14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина або День усіх закоханих. Традиція дарувати цього дня подарунки міцніє з кожним роком. Червоні троянди, шампанське і вечерю в ресторані - не завжди єдина форма святкування Дня всіх закоханих. Ми підібрали найцікавіші країни світу, і розповімо вам, де і як святкують День Святого Валентина.
Корея
Корейці досить своєрідно відзначають 14 лютого. У цей день дівчата дарують подарунки молодим людям і ніяк не навпаки. Дарувати належить шоколад і всілякі вироби з нього. Для корейських школярів і студентів шоколадна валентинка від дівчини майже рівносильна визнанню в любові, ну або, принаймні, фразі: «" Ти мені подобаєшся ". Тому багато хто підходить до цього подарунку дуже відповідально, іноді навіть самі готують вдома шоколадки для коханих.
Корейським закоханим одного дня в році явно здалося недостатньо для вираження почуттів. Тому свято триває ще кілька місяців, кожне 14 число. У березні в Кореї відзначають, так званий, White Day і ось тут вже дівчата отримують подарунки від молодих людей. 14 квітня настає Black Day, в цей день належить їсти локшину Чжаджан Мен, соус до якої майже чорного кольору. 14 травня - Rose Day, дарують коханим троянди. І 14 червня - Kiss Day. Звичайно, за всім цим святковим календарем стежать далеко не всі, але День Святого Валентина і White Day більшість молодих людей все-таки відзначає.
Польща
У цій країні день всіх закоханих відзначається, як і всюди - листівками, цукерками, квіточками. А ось до середини 20 століття день Святого Валентина в Польщі не був пов'язаний із закоханими. Це був релігійне свято, присвячене молитві за хворих, особливо страждають захворюваннями нервової системи. Мощі Святого Валентина зберігаються в різних Храмах в шести містах Польщі. На спеціальну службу в Костел люди приносили невеликі воскові фігурки, які тримали в руках або прив'язували до голови спеціальними хустками. Святий Валентин вважався особливим покровителем людей, які страждають на епілепсію. У другій половині 20 століття нові віяння із Заходу змінили і святкування Дня Святого Валентина, він став днем закоханих. Про древніх польських традиціях пов'язаних з цим святим вже мало хто пам'ятає.
Японія
Японці масштабно відзначають католицьке різдво, саме його вони перетворили в день побачень і закоханих. Але, незважаючи на цей факт, в Японії люблять День Святого Валентина як і будь-які інші приводи влаштувати розпродаж всього і прикрасити все навколо в святкові кольори. До 14 лютого Японія стає шоколадною, тому що у японців в цей день прийнято дарувати шоколад.
Традиційно цей день вважається чоловічим аналогом 8 березня, шоколад і солодощі дарують чоловікам, а вдень всіх закоханих є Різдво, коли японці ходять на побачення і пояснюються один одному в любові. Але шоколад і їдять, і купують, і дарують все одно все - і на 14 лютого, і на 8 березня.
Данія
Одна з найвідоміших датських традицій на День Святого Валентина - відправляти білі троянди, які називають сніговими краплями "Snowdrops". Також в цей день парочки обмінюються любовними записками "gaekkebrev". Відправник таких записок ніколи не підписується, замість підпису ставить крапки.
Франція
У Парижі по місту розміщують електронні табло, на яких 14 лютого всі закохані можуть висловити один одному ніжні слова. У пристрасних і велелюбних французів прийнято дарувати в цей день улюбленим коштовності і ювелірні прикраси, а також дарувати свої посмішки оточуючим.
Італія
В Італії, звідки, згідно з легендою, бере свій початок День святого Валентина, цей день називали Днем Весни і Любові. Всі урочистості проводились на свіжому повітрі - закохані гуляли цілий день, не перестаючи визнаватися в любові.
За кілька днів до свята італійські магазини прикрашаються величезною кількістю всіляких цукерок. Власне і дарувати закоханим прийнято солодкі цукерки - вважається, чим більше цукерок подарують, тим міцніше буде їх любов.
Ще одним дуже популярним подарунком у Італії є Baci Perugina - маленькі горішки фундука, вкриті шоколадом. У кожній цукерці знаходиться записка з висловлюванням на любовну тему.
Великобританія
А ось в Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх звужений. Популярними подарунками на Валентинів день в Англії вважаються солодощі у вигляді сердечок, м'які іграшки, особливо улюблені в Британії плюшеві ведмедики Teddy, і незмінні листівки-валентинки.
Україна
В Україні свято набирає все більшої популярності з кожним роком. Деякі люди відкривають його для себе, адже головне - це прекрасний привід нагадати або розповісти про свою любов. В Україні влаштовуються флеш-моби, проходять різні заходи, концерти і акції. Також своєрідні риси набуває святкування цього дня в школах та інших навчальних закладах. Так, в коридорах вішаються спеціальні поштові скриньки, в які кожен може опустити свою валентинку. Часто такі послання виявляються анонімними.
Білорусь
У Білорусі також це свято знайшов особливу підтримку в навчальних закладах. Можливо, завдяки тому, що в першу чергу в День святого Валентина люди вітають не тільки коханих, але і друзів, батьків. Ну а для закоханих пар все ж є в Білорусі і спеціальна подія. День Закоханих оголосили також днем поцілунків.
Саудівська Аравія
День Святого Валентина - свято кохання, яке відзначається в усіх країнах. Але, виявляється, це далеко не так. Наприклад, Саудівська Аравія - єдина в світі країна, де День всіх закоханих офіційно заборонений, причому під страхом великих штрафів. Справа в тому, що в поданні влади країни це свято асоціюється з пороком.
Нагадаємо, як в Україні відсвяткувати День Святого Валентина, що подарувати на День Святого Валентина і що подивитися, топ-10 найкращих фільмів про кохання в День Святого Валентина