Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





лікування педикульозу

  1. Причини поширення вошей і гнид
  2. Різновиди педикульозу та шляхи зараження ним
  3. Симптоми головного педикульозу
  4. діагностика
  5. ускладнення
  6. Самостійне лікування від вошей і гнид в домашніх умовах
  7. Хімічні лікарські препарати
  8. Народні методи і засоби
  9. заходь ПРОФІЛАКТИКИ

Педикульоз - саме так називається захворювання, що доставляє незручність всім, незалежно від їх статусу і способу життя. Заразитися ним можна в лазні і в плавальному басейні, спортивної секції в роздягальні, в вагоні поїзда і готельному номері через подушку, в перукарні через гребінець, шпильку, в магазині за приміркою головного убору, прикрас і речей, під час Селфі фотографії. Найбільш схильні до зараження неблагополучні верстви населення, бомжі, діти-безпритульні.

Дане захворювання викликають кровоссальні ектопаразити - воші. Педикульоз підрозділяється на: головний, лобковий, платтяна - лікування кожного з них має свої особливості.

Життєвий цикл вошей є 3 стадії: половозрелая особина самка або самець - гнида - німфа - половозрелая особина. З гниди (яйця) вилуплюється німфа (статевонезріла особина), яка на другому тижні стає дорослою і починає відкладати вже свої гниди. Воші харчуються кров'ю і гинуть без "господаря" протягом 10 днів.

Побачити вошей серед волосся не просто - вони темного коричневого кольору, розміром в середньому близько 1,5-3 мм, зате їх світлі яйця, налиплі на волоссі легко помітні. Для того, щоб разом видалити живих особин є багато ефективних способів, а ось вибирати гнид дуже копітка заняття, оскільки вони надійно приклеєні до кожної волосинці. У цій справі найкориснішим буде гребінь AntiV з тонкими частими сталевими зубами і спеціальними гострими насічками на них, який дозволяє проводити лікування педикульозу за одну процедуру. Гребінь застосовують при механічному способі лікування, він полегшує процес вичісування дорослих вошей, пошкоджує міцну оболонку гнид і зриває їх.

Причини поширення вошей і гнид

Найбільш часто виникає і вимагає лікування педикульоз у дітей, через часті тісних контактів під час спілкування, ігор. Широке коло спілкування і проведення часу в тісних навчальних і розважальних закладах сприяють швидкому лавиноподібного поширення хвороби. Для запобігання епідемії та індивідуального захисту все частіше знаходять застосування профілактичні спреї і шампуні на основі трав, що відлякують вошей. Такий захід захисту ефективно себе показує на практиці в групах дитячих садів, класів шкіл, інтернатах та літніх таборах.

Різновиди педикульозу та шляхи зараження ним

Перший - головний педикульоз - розвивається в волоссі на голові і може з'явитися внаслідок контакту з вже зараженою людиною, або з його шапкою, кепкою, капюшоном, гребінцем і іншими предметами побуту. Захворювання свідчить швидше про низьку гігієнічної культури людини, неохайності, антисанітарної обстановці в якій він знаходиться, так як при щоденному митті голови воші не встигають розмножуватися і видаляються природним шляхом. Найкращі умови для розвитку захворювання - довгі, поплутані волосся, завиті пасма, заплетені коси. Головні воші тільки повзають, тому ризик зараження є тільки при безпосередньому контакті з хворим.

Термін життя живих особин головних вошей більше місяця. Щодня приріст паразитів становить близько 4-10 яєць (гнид). Період їх інкубації близько 7 діб, максимум півтора тижні. Людські воші, хоч і є близькими родичами, але відрізняються від тих, що паразитують на ссавців тварин.

Діагноз ставиться, коли очевидно наявність гнид, жовто-білих дрібних кульок, надійно прикріплених до стрижня волосся. Коштів для лікування головного педикульозу існує величезна безліч: від суперсучасних аптечних педікуліцідних препаратів до «дідівських» методів.

