Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Соєвий соус

Традиційний соєвий соус при помірному вживанні перешкоджає передчасному старінню і зміцнює серцево-судинну систему

опис

Соєвий соус - темно-коричнева рідина з характерним різким запахом, що отримується шляхом ферментації соєвих бобів за участю грибків аспергилл. Технологія приготування продукту зводиться до відварювання або розм'якшення на пару соєвих бобів, їх змішування з пшеничного або ячмінної борошном і зброджування протягом декількох місяців (років) специфічними аспергілловимі мікроорганізмами. Після завершення процесу соєвий соус проціджують і розливають по тарі, причому готова спеція не потребує консерванти внаслідок своїх антисептичних властивостей і зберігається тривалий час. Така традиційна технологія виробництва продукту. Однак у зв'язку з ростом популярності соєвого соусу останнім часом на ринку все частіше з'являється його синтетичний аналог, який виготовляють буквально за лічені дні за допомогою гідролізу кукурудзяного сиропу з сіллю, карамельним барвником і водою.

Китайці відкрили для себе сою близько 5 тисяч років тому, і вона навіть була віднесена до однієї з п'яти священних зернових культур, поряд з рисом, ячменем, пшеницею і просо. Поява самого соєвого соусу можна пов'язати з правлінням династії Джоу, що існувала понад 2 тисячі років тому. В ті часи готували солонувату соєву пасту з рідкого соєвого соусу і густого місо. Той же рецепт приблизно в той же часовий проміжок існував і в японській кухні. В Європу соєвий соус потрапив лише на початку XVIII століття і став користуватися неабиякою популярністю.

На даний момент розрізняють два основні різновиди соєвого соусу, кращі марки якого поставляються на світовий ринок Китаєм і Японією: темний і світлий. Перший з них достатньої густий, що обумовлено його тривалою витримкою і використовується він, як правило, для маринування м'яса птахів, риби, яловичини і додавання в блюда темного кольору. Другий має більш широкий спектр застосування: його додають в рис і безліч готових страв. На основі соєвого соусу виготовляється чимало інших соусів, в тому числі всі види знаменитого теріякі, що включає його до свого складу поряд з цукром, вином і іншими специфічними спеціями.

Склад і користь соусу

Соєвий соус багатий макро- і мікроелементами, вітамінами і амінокислотами, що робить його незамінним продуктом харчування в раціоні вегетаріанців. Крім того, дослідження вчених Національного університету Сінгапуру виявили, що антиоксидантна активність соєвого соусу перевершує апельсиновий сік в 150 разів, а червоне вино в 10 разів. Таким чином, продукт ефективно бореться з передчасним старінням організму і в деякій мірі попереджає розвиток онкології. Вживання соєвого соусу сприяє поліпшенню мікроциркуляції в периферичних тканинах, зміцнює стінки кровоносних судин і надає профілактичну дію по відношенню до серцево-судинних захворювань. За деякими даними соус перешкоджає виникненню нервово-дегенеративної патології, наприклад, хвороби Паркінсона і благотворно впливає на розумові здібності.

За деякими даними соус перешкоджає виникненню нервово-дегенеративної патології, наприклад, хвороби Паркінсона і благотворно впливає на розумові здібності

шкода

При зловживанні соєвим соусом, також як і сіллю, може розвиватися уролітіаз (камені в нирках) і гіпертонія. Сурогати соєвого соусу, вироблені за допомогою варення в сірчаної або соляної кислоти і подальшого гасіння лугом, не просто шкідливі - небезпечні для здоров'я.

Продукт, отриманий з низькоякісної сої, може містити солі важких металів, токсичні речовини і аналоги статевих гормонів - фітоестрогени, що призводять до зниження репродуктивної функції споживача (іноді безпліддя).

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на портал про здоровий спосіб життя hnb.com.ua обов'язкова!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»