Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Диплом Ади Гризлова - поза підозрою

Петербуржця, який купив з рук на вулиці диплом вузу, поліція і інститут два роки запевняють - все одно ти бакалавр. Йому набридло, і сьогодні він вимагає визнати себе освіченою. Прецедент, і не тільки. Петербуржця, який купив з рук на вулиці диплом вузу, поліція і інститут два роки запевняють - все одно ти бакалавр

колаж "Фонтанки"

Непомітний петербурзький водій 4 вересня попросив МВС повернути йому диплом про закінчення Національного відкритого інституту Росії. Документ був їм купили майже два роки тому за 400 тисяч, а після оперативного експерименту передбачувано вилучено. Тоді поліцейські затримали на угоді і продавця з вищою освітою. За минулий час співробітники п'ять разів відмовляли в порушенні кримінальної справи. Нарешті, уявному випускнику офіційно відписали, мовляв, він сам не пам'ятає, як вчився. До того ж докази справжності надала особисто ректор Ада Гризлова. «Фонтанка» відтворює цей капіталістичний реалізм.

Ніщо не віщувало «Фонтанці» навіть заголовка дня, коли 8 грудня 2016 року петербуржець Барашков сіл в салон іномарки на вулиці Салова до знайомого Рахімова, передав йому залишилися мічені 100 тисяч рублів і забрав диплом на своє ім'я про закінчення Національного відкритого інституту Росії в Санкт- Петербурзі (НОІР). Навіть коли до машини підійшли оперативники економічної поліції Фрунзенського району та затримали продавця, то, погодьтеся, більш ніж на кілька абзаців для п'ятимільйонного міста це не тягнуло. Цікаве почалося трохи пізніше.

Незабаром поліцейські усвідомили, що диплом не підроблений, а ректором вузу є дружина екс-міністра МВС, колишнього голови Держдуми і, нарешті, реального повноважного представника президента в контактній групі на Україні Бориса Гризлова. Як ви розумієте, за такі новини поліцейським талони на повидло не видали. Дізнання не побажало займатися цим питанням, районний Слідчий комітет теж ухилився. «Фонтанка» описала цей казус , Припустивши, чому не порушують кримінальну справу - політична короткозорість тих, хто реалізовувався. Журналіст навів і реакцію Дмитра Гризлова, тоді - проректора вузу: «Мені особисто чутки про те, що ми продаємо дипломи, неприємні. Якби це було так, я б уже на Bentley їздив. У нас дистанційна форма навчання, це не той випадок, щоб купувати диплом: люди без відриву від виробництва можуть отримати освіту, як це зробив і наш випускник, про який йде мова, про його навчання у нас збереглися всі дані ». Зізнаємося: в ті дні читалося іронічно.

Сьогодні «Фонтанка» солідарна - син ректора Ади Гризлова говорив правду (влітку 2017 року Ада Гризлова пішла з поста ректора ). Правоохоронці, що ведуть неупереджену перевірку понад двадцять місяців при належних десять днів на рішення за матеріалом, також постановили - диплом куплений справжній, до інституту питань немає.

«Фонтанка» ж знає, що ще з грудня 2016 року до матеріалу прикріплені аудіозаписи, на яких полковник міліції у відставці Рахімов розповідає, як йому треба обійти багатьох в інституті і кожному заплатити. Після чого Барашков віддає йому 300 тисяч рублів, виданих поліцейськими на закупівлю. У день затримання Рахімова передаються остаточні 100 тисяч. Початкові мотиви товариша Барашкова вказані їм самим: «Для працевлаштування на більш престижну і високооплачувану роботу мені був необхідний диплом з будь-якого вузу». Але з НОІР отримані відомості, з яких випливає, що Барашков сам не знав, що був студентом з 2013 року, а рішенням державної екзаменаційної комісії від 30 листопада 2016 роки йому виданий той самий диплом.

Цитата з останнього постанови про відмову в порушенні кримінальної справи: «Також було отримано пояснення від Гризлова А. В., яка пояснила, що оплата за навчання Барашкова згідно бухгалтерії проводилася в період з 2013 по 2015 рік. Також Гризлова пояснила, що відомості відвідування при дистанційному навчанні не ведуться ».

Диплом Ади Гризлова - поза підозрою

Нарешті, петербуржця Барашкова переконали - він дійсно навчався, і до того ж пристойно. Раз так йому випало, то він вирішив стати тим, ким його називають. 4 вересня на ім'я начальника УМВС по Фрунзенському району від нього надійшло категорична заява: прошу повернути диплом бакалавра № 137824 2579571 Чоу ВО «НОІР», переданий Рахімовим.

«Фонтанка» зателефонувала Барашкова. Він вів службову машину, але підтвердив свій намір перетворитися в бакалавра:
- Раз все наполягають, чому тоді у мене немає мого диплома?

- Чи можна написати, що освіта зайвою не буває? - запитав журналіст.

- Так і пишіть, - відповів він.

До всього є оперативний нюанс. Баранчиків просить повернути ще 100 тисяч рублів, переданих того ж Рахімова на годину закупівлі. І тут все бездоганно. Дійсно, перший транш за диплом склав 300 тисяч, а загальна сума дорівнює 400 тисячам. Але, за інформацією «Фонтанки», 300 йому видали співробітники, а на більше у скарбниці грошей не вистачило. Смішно, але на практиці так буває, що в учасника експерименту часом позичають. Барашкова чужого не треба.

Важко. І не повернути диплом - суперечити Гризловим, і повернути - створити прецедент. Нам легше - ми в передчутті.

Євген Вишенков, "Фонтанка.ру"

Чи можна написати, що освіта зайвою не буває?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»