Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як мити кішку: кошти для купання і рекомендації

  1. Навіщо це потрібно
  2. Засоби для купання
  3. процес миття
  4. Наводимо в порядок виставкову кицю
  5. Підведемо підсумок

Здорова кішка - це самодостатня і незалежна тварина. У природі цього сімейства не властиві купання, тому і домашня киця все гігієнічні процедури виконує сама. Часто мити її не потрібно. Але бувають випадки, коли без купання просто не обійтися. І тут варто знати кілька тонкощів того, як мити кішку.

І тут варто знати кілька тонкощів того, як мити кішку

Навіщо це потрібно

У нормі купання необхідно всього 2-3 рази в рік, не частіше. Кішка вилизує себе, тому її шерстка завжди чиста. Крім того, сальні залози на шкірі тварини активно виробляють секрет, який утворює на кожному волоску захисну плівку. Будь-які миючі засоби, навіть спеціальні шампуні, розчиняють це покриття, і шерсть стає вразливою для зовнішніх несприятливих чинників.

Купання абсолютно необхідно, якщо у вихованця завелися блохи або він моторошно в чомусь забруднився. Деякі побутові речовини отруйні для кішки, і коли вони потрапляють на шерсть, потрібно ретельно їх змити. Інакше вихованець почне вилизуватися і запрацює серйозний розлад шлунка.

По-іншому справа йде з виставковими особинами. Для них часто важливий зовнішній вигляд, і гладка блискуча шерсть. Елітних кицьок купають перед кожною виставкою.

Засоби для купання

Почати потрібно з того, що навіть фірмовими людськими шампунями мити кішку не можна. Такі засоби викликають сильне роздратування, і вихованець після купання почне свербіти. Користуватися можна тільки спеціальними шампунями із зоомагазину. Вони мають оптимальний для котячої шкурки кислотно-лужний баланс і дозволяють більш якісно вимити тварина з мінімальними наслідками.

Існує кілька важливих моментів в купанні домашніх вихованців:

  • Рекомендовано використання кондиціонерів. Ополіскувачі мають більш кисле середовище, характерну для шкіри кішок. Вони дозволяють нейтралізувати залишки шампуню в шерстці, надають їй блиск і шовковистість, мають антистатичний ефект і створюють захисну оболонку на волосках.
  • Для досягнення максимального ефекту варто мити кішку шампунем і кондиціонером однієї марки. Засоби від різних виробників можуть виявитися несумісними.
  • У магазині продають висококонцентровані шампуні. Застосовувати їх в чистому вигляді не зручно: вони сильно піняться, погано розподіляються по шерсті і дуже довго змиваються. Рекомендується розводити шампунь водою, так він придбає максимальні ліпофільні властивості і швидко розчинить все забруднення.
  • Шампунь-спрей і сухе засіб не дають повного промивання шерстки тваринного. Вони тільки дозволяють надати їй зовнішній лиск, а шкіра і підстава шерстинок при цьому залишаються брудними.

Рідкий шампунь і тепла вода - найкращий варіант. Звичайно, кохана киця буде кричати не своїм голосом під час купання, але в деяких випадках інакше вчинити неможливо. Серед розмаїття засобів можна вибрати одне для вирішення конкретної проблеми. Є шампуні проти бліх та кліщів, є склади з дерматологічних властивостями, а в деяких засобах містяться вітаміни для шерсті.

процес миття

Як правильно мити кішку? Процедура купання - це стрес для більшості улюбленців. Рідкісні представники котячих люблять воду, більшість вважають ванну кімнату печерою жаху. Але з цим доведеться справлятися.

Мити кішку потрібно, виконуючи деякі рекомендації. Не можна просто засунути її в таз з водою або безцеремонно підставити під кран. Так вихованець злякається ще більше, і наступного разу провести такий захід стане ще складніше. Треба заспокоїти кицю, і протягом усього купання ласкаво з нею розмовляти.

