Я почала з основи - печива. Його смак повинен бути приємний в початковому вигляді, це важливо. Але, виявляється, купити нормальне печиво зараз теж проблема. Зазвичай я використовувала для подібних десертів "Топлене молоко". Цього разу нічого подібного не знайшла, кращим варіантом стало печиво "Гулівер".
Ще важлива форма печива - для "Собаки" підійде прямокутне, в тому числі, і квадратне.
Отже, печиво виклала на дошку і просочила коньяком спочатку з одного боку, потім - з іншого. Якщо немає коньяку, можна використовувати горілку, ром, бренді, вино або інший алкогольний напій. Якщо робите для дітей, можна взяти будь-який сік або компот, а також чай або каву. До речі, як варіант - молоко.
Так чи інакше, просочення потрібна обов'язково, в іншому випадку десерт вийде сухим і не таким смачним.
Поки печиво лежить просочується, зайнялася приготуванням шоколадного крему. Для цього какао поєднала з цукровою пудрою.
Замість останньої можна взяти і цукор, але в цьому випадку його крупинки все ж будуть відчуватися, тому при можливості краще віддати перевагу пудрі. Її необов'язково купувати в магазині, можна зробити самостійно, перемолу цукор в блендері (подрібнювачі) або кавомолці.
Кількість пудри / цукру визначте за власним смаком. Якщо магазинна випічка вам не здається занадто солодкої, то кладіть 6 столових ложок. Я зменшила до однієї, тому що на мій смак печиво вже саме по собі містить достатньо цукру.
До перемішаному какао з цукровою пудрою вбила яйце (при бажанні можна обійтися і без нього, якщо немає домашніх або перевірених магазинних).
Розмішати, вийшла волога крихта. До неї виклала розм'якшене вершкове масло.
Збила масу до однорідності. Якщо раптом крем здасться вам занадто густим, можна додати ще трохи м'якого масла або ж трохи молока.
Ось і готовий шоколадний крем для нашої "Холодної собаки".
Як коржів я використовувала 16 прямокутних печенек, які розклала поперек по 4 штуки і в 4 яруси.
Виклала перший ряд з 4-х печенек на харчову плівку і покрила їх кремом. Потім вже подумала, що потрібно було попередньо нанести шар крему і на саму плівку, щоб внизу торт теж був покритий їм, як сирний будиночок . Але мені було вже пізно це робити, а ви можете саме так і вчинити.
На крем виклала другий шар печива. Потім знову крем - печиво - крем - печиво - крем. Разом вийшло 4 таких своєрідних коржа.
Залишками крему покрила боки тортика з усіх боків. Знаєте, крему можна навіть побільше зробити і більш щедро змащувати.
Тепер горіхи, хоча можна легко обійтися і без них, якщо вам так більше подобається. При бажанні потім готовий десерт можна присипати какао-порошком.
Арахіс можна взяти сирим, обсмажити на сухій сковороді хвилин 10 (як це зробила я) або ж прожарити в духовці. Отже, я остудила обсмажені горіхи, очистила від шкірки і перемолола блендером в крихту на максимальній швидкості.
Присипала боки і верх торта горіховою крихтою.
Загорнула в харчову плівку і прибрала на холод (я через зимового часу використовувала балкон). Можна пробувати години через 4, але як я вже писала в передмові до рецепту, чим довше тортик простоїть в зібраному вигляді, тим краще просочиться.
Ось така "вагонетка" у мене вийшла;)
Тепер женемо чоловіків точити ножі і акуратно нарізаємо ось такими смугастими скибками ...
Ароматний завдяки коньяку, смачний за рахунок крему німецький десерт "Холодна собака" готовий! До нього - чашечку кави і можна смакувати! Ммм! ..;)