Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Шовковиця - користь і шкода ягід і листя рослини

  1. Склад ягід і листя шовковиці
  2. Корисні властивості шовковиці
  3. Користь листя і сушених ягід шовковиці
  4. Шовковиця в дієтичному і здорове харчування
  5. Правила вибору шовковиці

На жаль, шовковичне дерево поки не дуже поширене в нашій країні, не дивлячись на його відносну невибагливість в плані умов утримання. На думку дієтологів, користь і шкода частин цієї рослини такі, що заслуговують на увагу всіх людей, незалежно від віку і стану здоров'я. Зокрема, мова йде про смачних, соковитих, незвичайних ягодах і листі зеленого насадження. Вони містять практично всі хімічні елементи, яких потребує організм людини.

Вони містять практично всі хімічні елементи, яких потребує організм людини

Склад ягід і листя шовковиці

Перш за все, варто відзначити невисоку калорійність ягід шовковиці - всього 43 ккал на 100 г продукту. Крім води, вони містять ще чимало хімічних сполук, корисних для організму:

  • клітковина і харчові волокна. Сприяють очищенню кишечника і налагодженню процесу травлення.
  • Вітаміни А і Е. У комплексі вони надають позитивний вплив на стан імунної системи, волосся, слизових оболонок, шкіри.
  • Вітаміни групи В, С і К. Стимулюють діяльність головного мозку, очищають організм від токсинів і вільних радикалів, покращують склад крові.
  • Мінерали кальцій, мідь, залізо, цинк, селен і магній. Регулятори хімічних процесів в організмі. Вони відповідають за водний баланс в тканинах, якість роботи серця, стан судин і залоз.
  • Ягоди шовковиці містять антоціани, кверцетин, органічні кислоти і ефірні масла. Дії цих речовин багатогранні. Зокрема, вони зміцнюють судинні стінки, нейтралізують вільні радикали і стимулюють обмінні процеси.

Зокрема, вони зміцнюють судинні стінки, нейтралізують вільні радикали і стимулюють обмінні процеси

Що стосується листя шовковиці, то вони багаті дубильними речовинами, мінералами і вітамінами. Це наділяє їх здатністю пригнічувати запальні процеси, покращувати загальний стан організму, знижувати ризик розвитку деяких патологічних явищ.

Корисні властивості шовковиці

Унікальне поєднання корисних речовин і їх присутність в великих обсягах наділили ягоди шовковиці численними лікувальними властивостями. Як показують дослідження, смачні плоди можуть бути використані не тільки в якості приємного перекусу, а й терапевтичний засіб.

  • Позитивний вплив на органи шлунково-кишкового тракту призводить до нормалізації травлення, зниження частоти виникнення запорів і здуття живота. Проводиться своєрідна чистка організму, яка призводить до виведення з крові зайвого холестерину.

Порада: Багато людей помилково вважають, що білі плоди шовковиці не приносять користі і не підлягають вживання. Насправді, за хімічним складом вони практично не відрізняються від чорних. Існує тільки одна відмінність - в чорних ягодах міститься багато заліза, тому саме їх краще їсти при анемії.

  • Велика кількість заліза в продукті робить його одним з найбільш ефективних засобів боротьби з анемією. Навіть при відсутності цієї проблеми включення шовковиці в раціон призводить до позитивних результатів. Відбувається перерозподіл кисню між тканинами, що підвищує функціональність систем і стимулює метаболізм.
  • Поліпшення кровообігу і запуск обмінних процесів забезпечують плавне позбавлення від зайвої ваги.
  • У дитячому віці вживання шовковиці сприяє активному росту кісток. Літнім людям ягода необхідна для зміцнення скелета.
  • Багатий антиоксидантами продукт зміцнює імунітет і знижує ймовірність розвитку раку.
  • Специфічним типом впливу володіють ягоди по відношенню до жіночого і чоловічого тіла. У випадку з чоловіками вони покращують стан передміхурової залози, підвищують потенцію і навіть лікують простатит. Жінок ці плоди можуть позбавити від багатьох профільних недуг, в тому числі, маткових кровотеч і безпліддя.