Платтяна педикульоз проявляється в основному на шкірі паху, пахв, попереку і живота. Зараження може відбуватися побутовим шляхом, через контакт з постільною білизною та одягом. Платтяні воші ховаються в складках, швах одягу, де і відкладають яйця, тому місця ураження зазвичай якраз в районі коміра, талії, пахви. Платтяна педикульоз, частково - сезонна хвороба, так як частіше виникає в холодну пору при тривалому носінні однієї і тієї ж одягу (в походах, туристичних поїздках), а крім того хвороба неблагополучних верств населення і бездомних. Лікують її зазвичай Збривання всіх волосся в області паху, пахв, грудей і знищенням одягу.

Лобковий педикульоз викликається появою лобкові воші з клешнями як у краба (плошіц) на тілі людини: статевих органах, шкірі лобка і пахв. Якщо ж волосяний покрив людини сильно виражений, захворювання досить швидко перейде на інші ділянки тіла, включаючи вуха і рослинність на обличчі - вії, брови, вуса, борода.

Заразитися ним можна під час статевого акту, або при використанні нечистого білизни, засобів особистої гігієни. Засоби лікування лобкового педикульозу можуть бути різноманітні, однак рослинність уражених місць тіла найчастіше доводиться голити, якщо терапією доводиться займатися самостійно.

Головний і лобкової педикульоз при сприятливих обставинах лікуються за допомогою інсектицидних рослинних препаратів, при несприятливих - Збривання волосся. Відмінність платтяної педикульозу в тому, що при ньому воші відкладають гниди на одязі, а не на волоссі людини, тому для знищення яєць досить обробки одягу тими ж інсектицидними репелентами або її кип'ятіння. Для виведення вошей з тіла підходять ті ж кошти, що для волосся паху і голови.

Симптоми головного педикульозу

Першою ознакою зараження є незвичайно сильний свербіж шкіри голови, який викликається їдким речовиною виділеним вошами зі слиною під час укусів. Другою ознакою служать їхні яйця, які приклеюються до волосся за допомогою особливої ​​клейкої маси - вони світлі і схожі на дрібні кунжутні зерна, часто їх плутають з пластівцями лупи. При запущеної хвороби ознакою будуть загальне нервовий стан, розчухи, можливо з гнойничками, місцями фурункули, але це вже швидше ускладнення.

Свідченням про наявність у людини вошей також можуть служити червоні алергічні плями, яскраві синюваті сліди від їх укусів, розчесані ранки з корочками, але більшість з них приховані під волоссям, а помітні лише ті, що ближче до шиї, відкритих ділянках шкіри поруч з вухами, біля скронь, брів. При запущеному педикулезе зазвичай запалені передні вушні лімфатичні вузли - це говорить вже про знаходження інфекції в лимфотоке - інфекційному зараженні і ускладненні хвороби.

Якщо ви помітили симптоми головного педикульозу швидше зверніться за професійним лікуванням до фахівців! Всього за дві години ми вручну позбавимо від головних вошей і гнид, перевіримо членів сім'ї на наявність цих паразитів і дамо докладні рекомендації про те, як уникнути повторного зараження.

При цьому ми будемо використовувати тільки екологічні кошти, що дозволяють ефективно розчинити клей, за допомогою якого гниди кріпляться до волосся.

Ваше здоров'я і краса в надійних руках! Будьте впевнені, звернувшись в клініку «Лайс Евей», проблема буде вирішена в короткі терміни.

діагностика

Вищеописані симптоми є приводом для професійної діагностики у дерматолога. Спеціаліст здійснює фізикальний огляд місць расчесов і плям у пацієнта за допомогою лупи з 4-х кратним збільшенням або лампи Вуда на шкірі голови, тіла, а при необхідності пахової області. Якщо клінічні прояви підтверджуються і лікар виявляє білі гниди, прикріплені до коріння волосся, які лопаються з клацанням, а в деяких випадках і самих вошей, наповнених кров'ю, то він ставить діагноз «педикульоз».

Після постановки діагнозу лікар призначає комплексне лікування: спеціальні шампуні, вичісування гребенем, мазі для обробки расчесов і укусів, а у випадках попадання інфекції в ранки - антисептики.

Візуальний огляд голови дитини в превентивних заходах можуть проводити батьки вдома або вихователі в дитячому садку, проте непрофесійним поглядом педикульоз можна сплутати як з лупою, так і з себореєю, коростою, імпетиго, тому для безпомилкового визначення виду хвороби звернення до фахівця краще.

