- Загальна характеристика
- Життєвий цикл натільних вошей
- харчування комах
- Яку небезпеку являють собою ці паразити
- Самостійна дезінсекція хімічними препаратами
- Де купити
- Обробка укусів платтяних вошей
- Народні методи боротьби
- Платтяні воші на дивані - боротьба з ними
Ектопаразити у людини бувають різних видів (людські блохи, постільні клопи, воші лобкові), але всі вони доставляють людині масу незручностей. Кожен мріє скоріше позбутися від білизняних і постільних вошей, як і від інших паразитів. Як правило, зараження відбувається при контакті з носієм або при недотриманні особистої гігієни, а також при незадовільних санітарних умовах.
Найчастіше педикульозу і іншими ентомози страждають діти після відвідин дитячих садків, оздоровчих таборів та інших місць. Нижче піде мова про ці ектопаразитах, ніж вони можуть бути небезпечні і як позбутися від білизняних вошей.
Загальна характеристика
Білизна воша (платтяна, натільна, постільна) - дрібна комаха-паразит людини, має сплюснене членисте тільце розміром кілька міліметрів. Відноситься до гематофагом (харчуються кров'ю). Примітно, що воші, включаючи платтяних, живуть тільки на людину.
Комаха має видовжене широке тільце з членистими ніжками в передній його частині, маленькою головою, а також великим черевцем. Істотною відмінністю постільних вошей від головних крім більших розмірів є той факт, що білизняні воші, як правило, живуть на нижній білизні, присутніх і матрацах, відкладаючи там яйця (гниди), а на шкіру людини переповзають для того, щоб харчуватися.
Причиною зараження платтяними вошами може бути безпосередній контакт з людиною-носієм або через особисті предмети (білизна, гребінці, постільні приналежності). Зараження відбувається тільки від людини до людини, від тварин неможливо заразитися вошами, тому що ці паразити дуже видоспецифічність.
Цією напастю страждають люди, які часто відвідують громадські місця, особливо діти. Мандрівники, любителі громадських лазень і басейнів теж можуть виявитися в зоні ризику, втім, нерідко шукають, як позбутися від білизняних вошей в армії. Подивитися білизняних вошей на фото і відео, а також дізнатися, як знищити їх можна в цій статті.
Життєвий цикл натільних вошей
Тривалість життя натільних вошей становить не більше 50 днів. Час повного розвитку від гниди до дорослої особини становить близько двох тижнів, при цьому супроводжується неповним перетворенням.
Самка відкладає яйця, через тиждень з яких з'являються на світ молоді личинки вошей, так звані німфи. Стадія німфи триває не більше 10 днів, під час якої комаха зазнає три линьки, скидаючи хітиновий покрив з огляду на активного росту. Після того, як остання линька пройшла, паразита прийнято вважати дорослою особиною, яка здатна спаровуватися вже на другу добу.
Платтяні воші живуть в складках тканини, одворотах комірів, швах одягу, відкладаючи яйця на ворсинки білизни. Імаго виробляє на світ кілька тисяч яєць за період своєї життєдіяльності.
харчування комах
Харчуються ці комашки виключно людською кров'ю, періодично сповзаючи на тіло господаря, кусаючи його:
- ротовий апарат має вигляд голочок і хоботка, який вводиться в епітелій, попередньо запускаючи на місце укусу ферментовану слину, яка уповільнює згортання крові, а також є причиною свербіння;
- висмоктування кров'яної маси відбувається шляхом руху мускулатури хоботка;
- наситилася воша має темний, майже чорний колір;
- воша може кусати кілька разів, тому місця укусу виглядають як кілька близько розташованих один до одного ранок;
- одна комаха живиться за день близько трьох-чотирьох разів.
Яку небезпеку являють собою ці паразити
Як будь-які ектопаразити - наявність вошей у людини вкрай небажано. Зараження цими шкідниками прийнято називати педикульозом. Це не тільки неприємне захворювання, що супроводжується сильним дискомфортом, свербінням, печіння і навіть можливими алергічними реакціями, а й загрожує ускладненнями у вигляді інфекційних захворювань:
- Як правило, при розчісуванні зудить місця укусу виростає ймовірність занесення інфекції на відкриті ранки.
- Що небезпечніше: воші є переносниками збудників вошивого поворотного тифу, а також вошивого висипного тифу.
- Переносять такі захворювання, як волинська лихоманка.
Самостійна дезінсекція хімічними препаратами
При діагностиці білизняних вошей необхідно, в першу чергу, знати, як правильно їх позбутися. Правильне лікування не є такою вже складною, тому проводиться в домашніх умовах.
Слід мати на увазі, що недостатньо обробляти безпосередньо самого зараженого. Так як кровососи локалізуються саме на одязі і білизні, то, в першу чергу, варто проводити дезінсекцію саме цих місць.
Як же позбутися від білизняних вошей? Нижче представлені інсектициди, що дозволяють лікувати педикульоз в домашніх умовах:
1. Медіфокс.
Засіб на основі перметрина - активної речовини, що дозволяє позбутися від білизняних вошей в домашніх умовах швидко і легко. Перметрин має токсичну дію на комах, а також абсолютно нешкідливо для теплокровних тварин і людини.
Що знадобиться:
- флакон 5% розчину «Медіфокс»;
- кип'ячена вода;
- розпилювач або велика ємність.
