л.), Влити гарячу воду. Потім залишити забруднене мельхіор. За допомогою фольги та інших компонентів утворюється хімічна реакція, яка очистить посуд, додасть їй блиск і поверне колір. Якщо плями застарілі, рекомендується поставити каструлю на плиту і трохи прогріти. Після сполоснути і протерти прилади.

Після сполоснути і протерти прилади

  • Оцет. Для приготування кошти в теплу воду (250 мл) влити оцет (1 ст. Л.). Ретельно обробити посуд, сполоснути і протерти. Позолочене виріб можна почистити ватою, змоченою яблучним або винним оцтом.

Позолочене виріб можна почистити ватою, змоченою яблучним або винним оцтом

  • Дрібна сіль. Обробити мельхіор невеликою кількістю вологою солі за допомогою вати. Якщо забруднення не надто застаріле, результат буде помітний швидко.

Якщо забруднення не надто застаріле, результат буде помітний швидко

  • Тіосульфат натрію. Засіб можна придбати в аптеці без рецепта лікаря. Після обробки потрібно сполоснути і ретельно протерти.

Після обробки потрібно сполоснути і ретельно протерти

  • Газовані напої. Залити рідиною мельхіорові прилади, трохи почекати. Після ополіскування вони стануть чистими і придбають блиск. Газована вода може бути будь-яка - «Спрайт», «Кока-Кола», «Фанта».

Газована вода може бути будь-яка - «Спрайт», «Кока-Кола», «Фанта»

  • Лимонна кислота. Влити в каструлю воду (1 л), додати лимонну кислоту. Покласти вироби і шматок мідного дроту. Дочекатися кипіння, після залишити на чверть години, обполоснути і ретельно протерти.

Дочекатися кипіння, після залишити на чверть години, обполоснути і ретельно протерти

  • Зубна паста або порошок. Нанести на вату невелику кількість засіб, натерти ложку.

Нанести на вату невелику кількість засіб, натерти ложку

  • Горілка або спирт. Опустити м'яку серветку в рідину, обробити вироби.

Гель для миття посуду використовується, щоб прибрати жир і бруд. Необхідно влити в каструлю невелику кількість засобу, додати гарячу воду і домогтися появи піни. Покласти прилади, почекати 24 години, періодично помішувати. При сильних забрудненнях розчин доведеться нагрівати кілька разів. Потім потрібно почистити виріб за допомогою зубної щітки з м'якими щетинками, сполоснути, протерти.

Монети очищаються із застосуванням будь-якого миючого порошку для посуду. Важливо дотримуватися по інструкції:

  1. Одягати захисні рукавички.
  2. Намочити монети, нанести порошок.
  3. Обробити губкою, трохи почекати.
  4. Сполоснути.
  5. Висушити.

З мельхіору також створюються прикраси. Вони гідно і естетично виглядають як біжутерія. Згодом їм потрібна обробка. Для них можна придбати спеціальний засіб побутової хімії. Діяти потрібно за наступним алгоритмом:

  • уважно прочитати інструкцію, яка знаходиться на упаковці;
  • надіти захисні рукавички, зробити суміш;
  • нанести на поверхню кільця або браслета;
  • обполоснути, протерти.

Удома можна приготувати багато коштів, за допомогою яких легко вдасться привести мельхіор в порядок. Витрати будуть мінімальні, що є незаперечною перевагою таких способів. При постійній чищенні і митті посуду будь-який метод дасть результат, тому що позбуватися від застарілих плям не буде потрібно.

Як уберегти матеріал?

Слід дотримуватися ряду рекомендацій, які допоможуть зберегти привабливість мельхіорових виробів:

  1. Залишати їх краще в зіп-пакетах - замок забезпечить захист від попадання вологи і пилу.
  2. Можна застосовувати для зберігання прикрас ретельно закриваються шкатулки з дерева, поклавши всередину шматок крейди. Це допоможе запобігти окисленню.
  3. Завжди слід насухо витирати посуд. Після рекомендується звернути її в папір, щоб зайва рідина вбралася, обернути харчовою плівкою, щоб не проник повітря.
  4. Важливо постійно обробляти мельхіор шерстю, фланеллю або особливої ​​серветкою для очищення срібла.

Відео: чим чистити мельхіор в домашніх умовах при почорніння?

Корисні поради

  • Після кожного застосування слід промивати вироби в воді з содою.
  • Не варто використовувати для обробки кошти з хлором в складі.
  • Рятує від темних забруднень фольга, тому можна залишати вироби в ній.
  • Тримати прилади та прикраси необхідно в темному місці.
  • Якщо народний метод не приніс результату, потрібно придбати гель або інший миючий засіб для обробки мельхіору.
  • Не можна терти вироби жорсткими губками - це заподіє шкоду поверхні.
  • Класти в посудомийну машину сплав небажано.

Догляд за мельхіоровими виробами нескладний. Головне - стежити, щоб не з'являлося сильне почорніння і періодично чистити їх. Перед початком процесу важливо теоретично вивчити метод, а потім застосовувати на практиці, покроково дотримуючись інструкції.

Що робити, якщо почорніли прикраси або столові прилади з мельхіору?

5 (100%) 1 голосів

Що таке мельхіор?
Які забруднення можуть на ньому з'являтися?
Чим чистити мельхіор, якщо він почорнів?
Як уберегти матеріал?
Що таке мельхіор?
Які забруднення можуть на ньому з'являтися?
Чим чистити мельхіор, якщо він почорнів?
Як уберегти матеріал?
Відео: чим чистити мельхіор в домашніх умовах при почорніння?
Що робити, якщо почорніли прикраси або столові прилади з мельхіору?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»