Взагалі, введення шовковиці в меню особливо корисно в літньому віці. Тіло насичується речовинами, в яких відчуває все більш гострий дефіцит. При цьому травний тракт не перевантажується, артеріальний тиск знижується, поліпшується якість слуху і зору. На думку лікарів, вживання ягід у великих обсягах істотно покращує роботу серця. Проходить задишка, сповільнюється процес дистрофії серцевого м'яза, нормалізується діяльність судин.

Користь листя і сушених ягід шовковиці

У ягід шовковиці є один істотний недолік - вони дуже швидко починають псуватися. Через три дні після збору врожаю в їх складі практично не залишається корисних речовин. Щоб цього не допустити, з плодів можна варити варення, але при цьому частина вітамінів буде зруйнована. Оптимальний підхід до створення заготовок - сушка основного інгредієнта. Вона дозволяє зберегти в ньому необхідні компоненти в повному обсязі.

Отриманий таким чином продукт можна вживати в їжу, додавати в випічку і напої. Він володіє всіма вже перерахованими властивостями, плюс ще одним. Чай з сушених ягід є відмінним потогінну засобом і може бути використаний при застуді. Він полегшує неприємні симптоми у наближає момент одужання.

Настої і відвари, приготовлені з листя шовковиці, всередину приймають для профілактики цукрового діабету та зниження рівня глюкози в крові. Рідина, що володіє антисептичними і в'яжучі властивості може застосовуватися зовнішньо. Наприклад, для полоскання горла, обтирання при лихоманці, промивання ран.

Шовковиця в дієтичному і здорове харчування

Стигла і свіжа шовковиця є відмінною заміною шкідливим і калорійним десертів. Відзначено, що регулярне вживання ягід знижує тягу до продуктів, які становлять потенційну небезпеку для організму і викликають стрімке набір ваги. Люди, які починають їсти чудові плоди, з легкістю відмовляються від фаст-фуду, газованих напоїв і напівфабрикатів.

Цікавий факт: Спочатку шовковиця вирощувалася людьми тільки для того, щоб тутового шовкопряда міг харчуватися її листям і виробляти потрібну сировину. Тільки через багато сотень років люди змогли оцінити користь її ягід і листя вже безпосередньо для здоров'я людини.

Подібні властивості продукту сприяють не тільки безболісного переходу на нормальну систему харчування, але і прискорюють процес позбавлення від зайвої ваги. При цьому навіть не потрібно сильно обмежувати себе в плодах. Велика кількість клітковини, антиоксидантів і мінералів тільки прискорять наступ бажаних результатів. Шовковицю можна їсти по 2-3 склянки в день за умови відсутності протипоказань.

Правила вибору шовковиці

В процесі вибору потрібного товару потрібно враховувати його властивості, ступінь свіжості і призначення ягід. Щоб не помилитися, можна слідувати таким рекомендаціям:

  1. Збір врожаю припадає на травень-серпень. Відхилення від цих кордонів говорить не на користь виробів.
  2. Плоди слід брати великі, важкі і м'ясисті. Добре, коли від них виходить приємний ягідний аромат.
  3. У чорної шовковиці більше соку, ніж в білої і червоної. На варення краще брати саме цей сорт. А ось для сушіння більше згодяться білі і червоні ягоди.
  4. Якщо потрібен потужний антидепресант або засіб від анемії, краще купити чорні плоди. У недостиглому вигляді вони врятують від діареї, а в переспілі - від запору. Білі ягоди будуть корисні при нервових розладах, дефіциті вітамінів і мінералів, ослабленні імунітету.
  5. Не варто купувати ягоди, які вже дали сік. Користі від них не буде ніякої.

Шкода шовковиці може проявитися тільки при вживанні неякісних виробів або при ігноруванні протипоказань. Зокрема, при діабеті можна використовувати тільки листя рослини, але не його ягоди. Через присутність в складі продукту кверцетину ризик появи алергії набагато зростає. Дітям його потрібно давати дуже обережно і дозовано, не частіше 2 разів на тиждень. Ще один важливий момент - шовковицю не можна їсти одночасно з іншими ягодами, інакше це викличе бродіння в кишечнику, що призведе до неприємних наслідків.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»