Діагностика педикульозу з подальшою консультацією дерматолога (педіатра) обов'язкове для вагітних, годуючих жінок, а також маленьких дітей, оскільки недосвідчені самостійне лікування може завдати шкоди здоров'ю, або привести до ускладнень.

ускладнення

Найпоширеніше ускладнення - це інфекційні зараження. При несвоєчасному лікуванні педикульозу людина встигає розчесати шкіру голови до дрібних відкритих ранок, куди на нігтях і заноситься бактеріальна інфекція. Ранки гниють, підвищується температура, роздуваються лімфовузли, потрібно прийом антибіотиків. Ускладнення інфекційним захворюванням найбільш небезпечно для вагітних, у яких воно може привести до викидня.

Характерні інфекційні захворювання:

  • Блефарит, кон'юнктивіт - запалення повік, слизової оболонки ока;
  • Лімфаденіт - запалення лімфатичних вузлів;
  • Фурункульоз - гнійне запалення волосяного фолікула;
  • Алергічний дерматит;
  • Сепсис - зараження крові.

Найнебезпечніше ускладнення, пов'язане зі смертельним ризиком - епідемічний висипний тиф ( "корабельна" і "тюремна лихоманка"), який загрожує ураженням нервової та серцево-судинної системи, або навіть летальним результатом. Воші можуть бути переносником цього гострого інфекційного захворювання, яке проникає в тіло людини з виділеннями їх кишечника також через пошкодження шкіри. Типовий симптом хвороби - озноб, супроводжується вона лихоманкою, сильним головним болем, болем у м'язах, червоними висипаннями плямами. Епідемія висипного тифу розгортається паралельно з педикульозом, тому при лікуванні тифозних хворих традиційно важлива якнайшвидша їх ізоляція.

Щодо нешкідливими ускладненнями педикульозу можна назвати безсоння, сплутані волосся і велика кількість гнид на них. При такому розвитку подій лікування починають з остріганіе довгого волосся хоча б до плечей, щоб зменшити фронт робіт по вичісування. У певних випадках, при сильно задавненої хвороби волосся зовсім збривають.

Самостійне лікування від вошей і гнид в домашніх умовах

механічні способи

Найдієвіший і безпечний механічний метод, яким найпростіше перемогти вошей в домашніх умовах - це вичісування волосся спеціальним гребенем по методу Шеферд. Волосся перевіряються по пасмам, при цьому попередньо на них можуть наноситися спеціальні засоби, які забарвлюють гнид і самих вошей для спрощення їх пошуку і вибірки вручну. Дана технологія дозволяє швидко і повністю видалити комах і їхні яйця з голови, зберігши здоров'я волосся і шкірного покриву. Метод відмінно себе зарекомендував при лікуванні педикульозу у дітей, вагітних жінок, людей, схильних до алергії.

Вичісування - дуже конкурентний метод боротьби з вошами, оскільки, дослідження показують, що ці паразити здатні виробляти стійкість (імунітет) перед деякими хімічними речовинами. Крім того ніякі речовини не виведуть гнид, які так і залишаться в мертвому вигляді прилипли до волосся.

Самостійно проводити вичісування досить складно, особливо якщо під рукою немає спеціалізованих засобів, а тільки бальзам, гребінець і ватний тампон. Довірити цю процедуру краще професіоналам, але в будь-якому випадку при педикульозі лікування потрібно організовувати швидко. Воші дуже плодовиті істоти і швидко розмножуються, відкладаючи яйця - а чим більше площа зараження, тим копітка робота по їх видаленню.

У ролі допоміжних речовин використовують такі доступні склади як рослинна олія, кукурудзяна, рапсова, гераниевое масло, риб'ячий жир - вони підвищують ефективність вичісування гнид, роблячи локони слизькими, в ролі допоміжних кошти - гребінь, лупу, лампу. Для етапу вичісування під маркою Ніт Фрі випускається спеціальна продукція, яка, як на темних, так і світлих волоссі забарвлює гниди в яскравий колір.

Є ще кілька дуже ефективних механічних способів - це гоління наголо, використання фена з гарячим повітрям, щипців для випрямлення волосся або електронного гребе. Термічна обробка феном або щипцями - дуже дієвий варіант, адже воші не витримують підвищення температури вище 40 ° C, гинуть від електричних розрядів, а також не можуть жити без волосся.

