Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Випічка для годуючих мам: рецепти при грудному вигодовуванні (здоба, листкове тісто)

  1. Харчування годуючої матері
  2. Яку роль в раціоні грають борошняні вироби?
  3. Яку випічку можна?
  4. Рецепти випічки для годуючої матусі
  5. Рецепт для пиріжків з різною начинкою
  6. Рецепт тіста для наслідках страв
  7. Готуємо з яйцями і молочком
  8. Рецепт сирної запеканочку
  9. Яблучний пиріг з пісного тіста
  10. Рецепт яблучних кексів
  11. Галетное домашнє печиво

Мамі, що годує нерідко хочеться побалувати себе смачненьким. Щоденні клопоти, турботи про дитину, чистоті будинку та охайності чоловіка, ситний стіл для всіх членів сім'ї - все це лягає на тендітні жіночі плечі. Як же додати в свій раціон продукти і страви, які піднімуть настрій, урізноманітнюють меню і не зашкодять дитині? Чи можна мамі їсти при грудному вигодовуванні новонародженого випічку? Смачний домашній торт, печиво з пісочного тіста або листковий пиріг з варенням, слойка з м'ясом або сиром - яка з цих смачних речей дозволена годувальниці? Розберемося, чи можна випічку годуючим і наведемо кілька рецептів дозволеної випічки при грудному вигодовуванні, смачних і гіпоалергенних. Мамі, що годує нерідко хочеться побалувати себе смачненьким

Харчування годуючої матері

Спеціальна сувора дієта для годуючих мам поширена в сучасній вітчизняній медицині. Зарубіжна педіатрія не наполягає на дотриманні особливого раціону, обмежуючись відмовою матері від шкідливих звичок, вживання спиртного, надлишку продуктів, які часто викликають алергію, наприклад, полуниці або червоної ікри (докладніше в статті: чи можна і корисно мамі, що годує є червону ікру? ). Харчування людини, який стежить за свої здоров'ям, - ось адекватна альтернатива для матері-годувальниці.

Раціон при грудному вигодовуванні повинен бути багатий білками, вуглеводами, корисними речовинами і мікроелементами, жирами, адже на вироблення молочка витрачається на 600 ккал більше, ніж в звичайному житті. Сучасні посібники пропонують наступний продуктовий добовий набір:

  • жменю рису, багата на вуглеводи - 240 ккал;
  • половина жмені квасолі, восполняющая потреба в білках - 120 ккал;
  • жменю овочів, в яких містяться вітаміни і мікроелементи;
  • половина банана - 90 ккал (рекомендуємо прочитати: можна мамі, що годує їсти банани? );
  • 1 ч.л. рослинного масла, що забезпечує добову потребу в рослинному жирі - 50 ккал.

З продуктів, які протипоказані при грудному вигодовуванні, найбільшу прикрість викликає випічка на дріжджовому тесті, адже вона провокує здуття живота у мами і у новонародженого.

Виняток улюблених продуктів з раціону годуючої матері загрожує стресами, а поганий настрій викликає зменшення лактації. Виходить, щоб в маминих грудей було багато молочка, жінка повинна добре і смачно харчуватися.

Яку роль в раціоні грають борошняні вироби?

Хліб необхідний кожній людині, матері-годувальниці в тому числі. Всього 100 грамів хліба з пшеничного борошна містить 230 ккал, а з житнього борошна - 190 ккал. Сучасні приватні пекарні з поліпшеною рецептурою додають в борошняні вироби корицю, злаки, підвищуючи калорійність продукції, тому хліб треба їсти в міру тим, хто схильний до повноти. Надмірне споживання борошняних виробів призведе до набору ваги і у генетичних худеньких, особливо булочки та бублики, з'їдені на ніч з чашкою гарячого молочка або солодкого чаю.

Здоба - це борошняна продукція, яка містить яйця і рослинні або тваринні жири, вони найбільш калорійні, можуть викликати алергічну реакцію і негативно вплинути на роботу шлунково-кишкового тракту, якщо технологія не витримана. Домашні пиріжки, смажені на старому маслі, Непропечений здоба з великою кількістю сучасного модифікованого розпушувача шкодять людям з хворобами шлунка, підшлункової залози і печінки, протипоказані дітям і вагітним.

Яку випічку можна?

Випічка для матерів при годуванні повинна бути збалансованою за складом. Протипоказано вміст консервантів, ароматизаторів, барвників, підсилювачів смаку. Тісто має бути не на дріжджах, без яєць і молока, з мінімумом цукру, особливо в 1-ий місяць ГВ. Яке ж це тісто?

Вміла кухарка зможе і без класичних для здоби інгредієнтів приготувати смачну і нешкідливу випічку. Вона заповнить потреба організму у вуглеводах. Білки, жири, клітковину і вітаміни отримуємо з начинки. Пиріжки можуть бути з рисом, рибою або м'ясом, а булочки - з ягодами і фруктами.

