Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Шпак

синиця синиця   Шпак   скопа   Шпак - птах   Фото 1 з 3   Звичайні шпаки - одні з перших вісників весни Шпак скопа

Шпак - птах

Фото 1 з 3

Звичайні шпаки - одні з перших вісників весни. Вони прилітають зграями вже в лютому або березні, коли ще лежить сніг. Як тільки стає тепліше, самці з'являються поруч зі шпаківнями і дуплами і починають співати, розкривши дзьоб і розпустивши крила. Звичайні шпаки селяться всюди, де можна знайти порожнечі.

Вони легко звикають до нових місць і цілком обходяться без природних дупел - їх влаштовують отвори в стінах або тріщини скель. Але найбільше їм підходять шпаківні, завдяки яким шпаки стали поширеним видом. Зазвичай ці пташки селяться в листяних лісах, де вони гніздяться в дуплах дерев, а годуватися літають на вирубки і навколишні луки.

Гніздо будує самка. Її партнер допомагає лише символічно, зрідка приносячи який-небудь будівельний матеріал - солому, суху траву, гілочки або пір'я.

Сидячи на сучку дерева, тремтячи чорними крильцями, шпак виспівує вранці та ввечері свої дзвінкі пісні. Хороша весняна пісня шпака. Яких тільки звуків не почуєш в Скворцової пісні! Шпаки вміло наслідують голосам багатьох птахів. То раптом пустить шпак солов'їну дзвінку трель, то закрякає дикою качкою.

Яєчка зеленувато-блакитного кольору днем ​​насиджує самець разом з самкою, а вночі тільки самка. Пташенята з'являються через два тижні, зазвичай їх буває 4-6, а через 18-22 дня вилітають з гнізда. На чотирнадцятому дні життя пташенята вимагають їжу гучним писком біля входу в гніздо.

Шпаки ніколи не залишаються без діла. Вони оберігають наші поля, городи, сади, є вірними друзями людини. Весь день шпаки бігають в саду по доріжках, заглядаючи під кожен листочок, полюючи в полі, в лісі, на галявині, збирають для пташенят корм. Раз у раз прилітають вони до шпаківні з видобутком в дзьобі. У гніздовий період шпаки харчуються комахами, хробаками, гусеницями, павуками, а пізнім літом переходять на рослинну їжу, поїдаючи різні насіння і фрукти.

Навіть у клопітливі дні вигодовування пташенят шпак ухитряється співати. У вечірній час він сідає на гілку у свого шпаківні і заводить свою пісню. Чим більше підростають пташенята, тим коротше стає пісня. Коли молоді скворчата починають літати, вся сім'я покидає будиночок і пісні шпаків припиняються.

У серпні-вересні можна спостерігати переліт величезних зграй шпаків: вони зупиняються на ніч в заростях навколо водойм або в кронах дерев, перш ніж відправитися на південь Європи і в Північну Африку. Однак часто шпаки зимують і в Центральній Європі.

синиця синиця   Шпак   скопа Шпак скопа

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»