Кілька технічних моментів:

  1. Не можна допускати, щоб тварина мерзло. Рекомендована температура в приміщенні +22 ... + 24 ºC, а вода не повинна бути прохолодніше +37 ºC (але і не гаряче).
  2. Ніяких протягів! На час купання, обтирання і висихання улюбленця всі двері і вікна потрібно закрити.
  3. Щоб кішка не ковзала під час купання і не поринала в воду потрібно використовувати тканинну або гумову підстилку. Так і господареві буде зручніше утримувати вихованця в тазу або ванною.
  4. Шум води, що ллється лякає кицьок. Воду набирають заздалегідь, щоб зайвий раз не травмувати тонку котячу психіку.
  5. Рівень води не повинен підніматися вище живота кицьки, інакше вона запанікує.
  6. Під час купання всі рухи власника повинні бути спокійними і плавними. Тварина тримають міцно, не завдаючи болю.
  7. Уважність потрібна при намилюванні голови. Важливо мити кішку так, щоб вода не потрапила у вуха. Це часто викликає важкі запалення, і тварина буде страждати. Можна попросити когось із членів сім'ї прикрити вушка вихованця або акуратно вкласти в них шматочки вати перед купанням.
  8. Для сушки краще використовувати рушник. Гудіння фена зведе з розуму і без того перелякане тварина.

Після миття будь-яка кішка потребує вашої турботи. Обітріть і заспокойте тварина. Дайте йому зрозуміти, що як і раніше його любите і не будете більше ображати. Після прийняття ванни киця втече і сховається. Не чіпайте її. Коли шерстка висохне, вона забуде свої образи і сама вийде з притулку.

Наводимо в порядок виставкову кицю

Мити красуню, що бере участь у виставках, потрібно особливо акуратно. Будь-яка дрібниця може зіпсувати зовнішній вигляд тварини. Кицю з довгою світлою шерстю миють щомісяця. Особи з темними забарвленнями купаються раз в квартал. В цілому, як часто треба мити кішку, залежить від кількості виставок. В купанні породистих улюбленців теж є свої нюанси:

  • Для миття светлоокрашенних порід часто використовують спеціальні засоби відтінків шампуні. Шерстка намилюється двічі, причому другий раз кота потрібно потримати намиленим протягом пари хвилин, щоб колірні пігменти встигли проникнути в волосся.
  • Забарвлення «шиншила» і «мармур» миють теж шампунем для світлої вовни, але залишати засіб на просочення не потрібно.
  • Те ж правило відноситься до перехідних відтінків: блакитний, кремовий і т. Д.
  • Бронзовим шампунем треба мити кішку червоного або червоно-коричневого кольору.
  • Темних особин купають засобами чорного кольору.
  • Підбір правильного шампуню потрібно провести заздалегідь, щоб не отримати неприємних сюрпризів перед виставкою.
  • Деякі заводчики замість кондиціонера використовують слабкий розчин оцту. Він надає волоссю м'якість і блиск, а також добре захищає від комах і паразитів.
  • Виставкових кішок сушать феном з використанням редкозубних гребінців. Якщо залишити шерсть мокрій, то вона разлохматітся або скачається в ковтуни. Елітні тварини зазвичай не бояться фена, так як привчені до нього з дитинства.

Додатково волога шерсть обробляється різними білковими складами і пудрами для більшої шовковистості і легкого розчісування.

Підведемо підсумок

Як часто можна мити кішок? Звичайних - у міру забруднення, а виставкових - кожен раз перед конкурсом. Купати домашніх вихованців потрібно, але дуже акуратно і обережно. Щоб зробити цю процедуру більш терпимою для улюбленця, варто почати мити кошеня в перші тижні його появи в будинку. Це навчить його не так сильно боятися води, та й привчить малюка до чистоти. Адже пухнасті непосиди сунуть цікавий ніс скрізь і брудняться набагато сильніше, ніж дорослі особини. Для кошенят часто доводиться купувати гіпоалергенні шампуні, щоб звести до мінімуму ризик шкірних подразнень.

Любов, турбота і уважне ставлення господаря допоможуть кицьки пережити процедуру купання. А якщо власник виявить розумну наполегливість у вихованні, то прийом ванни перетвориться на звичайне явище, на яке кішка буде реагувати абсолютно спокійно.

Схожі статті

Коментарі

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»