Дріжджі, потрапляючи в шлунок і кишечник, стають прекрасним живильним середовищем для хвороботворних бактерій. Баланс мікрофлори порушується, ви страждаєте від здуття, порушень стільця, метеоризму, потім від цього ж буде страждати немовля.

Баланс мікрофлори порушується, ви страждаєте від здуття, порушень стільця, метеоризму, потім від цього ж буде страждати немовля

Борошно, яка піде в ваше блюдо, не повинна бути вибіленої. Класична пшеничне борошно вищого сорту відмінно підходить для кулінарних шедеврів - вона швидко піднімається, тісто виходить повітряне і легке. Однак відбілюють борошно синтетичними речовинами, які вбивають все цінне в зерні.

У харчовій промисловості популярний пероксид бензоїлу Е928 - консервант, з успіхом застосовується і в медицині для виготовлення протимікробних мазей. Ці препарати не призначають годуючим матерям, вагітним жінкам, людям з важкими хронічними хворобами і діткам до 12 років. Виходить, що таку муку можна вживати в їжу в період грудного вигодовування.

Купувати цельнозерновую борошно теж помилка - випічка не підніметься. Як не дивно, для вас підійде неприваблива борошно першого сорту, сіренька, але нешкідлива.

У страви можна додавати какао, тільки натуральне і якісне. Какао містить кофеїн і алкалоїд теобромін, який надає збудливу дію на нервову систему. У міру раз в тиждень какао можна випити в гарячому рідкому вигляді або додати в тісто для смаку. Воно надає тонізуючий ефект, виробляє гормон щастя, покращує стан шкіри.

Рецепти випічки для годуючої матусі

Випічка для матерів нестандартна через відсутність молока, дріжджів і яєць. Відмінна альтернатива молоку - кефір. Ви приловчитеся готувати на ньому смачне тісто, скоро навіть перестанете помічати відміну від класичного варіанта. Його можна робити і для пиріжків, і для піци, і для солодких пирогів. Головне - підібрати хороший свіжий кефір, щоб він не звурдився під час підігрівання.

Головне - підібрати хороший свіжий кефір, щоб він не звурдився під час підігрівання

Рецепт для пиріжків з різною начинкою

До складу бездріжджового тіста підуть:

  • два з половиною склянки борошна першого сорту;
  • стакан кефіру;
  • дві столові ложки рослинної олії;
  • дві чайні ложки цукру;
  • половина чайної ложки солі;
  • половина чайної ложки соди.

Підігрійте кефір, щоб він не звурдився, поступово вливаючи туди олію, всипаючи цукор, соду і сіль. Добре перемішайте масу, потім поступово, розмішуючи, всипати туди муку. Тісто повинне вийти еластичним, повітряним. Можете варіювати кількість кефіру і борошна. Соду розділіть на три частини. Розкачайте тісто завтовшки 1 см на присипаному борошном столі, потім присипте першою частиною соди. Складіть кілька разів отриманий пласт, кожен раз присипаючи частиною соди. Головне число в цьому процесі - три. Три рази переверніть, три рази посипте содою. Готову масу поставте в тепле місце на 40 хвилин. Щоб тісто було легше, намагайтеся сильно його не м'яти, коли будете робити ліпити пиріжки.

Рецепт тіста для наслідках страв

Вам знадобляться для рецепта:

  • до двох склянок кефіру;
  • дві склянки борошна;
  • половина чайної ложки солі;
  • половина чайної ложки соди;
  • цукор за смаком, але в невеликій кількості.

Перемішайте у великій мисці або каструлі кефір, сіль, соду і цукор. Поступово всипати борошно, так, щоб не утворювалося грудок. Гарненько перемішайте до однорідного стану. Залиште на 15 хвилин до утворення бульбашок. Можете заливати тісто в форму для піци і для пирога, викладати начинку. Це можуть фрукти або ягоди, які ви вже пробували і які не викликають алергії у малюка. Захотілося чогось більш ситного - візьміть в якості начинки м'ясо курки, яловичину, рис.

Готуємо з яйцями і молочком

Коли ваш малюк вже перейшов рубіж в півроку життя, і ви розширили його раціон, ознайомили з прикормом, ввели в меню курячі яйця, сир і масло, то ви можете розширювати і власне меню. Це стосується і випічки - як і раніше утримайтеся від дріжджів, але введіть молочко і яйця. Особливо корисними будуть сирні запіканки (рекомендуємо прочитати: рецепт смачної сирної запіканки при грудному вигодовуванні ). Найсмачніше стануть пироги і пиріжки.

