Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Розвінчуємо міфи про методи "як швидко протверезіти"

  1. Холодний душ
  2. Нашатирний спирт
  3. Кава
  4. розсіл
  5. Пити багато води
  6. Фізичні вправи
  7. висновки

Ті, хто хоча б раз в житті напередодні ввечері перед поїздкою вживав алкоголь в серйозних кількостях, знають - на ранок в організмі ще продовжують «бродити спирти», і сідати за кермо не варто. Тим не менш, є водії, які вважають, що застосування деяких способів, на кшталт холодного душу, нашатирю, міцної кави або розсолу можуть допомогти їм «швидко протверезіти».

Насправді, ці методи можуть бути в кращому випадку допоміжними або полегшують стан похмілля. А в гіршому - привести до серйозних порушень здоров'я, або необґрунтовано надати п'яному водієві впевненості в своїх силах.

Ось кілька пояснень з точки зору медицини, чому жоден із способів «швидко протверезіти» не працює.

Холодний душ

У нормальному стані прийняття прохолодного душу тонізує, викликає посилення кровообігу і постачання мозку і тканин киснем.

Але холодна вода на шкірі абсолютно нічого не може зробити з алкоголем, що знаходяться в крові.

Але холодна вода на шкірі абсолютно нічого не може зробити з алкоголем, що знаходяться в крові

При цьому, вона викликає різкий спазм розширених «спиртами» судин. Аж до серцевого нападу. І, повірте, такі випадки непоодинокі. Медики знають, що у п'яних людей часто трапляються інфаркти. Просто зазвичай ми чуємо - у кого-то стався інфаркт, але нам не повідомляють, що ця людина перебувала в стані алкогольного сп'яніння.

Нашатирний спирт

Огидне засіб «швидко протверезіти» після нічної вечірки.

І ось чому. По-перше, варто знати: те, що ми називаємо нашатирним спиртом, спирту в собі не містить. Нашатирний спирт - це в реальності водний розчин гідроксиду амонію. По-друге, його фізіологічна дія на людський організм обумовлено виключно местнораздражающим ефектом.

При вдиханні нашатирного спирту відбувається стимуляція дихального і судинного центру мозку. В результаті, частішає дихання і підвищується артеріальний тиск. Такий спосіб не може допомогти зробити людину тверезим, але він в змозі привести до тями зовсім п'яного.

Такий спосіб не може допомогти зробити людину тверезим, але він в змозі привести до тями зовсім п'яного

При вживанні всередину нашатирного спирту. Існує міф, що розчинені 5-10 крапель нашатирю у воді - це відмінний спосіб «швидко протверезіти».

У реальності, це неправда. Нашатирний спирт не вступає в хімічну зв'язок з алкоголем, що знаходяться в крові, а значить, і вивести спиртне не може. Він здатний тільки викликати блювоту. І якщо людина випила приблизно півгодини-годину назад, то за допомогою блювоти він може звільнитися від певної частки алкоголю. Але, якщо пройшло більше часу, то ефекту «протверезіння» ніякого не відбудеться, бо алкоголь вже потрапив в кров. До того ж, якщо у вас проблеми з нирками і підшлунковою залозою, вживанням нашатирю всередину ви можете завдати собі істотної шкоди.

Кава

Кофеїн - дуже активний природний стимулятор, що надає тонус і бадьорість, підвищує розумову активність, і зменшує сонливість. У помірних кількостях кофеїн йде тільки на користь. Але його поєднання з алкоголем мінімум зводить «підбадьорливі» ефекти на нуль, а максимум може бути небезпечно.

Вчені вже давно довели, що кофеїн збільшує потребу міокарда (серцевого м'яза) в кисні. Але в стані сп'яніння і похмілля серце і так страждає від нестачі кисню. В результаті, серце починає відчувати серйозний кисневий голод, що може привести до аритмії (порушення частоти скорочення серця).

Також кава + алкоголь - це одно надмірне навантаження на нервову систему. Підсумок - нервозність, тривожність, прискорений пульс і підвищення артеріального тиску.

Протверезіти кави не допоможе. Наукові медичні дослідження довели: кава не робить ніякого протипохмільні ефекту. Це міф, причому вкрай шкідливий.

Так, випиваючи чашку кави, захмелілий чоловік може відчути себе бадьоріше. Але, весь випитий їм алкоголь як був в організмі, так і залишився. Кофеїн як би обманює мозок, змушуючи думати, що ти «отямився». У підсумку, ілюзію бадьорості водій може прийняти за протверезіння, і сісти за кермо, ніж піддасть небезпеці і себе, і своїх пасажирів, і інших учасників руху.

розсіл

Розсіл дійсно трохи допомагає полегшити стан людини в похмілля. Відбувається це за рахунок відновлення в організмі нестачі води і солей. Але більше він нічого не робить і ніяких фізіологічних ефектів не надає.

Пити багато води

Чомусь багато хто вважає, що вода «розбавляє» алкоголь в крові, і таким чином він швидше виводиться з організму. Імовірно, що в такі моменти починають посилено працювати нирки.

Тим часом, головним «фільтром» в нашому організмі є печінка. Саме в ній ферменти розщеплюють і перетворюють алкоголь.

Саме в ній ферменти розщеплюють і перетворюють алкоголь

Великою кількістю випитої води ви ніяк не допоможете печінки, вона все одно буде переробляти «Етанол» стільки, скільки їй належить.

Через піт і сечу алкоголю виводиться незначна кількість. Так що якщо з похмілля вам хочеться води, то просто втамовує свою спрагу, але не розраховуйте, що таким способом швидше протверезіє.

Фізичні вправи

Існують прихильники теорії, що, швидше оговтатися після бурхливих узливань можна за допомогою фізичних вправ. Частка правди в цьому є.

Однак, розщеплення алкоголю під час таких занять відбувається настільки повільно, що можуть знадобитися багато годин для значного полегшення стану. А це великі навантаження на і так вже втомилося серце.

висновки

Будь-який лікар вам скаже: у процесу виведення алкоголю з організму є свій часовий інтервал. Щоб ви не робили, алкоголь залишиться у вашому тілі стільки, скільки на це відведено природою.

Враховуйте це, і давайте організму хоча б добу після рясних пиятик. Тільки після такого часу можна безпечно сідати за кермо. Інші способи - просто самозаспокоєння, і нічого більше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»