Десерт за 5 хвилин без випічки - це реально! Не вірите? А дарма! Правда, з'їсти його можна буде не раніше, ніж через 4 години. Але якщо цей час витратити з користю або ж приготувати вкусняшку в ніч, то очікування не покажеться довгим!
Виглядає такий десерт дуже презентабельно. Тому подати його можна навіть на святковий стіл! Але при цьому обов'язково врахувати, що він буде танути ... А значить, виймати його завчасно з морозильної камери не варто. Втім, він буде розморожувати поступово. Мені, наприклад, подобається його їсти після того, як він постоїть при кімнатній температурі хвилин 5-10. До цього моменту він уже не крижаною, але при цьому тримає форму і зберігає потрібний смак.
Що ж входить до складу цих ласощів? Цього разу це - садова суниця і ряжанка. Але тут можлива маса варіантів. Наприклад, перший мій десерт такого роду був з малини і йогурту:
Отже, інгредієнта всього два:
1. ягоди . Підійдуть абсолютно будь-які, які у вас є і подобаються вам на смак - полуниця, суниця, лохина, смородина, малина, ожина, вишня, черешня. Можна взяти і порізану сливу, яблука, інші фрукти.
2. Кисломолочний продукт. Можна використовувати ряжанку, кефір , Сніжок, будь йогурт.
Важливий момент - якщо вихідний кисломолочний продукт без додавання цукру, то і десерт вийде зовсім несолодким! Це як раз мій сьогоднішній варіант - дієтичний. Якщо ж ви хочете зробити солодкий десерт, то або збийте спочатку кефір / ряжанку з цукром, або візьміть спочатку солодкий йогурт. У випадку з малиною я як раз брала солодкий йогурт зі смаком лісових ягід. Мені смачно і так, і сяк! А ви зверніть на цей момент увагу і орієнтуйтеся по собі.
Потрібні інгредієнти:
- кисломолочний продукт (ряжанка 2,5%) - 450 мл
- ягоди (садова суниця) - 220 г
- соняшникова олія (для змащування фольги) - 0,3 ч.л.
- цукор або сахзам (я не додавала) - за смаком
приготування:
Форму для приготування цього десерту я взяла звичайну - для випічки, тефлонову. Її розмір - 18х24,5 см. Але можна зробити і в силіконової, адже вони найчастіше теж підходять для морозильної камери.
Лист фольги відрізала такого розміру, щоб вистачило вистелити форму і зробити високі бортики - вони полегшать процес вилучення готового десерту з форми.
Фольгу змастила зовсім тонким шаром рослинного масла - це вже для того, щоб без проблем відокремити пласт ряжанки з ягодами від самої фольги.
Садову суницю промила, видалила чашолистки, обсушити. Виклала ягоди на фольгу більш-менш рівномірно.
Для десерту я вибрала досить дрібні ягоди (до середнього розміру). Тому як при такій площі форми (18х24,5 см) з цієї кількості продуктів шар десерту виходить товщиною близько 1 сантиметра.
Якщо ягоди великі, їх можна порізати.
Залила ягоди ряжанкою. Зробила це акуратно, щоб ягоди не попливли і не скупчилися купкою в одному місці.
Нагадаю ще раз, що я робила зовсім не солодкий десерт. Якщо ви хочете солодкий, тоді спочатку збийте ряжанку з цукром до повного його розчинення (а ще краще - використовуйте цукрову пудру). Або ж візьміть за основу солодкий йогурт з будь-яким смаком, який вам видається слушним до обраних ягодам.
От і все! Наші праці закінчені)) Тепер залишається поставити форму в морозильну камеру мінімум на 4 години. Втім, час може трохи варіюватися в залежності від температури вашої морозильної камери і властивостей кисломолочного продукту. Я заморожую найчастіше на ніч.
Так і цього разу - вранці вийняла вже схопив крижинка :)
Витягла за десерт спочатку з форми, потім з фольги. Виклала на дошку.
Порізала гострим ножем на шматочки довільної форми і розміру.
Ну ... Налітай !! ;) Але, як я вже писала, мені подобається, коли десерт трохи постоїть. Залежно від того, дуже жарко будинку чи ні, час такий "вистоювання" приблизно 5-10 хвилин. Після цього він уже в міру холодний і смачний!
Дивіться анонси кращих статей! Підпишіться на сторінки Випічка-онлайн в Яндекс Дзен , ВКонтакте і Pinterest !
Не вірите?Що ж входить до складу цих ласощів?