Хімічні лікарські препарати

Самостійно провести лікування педикульозу можна за допомогою більш-менш безпечних хімічних лікарських препаратів з аптеки, вони не дають повну гарантію, але разом з вичісуванням вельми ефективні.

Більшість аптечних препаратів виготовлені на основі природних інсектицидів (пестицидів). Вони продаються без рецепта в різному вигляді - це можуть бути шампуні, аерозолі, лосьени, гелі, мазі, розчини, емульсії, бальзами. До їх складу можуть входити різні активні токсичні речовини, а також їх поєднання, що руйнують нервову систему паразитів: Фенотрін, перметрин (піретроїди - синтетичний пиретрин), малатион.

Медичні лікарські препарати на основі інсектицидних хімічних сполук діють добре, але не володіють овіціднимі властивостями - тобто впливають переважно на вошей, а не гнид. Лікування засобами з інсектицидами навіть слабкою токсичності не можна застосовувати до маленьких дітей 2-5 років, вагітним, жінкам, що годують, особам з шкірними захворюваннями і бронхіальну астму, при цьому останнім спреї категорично заборонені.

До хімічних препаратів слід відносити і синтетичні засоби, активні речовини яких диметикон і циклометикон. Такі препарати впливають механічним шляхом на вошей і гнид, огортаючи їх тонкої силіконової плівкою і перекриваючи їм надходження повітря. Ефективність синтетичних засобів не 100%, але дуже висока, так як без кисню паразити дуже швидко гинуть на всіх стадіях розвитку, проте їх компоненти легко можуть викликати алергію, тому перед застосуванням цих ліків потрібна консультація лікаря.

До лікаря за рецептом або рекомендаціями звертатися взагалі обов'язково, якщо дитині ще немає 2 років, після спроби позбутися вошей у нього на шкірі виникла алергічна реакція, якщо дитина-астматик.

Здійснювати лікування педикульозу з використанням хімічних засобів слід в добре провітрюваному приміщенні, наносити склади рекомендується на підсушені або сухе волосся строго по інструкції, в поліетиленових або гумових рукавичках, голову пацієнта на рівні очей слід обернути рушником, після нанесення волосся потрібно сполоснути розчином оцту. Перед нанесенням засобу волосся і шкіру не можна мити кондиціонером, так як він погано з них змивається і не дає хімічних речовин вбиратися.

Найбільш відомі препарати-ліки, які надають нейротоксическое вплив на вошей:

  • «Пара-Плюс» - засіб аерозоль на основі відразу двох компонентів-інсектицидів перметрина і малатиона, і допоміжного підсилює компонента піпероніл бутоксида - один вбиває вошей, інший впливає на гнид, закріплених у кореня волоса, а третій підсилює дію перметрина і не дає паразитам розвинути стійкість до активних речовин. Пара-плюс наноситься на 10 хвилин, протипоказаний дітям молодше 2,5 років, може використовуватися повторно.
  • «Нікс» - шампунь зі слабкою концентрацією інсектициду перметрина, але тривалим процесом, може використовуватись за призначенням лікаря педіатра до дітей, вагітним, алергікам, за призначенням лікаря дерматолога до осіб з шкірними захворюваннями, але строго по інструкції на упаковці.
  • «Рід» - шампунь на основі інсектициду перметрина, може викликати алергію і побічні шкірні ефекти, при рецидиві може використовуватися повторно через 7 днів.
  • «Медіфокс» або «Медіфокс супер» - препарат на основі перметрина, випускається у вигляді гелю і концентрату, наноситься на волосся на 30 хвилин.
  • «Педілін» - препарат на основі хімічного фосфорорганического інсектициду малатиона і синтетичного інсектициду тетраметрін, двома компонентами одночасно ефективно впливає на вошей і гнид, випускається у вигляді розчину, емульсії, гелю, наноситься на 3-5 хвилин.
  • «Ниттифор» - препарат тривалої дії на основі перметрина, випускається у вигляді лосьйону, який наноситься на вологе волосся на 40 хвилин і крему, яким змащуються шкіра і сухе волосся на 10 хвилин.
  • «Спрей-Пакс» - аерозоль на основі комбінації компонентів натурального інсектициду піретрини і піпероніл бутоксида, може застосовуватися при лікуванні головного і лобкового педикульозу, наноситься на 30 хвилин.