Що потрібно зробити:
- Перед застосуванням необхідно приготувати розчин з концентрату і води. Розведіть Медіфокс в кип'яченій воді згідно з інструкцією.
- Отриманим розчином можна обробити місця укусів, просочивши рідина в марлевому або ватним тампоном.
- Водний розчин можна розпорошити по м'яких меблів або на кілька годин замочити білизну в тазу. Після цієї процедури білизна вивішується на відкритому повітрі, після чого потім гарненько пропрасовується, а також обробляється парогенератором.
2. Здолала Білизна воша і як від неї позбутися? Вам допоможе Карбофос.
Інсектицидний засіб (в т.ч. від білизняних вошей) широкого спектра дії на основі малатиона. Відмінне рішення для тих, хто шукає, як позбутися від них в домашніх умовах. Пропонуємо Вам ознайомитися з фото для наочності.
Що потрібно зробити:
- Розчином обробляються поверхні шкіри, м'які меблі, одяг, постільна білизна, при необхідності, нанести засіб на матрац.
- Повторити при необхідності через 5-10 днів.
3. Педікуліцідний шампунь від білизняний воші знає, як позбутися.
Така форма використовується при педикульозі на голові, але цілком може бути застосована при білизняних і навіть лобкових воші.
Що потрібно зробити:
- Ретельно помити все тіло шампунем, добре змити.
- Обробити мильним розчином на основі шампуню приміщення і предмети меблів. Особливо ретельно слід перепрати одяг і білизна зараженого.
4. Спрей протипедикульозними.
Зручний засіб проти білизняних вошей у формі спрею, як позбутися від них - можна прочитати в інструкції, а користувачі інтернету залишають відмінні відгуки саме про ліки у вигляді спреїв і аерозолів.
Що потрібно зробити:
- Обробити шкіру і одяг зараженого.
- При необхідності розпорошити на спальне місце і білизна, після чого перепрати в гарячій воді, пропрасувати.
Де купити
Назва аптеки Адреса Назва препарату Скільки коштує, руб Неофарм г. Москва, ул. Толбухіна, 12 Пара-Плюс, аерозоль 116 г 392 Ріглі м.Санкт-Петербург, вул. Бронніцком, 13/19 Медіфокс, концентрат для приготування емульсії, 5%, 24 мл 110 Аптека Adel м.Мінськ, вул. Матусевича, д. 90 Перметрин-фарма, розчин 5 мг для зовнішнього застосування 2,86 бел. Р Аптека Лекфарм 36.6 г. Киев, ул. Автозаводська, 71а Ниттифор, крем з кондиціонером 1% фл. 115 мл / 1 шт. 54,29 грн
Обробка укусів платтяних вошей
Дезінфекція, а також обробка місць укусів на тілі вкрай важлива, тому що це необхідно для запобігання потрапляння інфекції і зняття або ослаблення свербіння.
Що знадобиться:
- антисептичний засіб (розчин хлоргексидину, спиртовий розчин);
- противопаразитарное засіб у вигляді розчину або аерозолю;
- антигістамінні препарати місцевого та преорального застосування в разі алергічних реакцій;
- загоюють мазі з пантенолом для загоєння ранок (мазь «Рятувальник», «Бепантен»).
дії:
- Вимити місця укусів з милом, обробити ватяним тампоном з знезаражувальним засобом.
- Розпорошити або нанести ваткою на укуси протівопаразітраное засіб для зменшення свербежу.
- Після висихання в разі відкритих ранок і расчесов нанести загоює мазь.
Народні методи боротьби
Білизняні воші - небажані гості. Як позбутися в домашніх умовах знає народна медицина
1. Дегтярне мило - засіб боротьби з паразитами.
Що потрібно зробити:
- Вимити тіло з Дегтярний милом в гарячій (наскільки терпимо) воді.
- Мильним розчином обробити м'які меблі, матрац ліжка, диван.
- Перепрати з Дегтярний милом в гарячій воді (а по можливості прокип'ятити) одяг, білизна зараженого, після висихання пропрасувати.
2. Позбутися від білизняний воші допоможе відвар пижма.
Що знадобиться:
- сухі рослини;
- окріп.
Як позбутися:
- Пижмо заварити в окропі, дати настоятися ніч.
- Відваром можна купатися, прати одяг, обробляти білизна.
3. Білизняна воша і черемічная вода - засіб, як позбутися в домашніх умовах.
Черемічную воду нанести на ватний тампон, обробити білизна, одяг, з обережністю використовувати на відкритих ранках.
Платтяні воші на дивані - боротьба з ними
Як вже говорилося вище, обробка потрібно не тільки зараженому людині, але також усім його предметів одягу, меблів. М'які дивани та матраци ліжок таять в собі безліч білизняних вошей, де вони в затишних місцях відкладають яйця.
Є хороші способи позбутися від цієї напасті в домашніх умовах? Необхідно виключити їх присутність в дивані і інших предметах меблів:
- Для цього дивани, крісла і матраци обробляються спеціальними інсектицидами, про які говорилося вище. Серед них можуть бути препарати перметрина, розчини карбофокса і Медіфокс.
- З народних засобів можна проводити обробку мильним розчином дігтярне мила або використовувати сильно пахнуть лікарські трави, але, як правило, вони мають набагато менший ефект.
Повернутися до опису
Як же позбутися від білизняних вошей?2. Здолала Білизна воша і як від неї позбутися?
Є хороші способи позбутися від цієї напасті в домашніх умовах?