Найсмачніше стануть пироги і пиріжки

Рецепт сирної запеканочку

Візьміть наступні інгредієнти:

  • півкіло сиру, краще нежирного і магазинного, обов'язково свіжого і перевіреної фірми;
  • дві столові ложки манної крупи;
  • два яйця;
  • 50 г молочка;
  • чайна ложка борошна;
  • трохи родзинок (за відсутності на нього негативну реакцію немовляти) (рекомендуємо прочитати: чи можна годуючим мамам їсти родзинки? );
  • столова ложка вершкового масла.

Промийте сухофрукти, сир протріть через сито, щоб він був пишніше. Залийте манку молочком для розбухання. Відокремте білки від жовтків, відправте жовтки в холодильник для охолодження, потім збийте їх з цукром. Змішайте збиті жовтки з сиром і манкою, додайте білки. Вилийте добре перемішану суміш в попередньо змащену вершковим маслом форму для запікання і відправте в духовку на півгодини. Можливе приготування і в мультиварці.

Яблучний пиріг з пісного тіста

Вам знадобляться для рецепта:

  • 200 г сиру, краще нежирного і магазинного, обов'язково свіжого і перевіреної фірми;
  • 100 г вершкового масла;
  • 300 г борошна;
  • 2 яйця;
  • яблука для начинки;
  • чайна ложка розпушувача або менше щіпки соди.

Збийте за допомогою міксера яйця з маслом, поступово всипте борошно і додайте сир. Змастіть деко вершковим маслом і вилийте туди масу. Вона повинна бути не зовсім рідкої, але і не тугий, а скоріше еластичною. Додайте очищені від шкірки і кісточок, дрібно порізані яблука. Якщо яблука кислуваті, можете додати цукор. Поставте на 40 хвилин в духовку.

Рецепт яблучних кексів

Складові:

  • 3 яйця;
  • 4 середніх яблучка;
  • 4 чайні ложки цукру, можна менше, за смаком;
  • 5 чайних ложок манної крупи, якісної і без грудочок;
  • какао;
  • 5 столових ложок сметани.

Натріть яблука на крупній тертці і розкладіть в силіконові форми для випікання. Змішайте яйця з цукром за допомогою віночка або блендера, додайте, перемішуючи, манку, потім сметану. Можете додати трохи якісного какао за смаком. Вилийте масу на яблука і поставте випікатися на 20 хвилин в духовку. Блюдо корисно і поживно, адже в ньому немає борошна і шкідливих для шлунково-кишкового тракту тракту дріжджів. Якщо зробити в одному великому блюді для випікання, то його можна назвати «пудингом».

Галетное домашнє печиво

Вам потрібно взяти такі продукти:

  • одне яйце;
  • 200 г сірої муки;
  • 10 г молочка;
  • 10 г масла рослинного;
  • 15 г цукру;
  • какао за бажанням;
  • менше щіпки соди.

Просійте борошно і змішайте її, постійно помішуючи, з цукром і содою. Збийте разом жовтки і білки, молочко і масло рослинне. З'єднайте суміші. Розімніть масу, вона повинна вийде тугий і щільною. Розкачайте тісто на столі, попередньо щедро посипати борошном, виріжте печиво за допомогою покупних форм або зазвичай склянки як на фото. Викладіть на деко, можете використовувати пергаментний папір, відправте в духовку до отримання приємного світло-коричневого кольору хвилин на 15. Це печиво буде іншим, ніж магазинне, зате воно корисне і нешкідливе для тих, хто ще не відлучив свого малюка від грудей.

Це печиво буде іншим, ніж магазинне, зате воно корисне і нешкідливе для тих, хто ще не відлучив свого малюка від грудей

Багато проти листкових продуктів в раціоні, оскільки вони досить жирні і можуть викликати у дитини послаблення шлунка. Що дійсно не можна мамі, що годує - це покупні тістечка і торти з кремом сумнівної свіжості, з масою консервантів. Харчування годуючої мами має бути поживним і нешкідливим для організму немовляти, проте смачним і різноманітним.

Сидіти на строгій дієті, відмовляти собі у всьому, крім дієтичних каш і трав'яних напоїв - нерозумно. Дбайте про власну гарному настрої, адже від нього залежить рівень лактації, настрій малюка і атмосфера в усьому будинку. Випийте вранці чай зі свіжим ароматним пиріжком з чорницею або чашку гарячого какао з шматком піци - дозвольте собі десять хвилин свободи і відпочинку перед днем ​​турбот і материнського праці.

Поділіться з друьямі!

Яку випічку можна?
Як же додати в свій раціон продукти і страви, які піднімуть настрій, урізноманітнюють меню і не зашкодять дитині?
Чи можна мамі їсти при грудному вигодовуванні новонародженого випічку?
Смачний домашній торт, печиво з пісочного тіста або листковий пиріг з варенням, слойка з м'ясом або сиром - яка з цих смачних речей дозволена годувальниці?
Яку роль в раціоні грають борошняні вироби?
Яку випічку можна?
Яке ж це тісто?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»