- З чого роблять попкорн
- Приготування попкорну, як він виходить з кукурудзи?
- Як робити попкорн + в домашніх умовах
- солодкий попкорн
- Попкорн в мікрохвильовці
- Попкорн користь і шкода
- користь
З чого роблять попкорн
Давно не секрет що попкорн роблять з кукурудзи. Питання ось у чому: з якої кукурудзи роблять попкорн? Для цього цікавого ласощі підійде не кожен сорт. Основний критерій - це тверда оболонка всього зерна, чому ми докладніше розповімо в технології виробництва попкорну.
Також для отримання солодкого або солоного попкорна додають цукор або сироп і сіль. При додаванні цукру або сиропу від температури він карамелізуется і виходить, всіма улюблений, карамельний попкорн. При додаванні солі посилюється його смак.
Відповідних сортів кукурудзи досить велика кількість, ось деякі з них:
- вулкан
- зея
- лопай-лопай
- карусель
- пінг Понг
Приготування попкорну, як він виходить з кукурудзи?
Секрет освіти повітряного попкорну криється в структурі кукурудзяного зерна. Справа в тому, що зовнішній шар витримує від 200 градусів за Цельсієм, а внутрішня тканина утворює тиск вже при 100 градусах. Єднальна вода перетворюється в газоподібний агрегатний стан, збільшуючись в обсязі більш ніж в 1,5 рази і створюючи тиск.
Також при нагріванні розпарюється крохмальна тканину, яка після розриву оболонки виривається назовні і швидко остигає, приймаючи знайому нам форму.
Таким чином, технологічний процес приготування попкорну заснований на нагріванні зерен в маслі.
Як робити попкорн + в домашніх умовах
Щоб приготувати попкорн своїми руками вам буде потрібно:
- Кукурудза для попкорну
- Рослинна олія
- Сіль, при бажанні спеції
- Каструля з кришкою
Розігріваємо олію в каструлі, потрібно стільки, щоб покрило дно. Насипаємо кукурудзи одним шаром на дно. Солимо в цей момент, це важливо, тому що після того як кукурудза розкриється посолити не вийде. Накриваємо кришкою і чекаємо поки зерна почнуть вибухати, після чого періодично струшуємо каструлю.
Висипаємо готовий попкорн в чашку і все готово!
солодкий попкорн
Якщо ви хочете зробити солодкі ласощі в карамелі, то вам потрібно приготувати карамель окремо. Процес виготовлення самого попкорна залишається тим же.
Для цього беремо півсклянки цукру, додаємо трішки води і помішуючи прогреваем на вогні до світло-коричневого кольору. Можна додати чайну ложу харчової соди, щоб карамель була більш повітряна і менше кристалізувалася. Також додаємо грам 30-40 вершкового масла і розтоплюємо.
Додаємо карамель в чашку з попкорном і перемішуємо. Готово!
Попкорн в мікрохвильовці
Має місце бути і приготування в мікрохвильовій печі. Для цього вам буде потрібно жаростійка посуд. Сам же процес схожий з приготування в каструлі.
На дно посуду додаємо масло, для мікрохвильовки краще підійде вершкове.
Насипаємо 1 шаром на дно зерна кукурудзи, якщо хочете солону то солимо, і заряджаємо в мікрохвильовку на максимальній потужності на 6-7 хвилин.
Попкорн користь і шкода
шкода
При приготуванні повітряної кукурудзи в домашніх умовах складно знайти шкідливі якості цього продукту, хіба що незначне порушення водного балансу, що викликає відчуття спраги. Також не варто переборщувати з сіллю або цукром.
Що ж стосується промислового проіхводства, тут дещо інша ситуація.
Можна виділити цілий ряд негативних моментів.
Застосування хімічних добавок, таких як ароматизатори, барвники і підсилювачі смаку. Останні у вигляді приправ по типу "бекон", "сир", "паприка" можуть викликати хвороби шлунка, гастрит, виразку.
У промисловому виготовленні застосовується пальмова олія, яке сприяє появи канцерогенів і збільшення калорійності в рази.
Також недобросовісні виробники додають в масло діацетил, який маскує запах синтетичних добавок і надає "солодкий" запах. Найнебезпечніше в ньому це те, що він згубно впливає на дихальну систему.
користь
Повітряна кукурудза має якісним поживним складом, збагачена клітковиною, вуглеводами і білками. Попкорн також багатий на вітаміни групи B і поліфенолами. Поліфеноли це антиоксиданти, які перешкоджають розвитку раку, корисні для серцевої діяльності.
Як і всі злаки, кукурудзяні пластівці насичені калієм, магнієм, йодом і цинком.