Народні методи і засоби

Народні засоби можна виділити в чотири групи по схожості принципу дії. У ці групи можна внести кошти з використанням екстрактів рослин, склади з кислої і лужної середовищем, задушливі кошти, а також сильно токсичні небезпечні склади.

До першої групи належати відварі и соки рослин, Ефірні масла, Які вбивають або відлякують живих особин, но НЕ могут впоратіся з гнидами. Перемогти педикульоз, проводячи лікування трав'яними відварами з герані, полину, ромашки, хвої, пижма, соку граната з м'ятою і ін. Досить важко, так як вони малоефективні, хоча і володіють антибактеріальними протизапальними властивостями. Також не сильно ефективні ефірні олії чайного дерева, анісу, м'яти, материнки, шавлії, розмарину, лаванди, часнику. За численними відгуками в більшості випадків застосування подібних трав при лікуванні не дає належного ефекту, а ось для профілактики вони дуже гарні, їх можна вливати в звичайні шампуні. Сік подрібнених зубчиків часнику малоефективний, вимагає багаторазового нанесення протягом тижня, у дітей викликала сильне роздратування шкіри, в плоть до опіків. По-справжньому дієві рослинні засоби - це відвари отруйних рослин чемериці, багна, дудника, шпорник. Вони є природними інсектицидами і добре вбивають вошей, але і для людини вони не безпечні. Тому застосовувати їх потрібно обережно - при неправильної концентрації відвару легко отримати отруєння. Чемерицю краще використовувати у вигляді аптечного розчину - "чемерічний вода".

До другої групи можна віднести природні і побутові домашні хімічні засоби, які своєю агресивному кислотному або лужному середовищем не тільки знищують живих вошей, але також частково руйнують хітинову оболонку гнид. Це кошти середнього ступеня ефективності, вони значно прискорюють лікування педикульозу, але є лише допоміжними при механічної вибірці мертвих паразитів. Це може бути кислий сік ягід журавлини, який пошкоджує оболонку гнид і розчиняє клей, на якому вони тримаються. Високолужних дустовое мило - непрогрессивное засіб, яке за своїм складом токсично для живих особин багатьох паразитів, при цьому дуже отруйна і для человка. Дігтярне мило, яке має не тільки високу концентрацію pH 9-11, але також здатне дьогтем загоювати шкіру. Господарське мило з 72% жирних кислот і дуже високим pH 11-12, яке крім того має антибактеріальні властивості. Фарба з перекисом водню, якщо ви готові фарбувати волосся - вона роз'їдає і вошей, і гнид.

До ще однієї групи слід зараховувати препарати і засоби, які діють за принципом обволакивания паразитів - позбавляють їх кисню. Цей можуть бути як натуральні жирні склади на кшталт майонезу, штучні склади на кшталт вазеліну - вони діють також як силікони. У теорії вони дуже ефективні, але все залежить від якості складу. Так, майонез і подібні натуральні густі склади діють правильно, однак їх щільність менше синтетичних, і її може бути не достатньо, щоб задушити вошей і їхні яйця за один підхід.

До четвертої групи належать радикальні токсичні і їдкі речовини: бензин, гас, оцет, спирт, морально застарілий дихлофос. Вони далеко не призначені для лікування педикульозу, і вкрай протипоказані дітям і вагітним жінкам. Такі кошти можуть бути ефективні, але здатні викликати опіки шкіри, опік слизової, сильну алергічну реакцію, приводити до знебарвлення волосся або навіть їх повного випадання. Часто використовують столовий оцет слабкої концентрації, пару його ложок розчиняють в стакані 250 мл, отриманий розчин наносять на волосся. Оцтова кислота повинна вбивати велику частину вошей і розчиняти клейку речовину, на якому тримаються гниди. Також застосовують спирт 96%, його розводять наполовину водою, просочують їм марлевий компрес, який накладають на волосся і шкіру, після на голову надягають целофановий пакет на 30-40 хвилин. Пекуча рідина повинна впливати відразу на вошей і гнид, а також надавати антибактеріальну дію на місця расчесов. Для повного знищення паразитів нанесення спирту потрібно повторювати кілька разів, уникаючи падання його в очі і вдихання парів. Компрес також роблять з гасом, натирають їм волосся і також одягають пакет на голову. Токсичні пари повинні отруювати вошей на будь-якій стадії їх розвитку, але також пари і сам склад, потрапляючи на шкіру отруюють організм людини. Дихлофос ще більш отруйна засіб, воно універсально для різних комах, особливо дієво для тарганів, але викликає масу побічних ефектів і тому давно не використовується в побуті і господарстві: вдихання парів призводить до запаморочення і блювоти, при сильній інтоксикації трапляються судоми, можна втратити свідомість.

Оскільки жоден народний і традиційний метод лікування не обходиться без ручного видалення живих і мертвих паразитів, то найбезпечнішим можна вважати підхід, при якому використовуються спеціалізовані рослинні препарати, які не викликають побічних ефектів, нейтралізують самих вошей, розчиняють клей гнид і полегшують вичісування паразитів з локонів. Спільно з ними можуть використовуватися флуоресцентні підсвічуються склади, що підвищують ефективність вичісування в рази.

заходь ПРОФІЛАКТИКИ

Головна і єдина міра запобігти індивідуальне зараження вошами - гігієна. Якщо ви щодня миєтеся, міняєте нижню і верхню білизну, виробляєте регулярну зміну постільної білизни, користуєтеся тільки своїми предметами гігієни і аксесуарами гребінцем, шпильками, "крабиками", шарфом, головним убором, рушником тощо., Носите коротку стрижку, то великою часткою ймовірності можна сказати, що паразити вам не загрожують.

Головна профілактика в дитячому закладі - це щорічний медичний огляд, його проводять восени перед початком навчального року, коли діти повертаються з канікул і зазвичай привозять різну заразу, в тому числі вошей.

Якщо у великому колективі хоч одна людина вже захворіла, то для запобігання епідемії серед інших його членів завжди оголошують карантин. Це дуже ефективний захід, яка допомагає зупинити поширення педикульозу в локальній групі, при цьому термін карантину навіть при самому стрімкому лікуванні може становити до двох тижнів, оскільки воші вилуплюються і вмирають без господаря в семиденний період. Такої кількості часу вистачає, щоб з'ясувати чи заражений хтось ще. При наявності в колективі кількох заражених, карантин можна не оголошувати, але важливо провести лікування в одне і теж час, щоб не допустити рецидиву хвороби.

Санобробка є заключним етапом лікування і важливою частиною профілактики. Після знищення живих вошей і видалення гнид з волосся пошкоджену шкіру дезінфікують ртутної маззю, гребінці і гребені, якими проводилося вичісування замочують в спиртовому розчині, одяг і постільні приналежності хворого просочують щадними інсектицидами, після стирають при високій температурі не менше 60 ° C, а по можливості кип'ятять. При неможливості температурної обробки речі складаються в поліетиленові пакети і не використовуються більше 2-х тижнів. Санітарна обробка може бути ініційована лікарем поліклініки, в якій проходив огляд дитина. Лікар зобов'язаний повідомити районну санепідемстанцію, фахівці якої виїжджають додому до дитини, оглядають членів його сім'ї, включаючи батьків і близьких родичів, і в міру необхідності роблять дезінсекцію приміщень.

В профілактичні заходи одяг обробляють натуральними репелентами, з яких найпопулярніші розмариновий і ментоловий спрей марки Ніт Фрі, меблі, килими та приміщення пилососять і обробляють засобами А-пар, Bug Terminator.

З метою індивідуального захисту волосся голови регулярно оглядають на предмет гнид, на шкіру наносять трохи олії чайного дерева, лаванди, анісу, чебрецю, меліси, щодня використовують натуральні шампуні, кондиціонери і гелі, до складу яких входять ефірні олії м'яти, розмарину, чий аромат відлякує вошей. До складу натуральних засобів лікування і профілактики педикульозу не входить фосфорорганічні сполуки, сульфати і пестициди, тому вони підходять для будь-якого типу шкіри і можуть використовуватися щодня.

Читайте також




Додати новий коментар

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»